Jump to content

камера за задно виждане


Recommended Posts

On 7/16/2013 at 1:11 PM, Reroll said:

примерно ето това: 

http://www.navi.bg/za-audi

 

Днес и аз си купух тази камера от същото място, само че отидох в магазина  и ми я изпробваха на място. Обадих се на сервиза на Авител да ми я монтират, но ми насрочиха час чак след една седмица. Някой знае ли подобен сервиз с София където се чака по-малко? Монтажа се състой само в прекарване на кабела - радиото ми е готово за камера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз също съм доволен, имам и на двете коли. Работят отлично и паркирането е песен :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще си слагам камера.  

Ще я вържа към АВ Входа на ТВ тунера. 

Имам едно въпросче към кое връзвате захранването на камерата ? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами самата навигация трябва да я захранва и то само когато се включи на задна. Ако няма, може да се върже за светлините на задна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, като включите задна (и автомачитно ви се пусне камерата) прекъсва ли ви музиката, която свири, било тя от радио или SD карти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Ivo_Dinkov написа:

На РНС-Д- не, звука остава.

 

преди 54 минути, sueche написа:

На RNS-E звукът също остава.

 

Супер, благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,

 

и аз имам модул за моята RNS-D навигация вместо тв тунер, който позволява да свържа освен видео/аудио вход и камера за задно виждане. Съответно като съм на ТВ режим при включване на задна се пуска автоматично картината на камерата, но като съм на радио - не (трябва да превключвам ръчно към ТВ). Има ли вариант това да се направи? 

Редактирано от ilieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 10.10.2015 г. at 14:02, tseco написа:

Става и на РНС-Д,преди седмица си я направих.Най лесно е ако разполагате с фабричен ТВ тунер за да си подкарате АВ входа през него,ако нямате тунер има друго решение.
http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=171639

след въпросната процедура с АВ входовете ако ползвате към тях мултимедия или цифров тунер както е при мен следва следната операция.



Относно "цветното радио" RNS-D след като повечето сте запознати с монтирането на цифров тунер с ЮСБ,да ви споделя малко и за монтиране на камера за задно виждане.
Аз вече си монтирах камера както и лазер.
Ето ги и компонентите които са необходими.
Камера,комлект кабели,реле с букса за прехвърляне на сигнала на камера или тунер,изолирбанд,кабелни обувки и окрепващи елементи за кабелите.
Не ми остана време да снимам подробно че си е доста работа.

12074599_949703708403998_484745198334475

Големи кабелни обувки за включване на диода за осветяване на номера.

12107979_949703841737318_681328323869121

 

12065612_949703878403981_154899445103770

 

12119016_949703995070636_870647892362150

 

Ето и схемата за свързване на камерата и цифровия тунер.

12088099_949761918398177_586436149592111

 

 


 

Колега здравей и аз съм тръгнал по този път, но ми е мъгла,искам да инсталирам цифров тунер и камера за задно виждане.Има много обяснение ,но много разхвърляно.Сега съм процес да ги закупя и ако може да помогнеш с начин на свързване и схеми, че нещо тук не излизат, ако може да ми ги пратиш на мейл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли ТВ- тунер?

Ако нямаш, ти трябва RBG конвертер, в който включваш камерата, а от него излиза 10- пинова букса, влизаща в навито ( до тук са около 200лв за камера и конвертер).

Отделно в него можеш да забодеш и външен видеосигнал- от цифров ТВ тунер или ДВД плеър. За цифров ТВ тунер титрябва да измислиш къде ще му вържеш захранването и къде да му монтираш антената(антените).

Цифровия чейнджър е елементарен- разкарваш ЦД- чейнджър-ската мини ИСО синя букса и включваш на нейно място синята аналогична букса на новия чейнджър, а кабелната обувка за маса я връзваш на гърба на навито на шпилката с гайка.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 145 лева си взех много хубав видеорегистратор с две камери от http://www.kassabasystems.com/ . Използвам го от доста време и откакто го имам, веднъж завинаги си реших проблема с паркирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колкото по-умен е автомобила, толкова повече проблеми- аз дори отделна маса пусках, другата не беше достатъчна и се смущаваше образа. Голяма играчка и много дребни проблемчета изникват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че крушките се управляват импулсно през "маса" и затова е бил лош образа на камерата. При мен въпроса го реших като поставих последователно диод и след него паралелно кондензатор 1000мф/25В, който да "филтрира" пулсациите към камерата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, с RNS-E съм, нямам тунер и разбирам че трябва да си купя RGB converter.При китайците има доста кабеляци и модули, това ли е въпросния конвертер който ми трябва - https://www.aliexpress.com/item/2016-RGB-to-CVBS-AV-Signal-emulator-Converter-Adapter-Box-For-VW-Passat-Magotan-CC-Tiguan/32621629113.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.75292e0ep6qIqj

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 245 лв ще си намериш и TV-тунер, и букси с кабел, и камера, и ще ти останат за почерпка, но си иска търсене и чакане.

На 11/9/2018 at 16:56, ceckoguide написа:

 

Това няма да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.11.2018 г. at 10:51, koko_81 написа:

Здравей.Аз монтирах ето този модул и всичко си тръгна без проблем.https://www.eldibg.com/video-interface/za-audi/video-interface-audi-rl-rnse

Здравей, много благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...