Jump to content

ДЗ Налягане на маслото


zezo_inter

Recommended Posts

Колко трябва да показва нормално стрелката за измерване на налягането на маслото при ДЗ 1.8 на свободен ход  и малко над 90 градуса температура на водата???     Ауди купе 1.8 ДЗ 1991г

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 атм. при 2000 оборота е минимума при 90С загрял двигател и масло. Нормално на ниски обороти е около 1.5 атм.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колега колата не е палена от 3 години и незнам какво масло има в нея.днес я запалих и като загря хубаво колата,на свободен ход налягането падна под 0.5 и ми изпища чека.иначе като я запалих изпълваше стрелката до горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка колега,да използвам и аз запитването :) имаш ли идея дали по същия начин трябва да изглежда налягането и при 1.8Т АЕБ 99 година,че до колкото си спомням при мен показваше около 1-1.3 атм. на 2000 оборота а на празен ход беше 0,6-0.7 .Да очаквам ли ядове  :lupe:  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,нито трака повдигач,нито хлопа...,върви на пушка :nixweiss:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом върви без проблеми,карайте иначе на мен на 90C при 950об. точно 1бар и половина налягане.А маслото нормално ли е да достига в жегите  и при настъпване 120градуса :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ги имаш.

Подкрепям.

Костов82 твоята беше с добавката в маслото нали?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям.

Костов82 твоята беше с добавката в маслото нали?

Да,аз бях същия :) ,но маслото си го смених преди месец със  Motul 6100 Synergie+ 10W-40 ,но не ми светка индикатора за  маслото както се опасявах,налягането което съм написал го даваше на старото масло преди да сипя добавката,сега за момента не съм на 100% сигурен колко ми е налягането,в новото масло не съм слагал нищо :) сега повдигачите ми притракват точно за 2 секунди при запалванае сутрин

 

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замери си налягането с някакъв външен манометър. Ако и тогава показва пак 0,5 го сменяй заедно с филтъра.

 

п.п. щом 3 години не е карана, задължително трябва да смениш маслото с филтъра, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...