Jump to content

Покупка на Ауди А6 3.2 FSI 07.2004 я


Recommended Posts

В Мото фое Люлин има един такъв екземлпяр. АУди а6 3.2 ФСИ 256 к.с Quattro Собственика го е оставил и си е взел джип Волво.Искам да попитам като го гледам какво да търся като проблеми.То е ясно,че ще го закарам на сервиз и диагностика(ако може да мми кажете и къде са най-добри,за да не си губя времето по някакви гаражи с уж читава техника.На пръв поглед изглежда добра интериора е запазен като екстри по електрониката  работи всичко.До сега съм карал е46 е39 и е38.Фен съм на БМВ ,но съм крайно разочарован от по новите модели е65 и е60. Нямат красива визия и екстрите  са малко.А и ми е писнало да затъвам през зимата и да чакам някой добър човек да ме бутне.Мислех А8 4.2 но някак все ме тегли към а6 пак и е по малка.Ако може да ми помогнете с насоки и ориентировъчни цени на части и консумативи.Четох из форума доста неща но исках конкретни отговори и впечатления.Мерси предварително и дано не съм бил досаден на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е кажи речи безпроблемен!

Върви прилично и понахарчва :)

Ако от към екстри е ок и външният вид е ок това е твоята кола, разбира се след като мине през ПОРШЕ.

Дай един линк да е разгледаме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кви пари е тази кола щото малко е дърта според мен може нещо по ново да изкочи, ако не намериш читаво 4.2 може и 3.2 щото като разход са г/д еднакви а 4.2 върви малко по прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кви пари е тази кола щото малко е дърта според мен може нещо по ново да изкочи, ако не намериш читаво 4.2 може и 3.2 щото като разход са г/д еднакви а 4.2 върви малко по прилично.

 

Е Богу, това не може да е верно! Колко ти харчи твоето? Аз съм с този двигател на А5 (обновеният) градско около 12,5 - 13. Ама спрямо 3.0тди избиваш разликата в разхода още на първото обслужване на двигателя. Което е около 600лв.

Редактирано от galeksiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснявам се само за веригите на двигателя, дали е подържана,Разбрах,че не може с обикновен инжекцион а трябва течна фаза, А да ми кажете какви са основните проблеми и дали е  с въздушно окачване като при а8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е с ремъци, както казаха няма какво да му се случи. Не е с въздушно окачване, или поне не е споменато.

 

Кое е с ремъци? 3.2ФСИ е с вериги ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснявам се само за веригите на двигателя, дали е подържана,Разбрах,че не може с обикновен инжекцион а трябва течна фаза, А да ми кажете какви са основните проблеми и дали е  с въздушно окачване като при а8

Като те е толкова страх като я вземеш сменяш обтегачите и няма да ги мислиш.

Е Богу, това не може да е верно! Колко ти харчи твоето? Аз съм с този двигател на А5 (обновеният) градско около 12,5 - 13. Ама спрямо 3.0тди избиваш разликата в разхода още на първото обслужване на двигателя. Което е около 600лв.

Не сравнявай а5 с а6, немат нищо общо като килограми и т. н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги, днес и аз ходих да го гледам това АУДИ  и ме интересува дали колегата е ходил на сервиз и какво са му казали, откам екстри е не много добре,има забележки но като цяло колата е в добар вид, скоросната кутия и ходовата част са в много добро састояние, има слаб теч на масло (ремонт 500лв.), но незнам за двигателяв какво састояние е. Ако колегата има поваче инфо нека пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега днес като минавах покрай автокъщата видях,че имаше още двама клиенти, които я гледаха.Аз ходих преди една седмица сам,за да и хвърля едно око.Бях писал,че съм много разочарован от  по-новите модели на БМВ(е60,е65) и се насочих към Ауди.На пръв  поглед направо се влюбих в нея,но реших да отида с един приятел да я погледне(той работи в сервиэ и се эанимава само с Ауди БМВ и Мерцедес).На шофьорската седалка подгряването не работи на облегалката,копчето на скоростния лост заяждаше малко.Този теч е от към лявата страна на двигателя.Единия амортисьор е за смяна и със сигурност трябва да смениш веригата и обтегачите,эащото се чува е един странен шум като я запалиш(четох една друга тема эа този проблем и се бях заслушал)Ако ще я вземаш си приготви 3000 лв (помои изчисления),за да я направиш добра кола.Аз продължавам да търся нещо читаво.Оглеждам се за А6 3,2 ФСИ илс А8 4,2.Карам на жена ми колата и само оглеждам коли.Така,че ако не си на зор изчакай все ще изкочи нещо.Този който я е оставил си е взел Волво нз кой модел,но е струвало 20000 лв, така ми каза пазача на паркинга.Успех в търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей колега, вече съм собственик на това АУДИ А6, карам го вече 3 дни и съм горе-долу доволен, не е като БМВ 760Li но става, малко по бавна е но разликата е 200к.с. , иначе ходих на сервиз и ми казаха че в момента не е спешно да сменям веригата и обтегачите, казаха ми маслото и филтрите да сменя за сега, има като е студена наистина някакав шум и притропване но като поработи 20-30сек. заспива, ако намериш темата кадето си чел за този проблем за веригата ще сам благодарен да ми дадеш линк. А за подгряването на седалката изобщо и незнам дали има, още незнам какво има и как работи тая кола, досега съм карал само БМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пълни главата на човека с глупости... V6 мотор като неговия няма нищо общо като механика с 1.2/1.4  FSI/TFSI

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,добре е ,че има такива специалисти като теб за да поправят такива невежи на тема бензин като мен.Именно затова написах,че нямам представа дали е сходно,но това човек да прочете 2 реда повече за обща култура не мисля,че е лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия коментари ги запази за Шпека, той се кефи на подобен вид внимание...

 

Отбелязвам, че често "специалисти" като теб създават невярна представа за същината на даден проблем "подхвърляйки" някой и друг линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие уж по-знаещите в този форум защо сте така заядливи и груби не мога да разбера?Визирам колегата Веско като последен - вместо спокойно и нормално да кажеш примерно:"има голяма разлика понеже това и това...";"за обща информация става,но случая е друг" или нещо в този тон,а не:бе не пълни на човека главата с глупости - демек тъп си и си трай??какво обратно отношение бихте получили на грубост,което говори за количеството на интелектуалния багаж и възпитанието?

По повод на поста с линка:присетих се че има нещо подобно,което ми е попадало - линк,дори и за обща култура няма лошо.Ако с нещо съм бил груб БЕЗ причина се извинявам,но за останалите случаи : няма дим без огън.

 

П.С.Коментари на месни произведения с бързи 300++кс коли на гаЗ,няма да коментирам - природата достатъчно ги е ущетила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не честити на buby. Buby, честита придобивка! Със здраве да си я ползваш и безаварийно! 

Тя няма как да върви като предишната ти кола, но сега ще покараш друга марка и ще научиш много нови неща около 4ф-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много и се надявам да ме слуша поваче от предишната. 

За сега обмислям да сменя само маслото и всички филтри , но сутрин като я запаля 20-30сек. работи леко тресяаща се.

Aко някой има подобна машина много ще съм благодарен да ми разясни слабите и места и с какво да внимавам.

След като натисна 2-3  пъти педала на газта и колата почва да си работи съвсем нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...