Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте. Преди около час два си отворих предния капак и видях че покритието (кората,престрилка) леко се е разпокъсало върху двигателя. Понеже незнам как се казва като артикул не можах да намря нищо в Google. Ако може да ме упътите как се казва или от къде мога да си купя защото се разпада и не сикам да прада върху топлия двигател да не вземе да пламне. Благодаря предварително.

Редактирано от bob4estia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Преди около час два си отворих предния капак и видях че покритието (кората,престрилка) леко се е разпокъсало върху двигателя. Понеже незнам как се казва като артикул не можах да намря нищо в Google. Ако може да ме упътите как се казва или от къде мога да си купя защото се разпада и не сикам да прада върху топлия двигател да не вземе да пламне. Благодаря предварително.

Втора употреба са по 30лв. направо го сменяй.Тук във форума има обяви за авточасти "Second Hand"  :zustimm:

Бях питал колегата gogotzanovsf ,преди имаше.

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нещо много странно ми се случи , колата седя два дена в гаража и й нямаше нищо и след това като я запалих се чува едно много дразнещо тракане ... това е само при ниските обороти ... не мога да разбера как от нищо на нищо се случи това ... някакви идеи от какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора употреба са по 30лв. направо го сменяй.Тук във форума има обяви за авточасти "Second Hand"  :zustimm:

Бях питал колегата gogotzanovsf ,преди имаше.

Благодаря ще питам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edeseu, винаги питаш супер хаотично... Поне се наведи да чуеш откъде трака... Как да ти се отговори... От тавана ли трака, от генерацията ли? От носачите ли? В движение ли, под наклон ли? В покой на празен ход?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Скоро писах че ми излиза тази грешка: 00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113). След кратка дискусия се оказа че щом няма проблем с климатика всичко е наред. Това е така , защото при пускането на климатика се отваря клапата за рециркулация и по мое мнение това си е в алгоритъма за да подпомогне по - бързото охлаждане (проверих го с ваг ком при пускане на климатика се отваря клапата, но не се индицира върху бутоните , че е отворена )

Проблемът идва от там че при изключване на климатика (само в режим вентилация) потокът въздух  рязко намаля . Отворих кутията с филтъра на купето и установих ,че клапата е затворена, докато системата е пусната ( колата е на контакт, без да работи двигателя)

Какви ми са вариантите ? 

 

пробвах с адаптация, само на 1 канал стана нещо на 2 ,3 ,4 ми изписа error (за първи път се ровя в адаптациите , може и аз да греша)     5 номер си стои така 50-54 докато другите се разкарват от 0 до 240

 

Разглобяването на тази клапа от към двигателя ,или от към купето става ? Благодаря!

New Bitmap Image (3).bmp

Редактирано от manturbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега аз имам абсолютно същия проблем.Така взех колата и бях си отворил ръчно клапата и така си стоеше постояно отворена и влизаше въздух отвън но един ден нямах какво да правя и реших да отстраня проблема.Махнах жабката и моторчето е най-вътрешното.Свалих го отворих го и пробвах самото моторче дали работи(работеше), почистих след което го смазах.После смазах и осите на клапите (нали са 2 клапи).Затворих всичко адаптирах и тръгна,но след 3 месеца установих че пак нещо не работи.Беше останало в затворено положение и не съм си играл да го правя отворих си клапата пак ръчно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е пробвал изцяло да премахне тази бързо разваляща се клапа(моторче) ,надявам се да има някой колега който да каже как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имам време другата седмица , ще го отворя и направо ще откача клапите от мотора, пък той да си работи когато поиска. Хем и допълнителни грешки няма да изкарва. Първо ще махна филтърната кутия да видя дали няма достъп до осите на клапите и направо да ги прережа. Зимата може да му влиза хладно на мотора но то във Варна под -5 не става :hilezh: . Пък и до тогава може да съм го измислил как да работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е да пусне колегата и една тема кое как се прави при премахването на клапите със снимки,за да може да се закачи във златен фонд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edeseu, винаги питаш супер хаотично... Поне се наведи да чуеш откъде трака... Как да ти се отговори... От тавана ли трака, от генерацията ли? От носачите ли? В движение ли, под наклон ли? В покой на празен ход?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Извинявам се много , та проблема е бил от заминал лагер на компресора на климатроника и махнаха самия ремък и се оправи ... сега остава да си купя лагер и при някой който разбира от климатици , че да ми се запази фреона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чух че се сменя  тоя лагер,може да щтракнете снимки

В специализираните магазини за лагери не може да нямат 

Някой от клиентите се похвали че някъде при някой от майсторите от клуба към военна рампа му го оправили,ама не се сещам как се казвал човека

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моите коли още с купуването си сменям лагера и на двата компресора, на предния и на задния и на тоя на раздатката, така че не виждам какъв е проблема момчета :)))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чакам да видя тоя ремонт:)

Че съм за компресор а знам че нищо не можеш да правиш по него!

Освен да го замениш с нов....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е преден s-line спойлер на кола без s-line броня? Знам, че не са съвместими, но знам и че можело да се преправи. Възможно ли е наистина и трудно ли е за правене? Става въпрос за Б6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не си играй с Б6 с-лайн а направо си я направи Б7 :)  Няколко виждам вече в Англия  ..... не че е  прекрасно но ;) не изглежда никак зле ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че аз съм фен .... но да предложа ... според мен броните са еднакви а само долу престилката е различна ! Дано не се лъжа ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, долната част ма бронята се продава отделно. Реже се малко и става. Инфо мога да ти дам подробно привечер

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...