Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

BlackVue наистина е от топ-предложенията. Освен екстрите, които е посочил msi200, доброто качество на записа позволява зумиране и разчитане на номерата на МПС-тата наоколо, за разлика от по-простите модели.

А относно ползата: според мен дори да не става за съда, достатъчно е при ПТП преди да започне да пише Ушко да го дръпнеш и да му пуснеш записа - няма как да не се повлияе от него. Причините за едно ПТП обикновено не са пределно ясни, заварени в последната фаза на произшествието (смачкани ламарини, разхвърляни коли) при идването на КАТ и като пишат актове при ПТП със спорна вина често полицаите се поддават на разни внушения. Със сигурност би им помогнало да изгледат ситуацията на запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен минусите са два - нямат екранче и цената.

Липсата на екранче е по-скоро плюс - позволява по-дискретен монтаж. Цената наистина не е много приятна - доближава цената на хубав антирадар:).

 

Мисля си, че добра алтернатива на китайските са безплатните (дори имат ГПС):)

Примерно за андроид е това:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dailyroads.v&hl=bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G1W

 

Това е моделчето. И китайците ако са правилно подбрани вършат отлична работа.

 

Този същия ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед да същия е.



Липсата на екранче е по-скоро плюс - позволява по-дискретен монтаж. 

 

 

 

По прицип си прав за липсата на екран но има проблем с това да покажеш наистина на ушевия на място ситуацията. Да вадиш картата да я бухаш в смартфона или лаптопа си е клесава работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед и аз мисля, че е същия, но нищо не пише за чипа... А и цената му е доста по-ниска от твоя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от два дена си играя с телефона и мисля, че се получи задоволително решение.

Ползвам стойка от навигация гармин, вместо да пише видеото във вътрешната памет съм закачил на отг-то една флашка.

Батерията кара цял ден и спокойно, снима в бекраунд режим и не товари излишно за да зягрява.

Самата програмка е достатъчно кадърно направена и могат да се пипат резолюции, битрейт, компресия, фокус, лууп рекординг и подобни.

Не е широко ъгълна както истинските даш камове, но става.

 

Ако някой ми позвъни си говоря през аудиото на колата, но разговора влиза в записа (това като минус)

Десет минути клип е над гигабайт, ама място бол така, че това не е проблем.

 

п.с един тестов от днес

(тубата реже зверски качеството)

оригиналният сорс

http://dox.bg/files/dw?a=b2cf005d45

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм отскоро с видеорегистратор DOD VRH 3

 

Тук поставям два мои клипа от по 5 минути / толкова си снима / на HD, като указвам, че качеството в ю тюб е ужасно...

Правете си изводите сами:

 

 

 

 

и клиповете:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дод-а нямам идея какъв е сензора.

В телефона е OV12830

VGA @ 120 fps

EIS1080p @ 60 fps

EIS720p @ 60 fps

Full HD @ 24 fps

12MP @ 24 fps

10MP @ 30 fps

 

link

 http://www.ovt.com/products/sensor.php?id=120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са резолюции на видеото, трябват данни за оптиката на телефона.

 

Аз  мисля, че VRH3 е по-широкоъгълен. По ТТ-данни го дават 160 градуса, но сякаш е по-малко...а и си кадрирал много надясно. Завърти го малко наляво, така че да се види и левия ъгъл на предния капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм отскоро с видеорегистратор DOD VRH 3

 

 

 

Според мен си избрал НЕ правилния модел на DOD. Трябваше да вземеш това

 

Честно кзано не съм впечатлен от нощното снимане, G1W-то се представя сходно да не кажа една идея по-добре, поне така ми се струва.

На дод-а нямам идея какъв е сензора.

В телефона е OV12830

VGA @ 120 fps

EIS1080p @ 60 fps

EIS720p @ 60 fps

Full HD @ 24 fps

12MP @ 24 fps

10MP @ 30 fps

 

link

 http://www.ovt.com/products/sensor.php?id=120

 

 

Нещо не ме кефи, губи се нещо фокуса и реално ъгъла на виждане е не повече от 90-100 градуса. На моя леген се вижда при монтаж непосредствено пред огледалото целия преден капак и още отстрани. Ще дам клипче на някой да го качи да видите едни идиоти как шофират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фокуса е моя глупост, днес го оправих и вече е ок.
Бях го оставил на continuous-video, за това така си фокусираше когато му е кеф...
 
