Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

110 лв ми излезе с всички бонуси и отстъпки. Взех две камери, и за един приятел, ама се отказа-бил в преразход.

 

Имам пусната обява в OLX с всички подробности.

 

Ако някой иска мога да сваля някое клипче от другата камера.

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е без конкуренция. :zustimm:

Спират ме 2 неща да я взема:

- 120 градуса ъгъл на видимост (срещу 170 на А118),

- снощи поръчах вече А118 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се притеснявах, че е с по-малък ъгъл на видимост, но заложих на по-добрата картинка. 120 градуса ми покриват от колонка до колонка, долу на таблото и няма смисъл от повече.

 

Със здраве да си я ползваш 118-цата.  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 0805 и съм много доволен от качеството. Освен това е доста дискретна и наистина трябва да се загледаш специално, за да я видиш.

Стойката с джипиес-а е много удобно да си стои залепена, а само като ми потрябва да сваля камерката за вземане на видео от нея.

0806 не дава кой знае какво подобрение в качеството и за мен няма смисъл по-високата цена.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Зарибихте ме и мен с тоя А118. Гледам обаче, че допълнително може да се поръча GPS модул или някакъв Hardwire Cable. Някой, който е поръчал вече, може ли малко да разясни за тия допълнителни екстри?

И още нещо - поръчки от около $80-$90 в БГ облагат ли се данък или мито?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GPS модула се включва към камерата и се продава отделно като опция. Не очаквай в изображението да се появят координати и скорост обаче. Това е стриим който се добавя към видеото и след прочитане със специален софтуер се вижда маршрута на колата и скороста и.

 

Хардуерния кабел всъщност е преобразувател или иначе казано DC-DC захранване от акумулатора 12Vdc към камерата 5Vdc. Идеята е да не ти се заема запалката а да го мушнеш някъде по таблото и да си го свържеш по свое усмотрение.

 

Погледни по скоро версията с кондензатори вместо тази с батерия. Аз лично имам с батерия но по-скоро бих искал с кондензатор. Проблема е страшен лятото защото камерата се пече на предното стъкло зверски и тази батерия си заминава но има шанс и да повреди самата камера като някой ден се подуе като абцес.....

 

На тази пратка се дължи и мито и ДДС. Ако мине метър (повечето пъти минава заради теглото и размера на кутията) нищо не дължиш. Иначе ходиш на митница доплащаш и си я освобождаваш.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно съобщение на търговеца да впише стойност 10$ и няма да има проблеми на митницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. Много полезно инфо  :bia: . По-стабилния на температури модел се води A118C. Ето една добра оферта и за тоя модел (цък)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Погледни по скоро версията с кондензатори вместо тази с батерия.

Ах, деа, това беше ли го казал нейде, да знам чий задник ще го сърби :) То иначе ясно, че тая батерия, с тоя капацитет е безсмислена.

Аз поръчах с джипиес - $70

 

Иначе като размер 0805/6 нямат кой знае каква разлика:

 

$_57.JPG

По-стабилния на температури модел се води A118C.

Виж пост 142

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Виж пост 142

Сега видях, че и ти си писъл за тоя "C" серия, но в описанието им тия дето съм ги постнал пишат, че е 170 градуса, а не 140. А сега де, кое е вярно  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типично по китайски и те не знаят какво продават точно и преписват един от друг.

 

Оги сори ама тогава не съм включил веднага за да ти го напиша. Колегата просто линка който беше дал имаше реклама директна за кондензаторния модел и затова се сетих да коментирам.

 

0805 е по-удобна ако държиш да я сваляш всяка вечер макар че не съм сигурен колко ще издържи механизма на стойката.

 

Докато А118 е направена за монтаж и да я забравиш там. Има една по хубава нейна версия но значително по-скъпа. Ползва друг по-нов чип и е с по-добра нощна картина.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я го сподели, кой е тоя по-нов модел. Пари така или иначе ще се дават, поне да е за нещо по-добро. Преди малко гледах - един и същи продавач в 2 оферти за A118C пише 170 градуса angle view, а в друга оферта 140 :gruebel:  Типично китайска работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво ви е мнението за тази камера http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_268947.html Все още е на pre-order и не изглежда толкова компактна като изброените до тук модели, но пък всички са много доволни като цяло от продуктите на Xiaomi и се чудих дали си струва да се си пробвам късмета с нея. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда супер...
Много интересно дали системата за следене на дистанция и маркировка ще работи наистина, или е бутафория.

 

Тъкмо ходих да си взема от пощата това:

 

8564934C.jpg

 

Чудя се дали да я отворя и да разкарам батерийката и да сложа високотемпературен електролитен кондензатор от някое бракувано дъно... :gruebel:

 

Къде да търся последните версии на фърмуер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов за монтаж.

8565154p.jpg

 

 

Срязах кабелите за зарядното и джипиес модула и ги скъсих. Извадих платката на адаптера 12->5V и трябва да влезе в кутията на плафона. Джипиес модула го вградих в преходната кутийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...