Jump to content

Моля за съвет,какво audi бихте ме посъветвали да си взема


Recommended Posts

Моля за съвет,какво audi бихте ме посъветвали да си взема,1.9 110 коня 2000г. 116 2001 или 131 2002г. като да отбележа,че не съм много богат

 и какво бихте ме посъветвали най вече за 1.9 116 или 1.9 131 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип ако не ти си дават изненадващо много пари за ремонт - ново, което и да е от А1 до А8. Но тъй като най-вероятно и парите за покупка не са толкова много, взимаш 131кс, защото се монтира в Б6, което е с по-здраво окачване от Б5 и поне него ще го ремонтираш по-рядко. Иначе като разход и ГО са еднакви, само данъка на 131 е мааааалко по-висок от на 113 и 116кс. И трите са с гуми или 15 или 16, така че други разлики в поддръжката няма.

 

п.п. Сериозно сега, мотора с 131кс е най-добре поради две причини - по-нов и по-пъргав, при същия разход като другите два. А и купето на което се монтира е по-ново. 

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те двете са като две капки "ла..на" - моторите са еднакви ...

 

По-скоро питането е между 110 к.с. и 116/131 к.с. - вариантите помпа дюза (116/131) са по-мощни, пъргави, но и с по-скъпи части

 

Като човек ограничен бюджет те съветвам да си намериш 110 к.с., хубав, "скъп" в сравнение с новия внос... иначе после рев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предишен пост колегата беше споменал че търси кола ауди А4 м/у 2000 и 2002 година за не повече от 5000 лева.

Така че всички съвети удрят на камък, елементарно е търси Б5 или Б6 което за тези пари а дано ама надали.

Дори не искам да влизам в коментар за к.сили, защото харесвания 131 к.с за тези пари просто няма, даже дизелово А4  за бюджета не викам как ще намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5000лв може да намериш читави 2000-2001 година  110 или 116 коня и приготви 1000лв + за обслужване,поне това успяхме да закупим на брат ми преди половин година 116 коня 5500лв 2001 година/1300 обслужване което включва и смяна на всички носачи и то не сме я търсили много много,2-3 кола на оглед за един ден ( италЯнка разбира се :dance: се оказа ), за сега е супер доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам... за читава ли се смята кола на която сменяш окачването още при покупката? Че то и мотора ако смените ще излезе, че сте взели читава тенекия.

Sent from my Lenovo using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предишен пост колегата беше споменал че търси кола ауди А4 м/у 2000 и 2002 година за не повече от 5000 лева.

Така че всички съвети удрят на камък, елементарно е търси Б5 или Б6 което за тези пари а дано ама надали.

Дори не искам да влизам в коментар за к.сили, защото харесвания 131 к.с за тези пари просто няма, даже дизелово А4  за бюджета не викам как ще намери.

ама колега хайде стига глупости ето ви B6 за 6300лв.да не са 5000,но където ще дам 5000,ще дам и 6500лв,но не съм карал audi и искам съвет,а ето и B6  http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11367033554073141&f1=details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам... за читава ли се смята кола на която сменяш окачването още при покупката? Че то и мотора ако смените ще излезе, че сте взели читава тенекия.

Sent from my Lenovo using Tapatalk 2

Ми колега като взимаш колата от автокъща малко трудно ще можеш да я пробваш в движение като няма номера и е между 12345675433 други коли паркирана,просто мотора си работеше безупречно,а по ходовата имаше няколко носача за смяна което го разбрахме в последствие та като ще се сменят поне да са всичките 12 елемента май бяха,салоне беше все едно сега са му свалени найлоните,екстериора боята без точица без драскотинка да се огледаш в нея ,за сега 6 месеца по късно абсолютно никакви ядове ,дай боже и за напред :) ,да,изглеждаше читава и се оказа читава ,Това да купиш кола и да се качиш да я караш без да бараш нищо по нея е само от магазина НоВа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветът от мен е да не си купуваш Б6 за под 7000 а 8000 лв.! Иначе ще е страшен гроб и ще ти скъса нервите. След време ще споделяш тук, че се отказваш от Ауди въобще, щото правят явно гадни, трошливи коли. Та най-добре се ориентирай към фейсова Б5-ца с 110 или 116 коня и си я обслужи хубаво с останалите ти до 6500 пари! Така ще си доволен и щастлив ауди фен, а с Б6 за тия пари ще си един вечно намръщен ауди-критик.

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама колега хайде стига глупости ето ви B6 за 6300лв.да не са 5000,но където ще дам 5000,ще дам и 6500лв,но не съм карал audi и искам съвет,а ето и B6  http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11367033554073141&f1=details

Точно за това говоря колега .Това което показа за кола ли го смяташ ?- Погледни боята няма място дето не е надрано.Погледни я вътре гроб, даже и сенника е лепен с тиксо и още кой знае колко неща ще излегнат.

Ако идеята е да си хвърлиш парите и да кажеш аз карам Ауди и после да недоволстваш ок, казах ти тенекии които да стоят пред блока ти или в сервиз  и за по малко ще си намериш но няма да си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че за тези пари по-добре си търси б5 фейслифт 110к.с. в доро състояние, защото б6-ца за тези пари ще е с доста компромиси и може би скрити на пръв поглед проблеми. Даже ако приемаш съвет от човек, който е бил пред същите дилеми преди 1год. бих те посъветвал да погледнеш и някоя а6-ца: 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11359611261254341&f1=details&slink=34u53d

И да не те плашат указаните километри в обявата, всички са на толкова на тази просто не са ги върнали :)

При един обстоен преглед на обявите ще забележиш коли с пъти по амортизиран интериор дето пиша че са на 160000км, та представи си те на колко са  :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих се разходил до Плевен да я видя тая красавица от близо :sporty: Определено хваща окото :zustimm:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за този бюджет също бих се ориентирал към Б5 110 или 116 коня. За 6000 лв. Б6-ца дизел има много голяма вероятност да ти изпразни джоба до дъно от последващи ремонти и да намразиш марката, както споменаха колегите. Конкретната кола е с пришит плат на шофьорската седалка, но за 6к не би трябвало много да и се търсят кусури. :)

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за AUDI феновете един хубав клип  http://fakti.bg/avto/68474-kak-da-unishtojish-audi-a8-za-10-minuti



Аз за този бюджет също бих се ориентирал към Б5 110 или 116 коня. За 6000 лв. Б6-ца дизел има много голяма вероятност да ти изпразни джоба до дъно от последващи ремонти и да намразиш марката, както споменаха колегите. Конкретната кола е с пришит плат на шофьорската седалка, но за 6к не би трябвало много да и се търсят кусури. :)

не съм много на ясно,но в какъв смисъл е пришита и как позна,а и какво значи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на 4-тата малка снимка пасажерската предна седалка и сега виж шофьорската, която има допълнителен шев в предната си част. А на 11-та снимка се вижда още по-ясно.

Редактирано от borisoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, от 2години карам А3, 131кс, 6ск. и много съм доволен от разход, окачване, вървене и т.н. Единствено смених маховика, но това си го знаех още при покупката. Насочил си се към А4, но моторите са еднакви така, че взимай 131кс. Имам приятел, който продаваше неговата, която е поддържана и доста запазена, но не съм сигурен дали не се е отказал. Ако имаш интерес пиши, ще питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...