Иначе за ъгъла си е така, толкова си може стъкълцето на телефона (има стъкълца за wide angle но не ми се занимава).
Все пак... не му е това идеята, иначе си снима повече от задоволително за моите нужди.
Нося си го винаги в джоба, не ми се налага да го държа в запалката постоянно.... е такива работи.
 
Днешния тест с правилните настройки:

 

 
 http://dox.bg/files/dw?a=f5e7877a8f

GeneralComplete name                 2013_12_20_11_59_20.aviFormat                           : MPEG-4Format profile                   : Base MediaCodec ID                         : isomFile size                        : 459 MiBDuration                         : 4mn 12sOverall bit rate                 : 15.3 MbpsEncoded date                     : UTC 2013-12-20 10:03:35Tagged date                      : UTC 2013-12-20 10:03:35VideoID                               : 1Format                           : AVCFormat/Info                      : Advanced Video CodecFormat profile                   : High@L3.1Format settings, CABAC           : YesFormat settings, ReFrames        : 2 framesCodec ID                         : avc1Codec ID/Info                    : Advanced Video CodingDuration                         : 4mn 12sBit rate mode                    : VariableBit rate                         : 15.1 MbpsWidth                            : 1 280 pixelsHeight                           : 720 pixelsDisplay aspect ratio             : 16:9Frame rate mode                  : VariableFrame rate                       : 30.242 fpsMinimum frame rate               : 6.122 fpsMaximum frame rate               : 31.153 fpsColor space                      : YUVChroma subsampling               : 4:2:0Bit depth                        : 8 bitsScan type                        : ProgressiveBits/(Pixel*Frame)               : 0.543Stream size                      : 455 MiB (99%)Title                            : VideoHandleLanguage                         : EnglishEncoded date                     : UTC 2013-12-20 10:03:35Tagged date                      : UTC 2013-12-20 10:03:35AudioID                               : 2Format                           : AACFormat/Info                      : Advanced Audio CodecFormat profile                   : LCCodec ID                         : 40Duration                         : 4mn 12sBit rate mode                    : ConstantBit rate                         : 128 KbpsNominal bit rate                 : 96.0 KbpsChannel(s)                       : 2 channelsChannel positions                : Front: L RSampling rate                    : 16.0 KHzCompression mode                 : LossyStream size                      : 3.85 MiB (1%)Title                            : SoundHandleLanguage                         : EnglishEncoded date                     : UTC 2013-12-20 10:03:35Tagged date                      : UTC 2013-12-20 10:03:35
Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката е с пет сини стъкла според производителя:

 

 

Това ми изглежда малко странно, но... под данни имах в предвид ъгъла на виждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една таблица дето се слага на 1м пред обектива и му си виждат всичките мушенгии... :)

Както и да е, важното е да върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, прав си, че DOD VRH3 не е оптималният видеорегистратор...Но имай предвид, че LS - серията регистратори на ДОД, като габарити, го докарват до големината на стандартно огледало за обратно виждане...

А аз имам монтирани

1.Радар-детектор

2.навигация Garmin

3.рЕГИСТРАТОР

 

иЗБРАХ ГО ПО ЦЕНАТА И заради неголемите общи габарити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И мен ме мързи честно казано. Из ония дни снимах едни идиоти дето спирам на пешеходната пътека която е на уличката към последната спирка на 94/280 до НСА която е и гърбица за да пропусна две майки с колички и не едно ами две тъпи парчета използваха момента да ме изпреварят отдясно (което е разрешено де) но и да се покатерят през пътеката преди да са минали майките.

 

Бе идиоти това може и да са вашите жени и деца бе боклуци непоръбени .....нямам думи и вече не се ядосвам защото сили не ми останаха да се нервя по подобни боклуци.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата неделя / 05.01.2014г./, на какво станах свидетел в моя квартал- ПТП, извършено по хулигански подбуди от единия водач....Поне му записаха номера....

Народът е много изнервен, оскотял и като цяло е особено зле...

Случаи като тоя на Пешо, са толкова много, че когато намалявам/спирам, за да преминат пешеходци, треперя някой от отзад идвещите водачи на МПС, да не прегази пешеходец/дци......

Е затова се оборудвах с видеорегистратор...А след онзи случай в неделя, на всеки от Вас препоръчвам да се екипира с такъв......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден масово се кара не по правилата.

Пример от преди няма и два часа:

Рязко превземане на табелите от грешната страна и т.н.

 

 

 

И един нов внос 530Д

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраво, банда!

 

Очаквам от братски Китай един Novatek GS8000L

http://www.roaddogs.se/?p=663

 

Като характеристики как го намирате?

Ще ми върши ли работа без да изпадаме в супер претенции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...