Jump to content

проблем със Bi-Xenon на B8


monopola

Recommended Posts

Здравейте колеги преди половин час ми изгоря лявата крушка за къси и дълги на Bi-Xenona на Audi A4 B8,бих искал да попитам какъв точно модел е крушката и някаква ориентировъчна цена за оригинална такава ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушкатa се води D3S-42V35W, в Порше ще ти искат за нея 400++ лв.

 

Поне така мисля :) звънни им утре един телефон, дай им рамата и те ще те зарадват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на А4/Б7 каква е крушката? Питам превантивно, ако се наложи някога да не се лутам какво да купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден и аз играх тоя филм с моята Б7ца. Крушката е д1с и в Порше ми искаха 470лв. 50лв. за смяна. Естествено отсвирих ги. Купих си някаква Филипс или приличаща, а може и да е филипс за 120кинта с 18м. гаранция. Сега мисля да си поръчам от ибей, но се чудя дали да не сменя Кто с 6000к или 8000к? Вие какво бихте ме посъветвали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

osram cool blue d1s 5000k

аз съм с такива и съм много доволен. приятна бяла светлина със светло синкави оттенъци. не качвай повече от 5000к защото почва да става грозно синя светлината

Редактирано от Volodka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Здравейте колеги!
Светлината на единия фар започна леко да лилавее, което ме навежда на мисълта, че скоро ще трябва да я сменям.

Бихте ли дали съвет за някакъв заместител на ксенона, който предлагат от Audi?

Каква е оригиналната крушка - Philips или Osram и кой модел?

 

Лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e 300лв с доставката :)

на Б8 смених двете оригинални с такива по 32евро бройката, светеха супер

https://www.lichtex.de/xenon-leuchtmittel-xenon-brenner-xenon-bulb-d1s-d2s-d3s-d4s-d1r-d2r-d3r-d4r-4300k-5000k-6000k/d3s-fassung-eco/osram-d3s-66340hbi-xenarc-high-beam-intense-oem-xenon-brenner/a-663404/

Oт тези немци си ги и поръчах дори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема. Преди няколко дни се чудех какви са ми крушките. :) Аз имам друго питане. Преди седмица разбрах, че колата ми фабрично не е била с ксенон фабрично (но фаровете са оригинални и по нищо не личи) и съответно нямам датчиците за регулиране на височината. Веднага ми стана ясно и защо ми се струват леко високи когато карам вечер и от време на време ми присветват, че им преча.

Някакви идеи къде да я закарам за реглаж или поне да ги сваля с една идея надолу, защото наистина са леко височки? На мен не ми е чак такъв проблем, но не е приятно за хората срещу мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На всеки един пунк за ГТП трябва да имат стенд за реглаж :)

Точно от тези пунктове много хора изреваха. Регулирането е такoва, че после нито ти виждаш, а хората отсреща се скъсват да ти светват. Преди две годни закарах колата на сестра ми (Toyota Yaris) на преглед и помолих да погледнат и фаровете. Те въртяха, мериха, гледаха и резултата беше, че десния фар светеше в полето, а левия някъде в звездите. Тогава аз застанах срещу една бяла стена на около 15-20 метра и по някакви упътвания коригирах всичко за*рано от тях. 

В моя случай сега предполагам, че трябва и към компютър да се закачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя. Явно има и кадърни хора. Къде се намира този пункт да отида. Ами датчици на колата няма. Това го провеих на съответните места отдолу. При пускане иначе прави някакви движения и застава в някакво положение и толкоз.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, възможно ли е да се поставят афтърмаркет ксенон/биксенон вместо обикновените крушки на B8, говоря за фаровете, които са с фабрични халогенни крушки, би ли рефлектирала такава смяна на компа? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 24.03.2016 г. at 17:55, congo написа:

Е дал съм линк към директен заместител все пак 42403VI :) няма как да са по 32e тези :)

300 са но две което прави по 150 на крушка. Те като гледам пак са на lichtex и на сайта им ги намирам можеби една идея по евтинки.

https://www.lichtex.de/xenon-leuchtmittel-xenon-brenner-xenon-bulb-d1s-d2s-d3s-d4s-d1r-d2r-d3r-d4r-4300k-5000k-6000k/d3s-fassung-eco/philips-d3s-42403vi-vision-xenecostart-xenon-brennr/a-424037/

Само за тях мога да дам мнение :) Други не съм ползвал а и така като гледам може и да не се наложи.

И аз поръчах една от този сайт. Дойде на 6-я ден в Унгария защото не бързах и поръчах с обикновената доставка. След четене и сравняване цената е с доставката с около 25 лева надолу от аналогичен сайт тук в Унгария и същото време за доставка. Оригиналната е Филипс но са сложили базов модел. Аз след четене избрах Osram Cool Blue intense и определено има разлика. Може би след някой месец и втората ще сложа такава. Цената и е с 5-10 евро над оригиналната но парите със сигурност си заслужават. След малко гледане в ютуб успях и сам да я сменя. Небоходимата отверка е торкс/шестлъчева звезда/ T-30 20 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...