Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Колеги има ли някои с стабилизираща щанга.На скоро си купих нови гуми и колата започна да се накланя според мен много по завоите когато съм с по висока скорост ,а и не толкова висока.Старите ми гуми бяха мишелин рт.Просто страхотна гума но бяха вече за боклука.Сега съм с мишелин рт2 но според мен  с по мек борд и колата стана съвсем различна при резки завои.Другият дискомфорт е по неравностите,колата се клати не естествено много сравнено с преди.Прости подскача.За това се замислям за стабилизираща щанга?Възможно ли е все пак да има такава голяма разлика при гуми от една и съща серия или трябва да сменям и амортисьорите.

 

Редактирано от nort
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не минеш на тръскачка да ти проверят амортисьорите,иначе на мен ми се е случвало да се клати ,но от по-високи гуми ...

Редактирано от Pachito
...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера като пътувах по магистрала Тракия, колата взе да тресе между 130 и 160 доста силно. Тресенето най много се усеща в седалките и е периодично, в смисъл примерно за няколко минутки го има след това изчезва. Също така забелязах, че при лек десен завои със споменатата скорост се усеща доста силно и при подаване на газ. Не са гуми и джанти тъй като преди да тръгна ходих на баланс, защото през седмицата влязох в една огромна дупка и ей така да ги проверя, но момчетата само си направиха труда да ги свалят, да ги качат на машината без да пипат нищо, тъй като нямаха никакво отклонение. Днес даже при прибирането ми, тресенето взе по силно да се усеща. Моля някой ако се е сблъсквал с такъв проблем да сподели какво е направил за да го отстрани това досадно тресене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет съфорумци,имам следния въпрос: възможно ли е да нямам блутут на централната конзола в менюто за телефон и връзка с телефон,защото в самото меню има опции но не мога да свържа телефона.. колата е b8 avant 2.0 tdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12 юни 2016 г. at 6:44 PM, grozdev_ said:

Здравейте, вчера като пътувах по магистрала Тракия, колата взе да тресе между 130 и 160 доста силно. Тресенето най много се усеща в седалките и е периодично, в смисъл примерно за няколко минутки го има след това изчезва. Също така забелязах, че при лек десен завои със споменатата скорост се усеща доста силно и при подаване на газ. Не са гуми и джанти тъй като преди да тръгна ходих на баланс, защото през седмицата влязох в една огромна дупка и ей така да ги проверя, но момчетата само си направиха труда да ги свалят, да ги качат на машината без да пипат нищо, тъй като нямаха никакво отклонение. Днес даже при прибирането ми, тресенето взе по силно да се усеща. Моля някой ако се е сблъсквал с такъв проблем да сподели какво е направил за да го отстрани това досадно тресене.

 

Колега според мен си за вътрешно каре на полуоската  , проверяват се на ръка , ако има луфт значи има проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях обръщал внимание, т.като не виждам фаровете като шофирам през деня, но като включа на Ауто освен дневните светлини ми светят и халогените. Не знам дали е винаги, но при липса на мъгла ако ме спрат катаджии ме грози глоба. Това фабрично ли е или има някакви датчици които отчитат че е задимено.

Редактирано от Elbi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май трябва да направиш това 

 

Enable Independent Fogs control with high beams
[09 – Cent. Elect.] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 4 
Bit 1 – (Front) Uncheck the box or change :Bit 1 to 0 
Bit 2 – (Rear) Uncheck the box or change :Bit 2 to 0 

Редактирано от galeksiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4F-ката имах в жабката pass airbag off. Може ли в B8/Q5 да се ретрофитне сравнително лесно? Друг вариант ми е с кабела всеки път изкл./вкл. ако изобщо е възможно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, на скоро смених телефона със Samsung S6 и колата не изписва имената на контактите. Всички телефони излизат, но без имена. Пробвах стария телефон и всичко е шест. И двата телефона са с Android 6.0.1, явно някой "фийчър" на самсунг. Дайте акъл моля.

Контактите са ми в Google, не са на СИМ картата...

Колеги, някой със съвет/решение? Ъпдейт на MMI?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си контактите в .vcf на компютъра и пробвай да ги качиш през SD-то. Може да потръгне. Не е най-доброто решение но поне ще провериш дали не се е объркало нещо със самите контакти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контактите са в google... проблема е в samsunga 100%. Имам OnePlus One, същия OS, същите приложения, контакти и т.н. но си работи перфектно. Samsung са направили някоя простотия ама още не знам каква...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го четох и аз но не помогна... официално се отказах. Ресетнах MMI, телефона също, без резултат. Номерата се четат, имена няма... започнах да ги запазвам в колата, номерата които ползвам често не са чак толкова много.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нашата q5ца правеше подобен проблем. Естествено виновника беше Samsung galaxy s5. Нещо се бъеках в телефона и го оправих но не съм сигурен какво беше. Ако не се лъжа беше нещо от настройките на споделяне чрез Bluetooth-a. Ако се сетя ще пиша отново.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...