Jump to content

Смяна на табло с цел бордови компютър?


d3f

Recommended Posts

Здравейте,

 

Шофирам Ауди А3 1.6i AKL, 2000 год. Таблото ми е с полвин дисплей и няма бордови компютър.

 

Искам да попитам дали някой има опит в замяната на таблото с по-хубавото с големия дисплей? 

 

Дали има възможност да се подкара бодровия компютър, ако заменя таблото?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

както казва колегата трябва ти табло с дисплеи и слагаш кабели, проблема единствено е после да го варжеш с имобилаизера. имаш две вазможности или отваш да ти го направят или купуваш табло с login-code, но то е скапо



а забравих трябва ти и лостчето за чистачките за тобло с дисплеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не правя нова тема, ще пиша тук. Моята ситуация е следната. Audi A3 1.8T - началото на 2000 год. Таблото е от старите - с аналогов часовник, един малък дисплей, а по средата лампи. Въпросът е дали аз ще мога да сложа табло с пълен ФИС или дори половин (и половин ме устройва, че чисто визуално ме дразни настоящото табло)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вав твоя случаи ако си с аналогов часовник ти трябва лостче, една червена букса(спетцялно за това табло от 20 пина, тези с електроння часовник използват сива букса от 32 пина) и табло с фис.
Трябва да гледаш какав имобилайзар имаш и да купиш табло са сащя(парво поколение е с фиксиран код и второ поколение е с променлив) иначе ще трябва да смениш чипа на ключа. После пускаш кабели, кодираш  и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съевета ми е да си вземеш табло с фис и аналогов часовник ! и наи добре от колас твоя двигател за да не изпадаш в драми ;) На дизелите стават табла от всякакви двигатели ,но при вензина не е точно тъка :) Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще търся тогава такова табло, но явно ще трябва доста обикаляне по автоморгите. Иначе ще има ли проблем да подкарам индикация за моментен разход?

 

EDIT: А някакви номера по таблото трябва ли да гледам, освен това да са от еднакви производители?

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, мога, но все пак да има шаренийка и по таблото - температура, разход, картинки..хаха - просто съм свикнал на служебните да си го гледам - не че някакви изводи си правя от него или ще смятам нещо. :D

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Аз май закъсах с откриването на табло с голям FIS, цифров часовник, VDO и от кола с ляв волан ... много специфично ...

Най-близко до исканото табло беше едно с аналогов часовник, но е от S3.

Другото което забелязах е, че всички табла с голям FIS са 3 букси, пък в мойто ауди има само две букси ... прикрепям снимки

 

Питането ми е, възможно ли е таблото от S3 с аналогов часовник да стане на мойто?

 

Другият вариант е английско и да сменя циферблата, но там скоростомера ходи с различна стъпка ... има ли възможност да се смени с vag-comm стъпката на скоростомера?

 

9urg.jpg

 

n9ia.jpg

 

4l0p.jpg

 

P.S. Въобще ще стане ли табло с бодрови и 3 букси вместо това мойто, нова ръчка за чистачките и да сработи всичко?  :blush:

Редактирано от d3f
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много съм го мислил това,заради пустия разход...ама все не се навивам,че май излиза около 300лв,а и моето табло е като на колегата и свети много хубаво бяло,а не съм виждал с бяла подсветка и цял ФИС,дали има?Моята е бензин 2002г.

Колега гледам много хора са слагали от S3 би трябвало и ти да можеш,те са с червена подсветка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Аз май закъсах с откриването на табло с голям FIS, цифров часовник, VDO и от кола с ляв волан ... много специфично ...

Най-близко до исканото табло беше едно с аналогов часовник, но е от S3.

Другото което забелязах е, че всички табла с голям FIS са 3 букси, пък в мойто ауди има само две букси ... прикрепям снимки

 

Питането ми е, възможно ли е таблото от S3 с аналогов часовник да стане на мойто?

 

Другият вариант е английско и да сменя циферблата, но там скоростомера ходи с различна стъпка ... има ли възможност да се смени с vag-comm стъпката на скоростомера?

 

9urg.jpg

 

n9ia.jpg

 

4l0p.jpg

 

P.S. Въобще ще стане ли табло с бодрови и 3 букси вместо това мойто, нова ръчка за чистачките и да сработи всичко?  :blush:

Трябва да тарсиш табло с електронен часовник заради инмо-то, на по ново не можеш да сложиш по старо.

Третата букса трябва да я сложиш ти и да драпнеш няколко кабела не е сложно. Всеки които си сменя таблото с такова с фис трябва да сложи още една букса. За тези с аналоговя часовник е червена с 20 пина, а затези с електроння часовник е сива с 32 пина. Пак повтарям на теб ти трябва електронен часовник.

 Това че е от англииска да не те притеснява сменяш циферблата а стапката на скоростомера се кодира с ваг-ком.

Важното е да имаш някои които де ти варже ключовете след това или да купиш табло с Логин-код.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще търся с цифров часовник и голям FIS.

 

За третата букса какви кабели трябва да прекарам и до какво? Някой майстор от София в час с таз процедура? :)

 

P.S. От 8P дали ще стане таблото? 

 

Редактирано от d3f
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

здравейте колеги искам да премина от табло без фис към табло с големия фис дисплей но забелязвам че буксата която се пада в средата е различна от моята моето тъбло също е с три букси средната е за термометъра мисълта ми е трябва ли да се пускат някакви кабели и има ли запознати с процедурата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 8/17/2013 at 2:45, zanusix написа:

Трябва да тарсиш табло с електронен часовник заради инмо-то, на по ново не можеш да сложиш по старо.

Третата букса трябва да я сложиш ти и да драпнеш няколко кабела не е сложно. Всеки които си сменя таблото с такова с фис трябва да сложи още една букса. За тези с аналоговя часовник е червена с 20 пина, а затези с електроння часовник е сива с 32 пина. Пак повтарям на теб ти трябва електронен часовник.

 Това че е от англииска да не те притеснява сменяш циферблата а стапката на скоростомера се кодира с ваг-ком.

Важното е да имаш някои които де ти варже ключовете след това или да купиш табло с Логин-код.

колега виждам,че си просветлен ,можеш ли да обясниш по-подробно за това занимание с 3-та букса,защото аз съм решил  да сменя моето с такова от с3+лостчето за чистачки но не мога да намеря инфо как точно да се случи.. Бих бил крайно благодарен за подобна информация!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/11/2013 at 10:16, d3f написа:

Можете ли да ми препоръчате майстор в София с опит в тази интервенция.

Ще се опитам да си намеря табло и лостче до месец...


За София може да се обърнете към колегата bsdnikolov. http://audibg.com/forum/index.php?/profile/54067-bsdnikolov/

той ги разбира доста нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...