Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Колеги карам от 3 мсеца А4Б6 Авант ,на задния мост има една стабилизираща щанга, като я обслужвах в началото един майстор ме врънкаше да я махам зашото не вършела никаква работа а само разходи по нея.Та дали ще се промени поведението на колата на пътя и дали си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе какви са тези ненормалници... как така ще те кара да си махаш щангата...

Щом е сложена има причина за това и то основателна също така какво значи, че щяло само да ти е разход. Нито вода иска, нито храна, само на едни 60-70 000км трябва да се сменят тампоните, които са 2Х 20лв. оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма има майстори дето са за трепене,и тва е човек в сервиз примерно..дето му се доверяваш да му оставиш колата за ремонт....едно време като карах 80-ката и един ми вика-махай ги тия биалетки,само се разтропват,и аз без тях същата работа...ми то немеца си е тъп и той не знае защо са предвидени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй са Старозагорските майстори(повечето от тях де) :)

 

Колеги карам от 3 мсеца А4Б6 Авант ,на задния мост има една стабилизираща щанга, като я обслужвах в началото един майстор ме врънкаше да я махам зашото не вършела никаква работа а само разходи по нея.Та дали ще се промени поведението на колата на пътя и дали си заслужава.

Няма да забравя репликата на един такъв майстор: "Тия коли новите, няма къде да бръкнеш, ще вдидиш, че скоро ще върнат карбуратора." :hilezh:

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всякви ГЕНИАЛИЗМИ има по сервизите :)

 

Да питам аз,.ако километража на колата е в мили и километри,може ли да се смени само циферблата на този уред (за килметрите) и да си стане като нормален само с километри ?  Знам че не става ейтака да се сложи друго цяло табло,че Иммото било вградено затова питам  за това конкретно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Става и от Б7, аз си сложих на Б6-цата такова.Всичко си работи.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно :) доста

А да питам и още нещо- черната пластмаска дето е като капаче на визитника сменя ли се или целия визитник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия се смена, ако се опиташ да свалиш-90% си я счупил. Аз имам една компл с есп за продаване

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и от Б7, аз си сложих на Б6-цата такова.Всичко си работи.

Имаш ли спомен колко ти е струвало това удоволствие?

Човек, дори и добре да катери се жени!

Редактирано от ceckoguide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия се смена, ако се опиташ да свалиш-90% си я счупил. Аз имам една компл с есп за продаване

 Другата седмица ще се разбере и ще говорим тогава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моите критерии доста сервизи тук са меко казано некомпетентни, но може и аз да съм взискателен. С времето ги пообиколих и си направих прецеждане по моите критерии за кое къде да ходя.  Щом предната кола я карах в София при Мишо, защото никой тук не разбра, че ми тече тандем помпата и можех да се запаля, не мисля, че са много добри. Има и други случаи, но този е най-фрапантен. Смятам, че и по-голямата част в Бг също са така, не е прецедент това, което ми се е случило. Не искам да говоря с имена, защото ако на мен един не ми свръшил работа, може да свърши на друг. Зависи кой с какъв проблем ще иде, предполагам... :)

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да си сложа паркинг сензори на колата че про б5-цаъа имах спойлер и се справях с него ама сеа .... Нямам и ми е трудно ... Има ли някой монтирал афтърмаркет ? Една снимка и модел ако може какво сензори е ползвал ?!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имма афтермаркет, по принцип паркирането не ми е проблем, но ме мързи да се обръщам и да гледам. Та моя афтермаркет е само със звукова сигнализация, добре изглежда 40лв струва, НО пищи постоянно на 30см, та знам че като почне да пищи имам да отпусна още макс една педя назад. Докато на б6 имах фабричен, който пшищеше постоянно на 5 см...страхотен парктроник. Та, за мен най-добрият вариант е ретрофит на фабричен парктроник.

http://autopro.bg/%D0%97%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%20%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%20autopro%20RD-008%20%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B8%20%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8%D1%86%D0%B8

4 датчика.

 

има и др разглдай ги

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за датчици за паркиране, няма ли такива, които са ОЕМ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша че все пак искам да изглежда добре и че ще ги направя да се включват със задната скорост и да намаля музиката ! Колата ми е черен металик затова и те трябва да са такива ... Гледам че има леко изпъкнали датчици... Леко вдлъбнати .. Някой впечатления , мнения и препоръки ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Има и ОЕМ. Ама само датчиците са по ?20 единия ... То по-добре да си намеря броня ... Ама тогава играта става ?200 минимум !

Идеята ми е за малко по-малко пари да имам лек комфорт ! На жема ми Бората има афтърмаркет и го знам горе долу! По-бива от нищо

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е за малко по-малко пари да имам лек комфорт ! На жема ми Бората има афтърмаркет и го знам горе долу! По-бива от нищо

 

 Е няма да стане... Иначе най-добрият вариант е фабр ретрофит, но там е цена. За малко пари - като на жена ти на Бората, защото масовите китайки парктроници са еднакви - различават се само по цвят. Това с музиката, не знам дали ще стане. На мен на б6-цата дори и фабричният ми не намаляваше музиката. А всички парктроници се включват със задната, защото се закачат за задната светлина.

 

Е така ще изглежда китайският вариант:

 

DSCF0010-5.jpg

 

DSCF0020-3.jpg

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре 30см от нищо ;) иначе колега го е правил на Б5 да обръща звука на парлтронкка с колоните на колата ;) и така дори и при музика чуваш пищенето!

Почна ли да го правя ще направя тема за да обясна как и какво съм направил !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...