Jump to content

Помощ за избор на летни гуми 205/55/16 (втора ръка)


Recommended Posts

ха ха ха че всички ли въртят за 2г  50хил километри? Ти първо неси видял гумите ми,че да казваш галоши професоре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ниии ламерите да ги купуваме

Гумата има живот... дори да не е карана, а отлежавала покрай.. дъбови бъчви (пак е станала пластмасарка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление някои още от завода си излизат пластмасарки и две годишни отлежали до бъчвите са класа пред нови Матадор,Барум,Милестоун и тем подобни, имам предвид летните им варианти .Първия ми и втория комплект Дебица Навигатор  бяха добри , но по миналата година които взех нямаха нищо общо с предните,на мокро ги няма ,а втората година пееха в ухото ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по ваща логика всички,дето карат коли над 2г и с по-малко от 5 звезди на краш-тестовете за за затвора.

Понякога втора употреба гума висок клас е доста по-добре от евтина нова....същото е и с колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога си купуват китайски пръчки, а после се "праскат" че може и да са китайски...ама са нови....ахаа.

Има със сигурност един пример във форума, който даде толкова пари да си направи колата, колкото за читав вътрешен орган

на белия пазар. Обаче китайски гуми......Това пък е такава тъпотия, да си купи някой китайски гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Аз съм си патил от стари гуми и бих казал на всеки : Гуми втора употреба Не купувайте ! Много малко хора свалят от колите си здрави гуми и вероятността да попаднеш на такива е чист късмет . Dot-a и т.н. нямат кой-знай какво значение - примери колкото щете . На снимките по-горе гумите са дали всичко от себе си , к'во като са 2012 г. 

 

Моят гумаджия даде скромен съвет - Ако искаш да минеш тънко , купи си Мишелин , изкарват един сезон повече . Задължително нови . Послушах го и съм много доволен . 

Редактирано от vanioj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 Благодарил съм вече на гумаджията . Цяла зима съм в планината и с Мишлена няма грижи . Тръгване , спиране , в завой , колата си е дава усещане за сигурност . Сприра перфетно на лед :ja: . Пробвах го на пресен сняг в полето без път - абсолютен контрол , няма отказ . Вярно , купил съм гумите нови , произведени в Германия и ги карам на А6 , кола тон и половина . При друга кола и стари гуми незнам как е  . Може да е различно и да има причина за недоволство , но доколкото съм чувал като аудиотехник , Мишлен са от най-добрите гуми . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, но доколкото съм чувал като аудиотехник , Мишлен са от най-добрите гуми . 

От най-добрите са, както и  GoodYear, Bridgestone, Dunlop, Conti.... Коректно сравнение може да се прави само за конкретни модели и размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С послелното сьм сьгласен.

А оня скайп-сваляч и доцент няма какво да го коментирам. Ганьо пак е преебал системата и кара страаашни гуми за без пари. Най-хитрия и умен. Бунаците си купуват нови, за да му ги подарят след 1/2 г и 6000км навьртяни. :hilezh:

Sent from my Lumia 710 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи дали няма да ги вземеш и ти на тази цена ако ти вършат работа Не претендирам да съм най хитър нито ми е проблем да дам 400лв за нови гуми но защо да не мина по тънко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 +1 , Категорично съм съгласен , че всичко зависи от това , какво ти попадне и колко струва . Онзи ден приятел ми предложи гуми с джанти за 400 лева , защото си продаде неговото Ауди . Отказх отначало , но той настоя да ги видя И се оказаха Semperit 205/55/16 V , купувани миналата година , видимо нови + OZ джанти , идеални .  Монтираха ми ги на колата и ми се струват перфектни . Немисля да робувам на марки и ще ги платя с кеф , макар че исках да пробвам Continental това лято .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега Passi ти закла масоните из орума на богатите с тез снимки на тези гуми .

 

Абе колега,имаше един някъде из форума,дет си купуваше чисто нови дискове и накладки 2ра употреба от морга и за него тъпаците,дет си купуват нови беха масони,та земи се запознай с него - лика прилика сте си.

 

По темата - много си зависи от офертата и обстоятелствата - винаги съм си купувал нови гуми,но 1 път гумаджията ми предложи 2ра употреба,НО обстоятелства:купени нови от него,монтирани от него и карани около 500  км 1 месец,после продали колата с някакви галоши и отделно продаваха гумите на 1/3 от цената им като нови.При подобна оферта си заслужява,човек да си вземе 2ра употреба,но при всички останали случаи от рода на малко карани 10к,или дота им добър - само на 4 години са е оферта за коша.

 

П.С.за колегата Любо е коментара.

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи дали няма да ги вземеш и ти на тази цена ако ти вършат работа Не претендирам да съм най хитър нито ми е проблем да дам 400лв за нови гуми но защо да не мина по тънко

Нямах предвид теб в случая. Хубави джанти, но гумите нищо не мога да кажа. Имат някакъв грайфер, но това не е показател, за това дали са читави. Може просто пластмасата да им е по-висока, а каучука да е отишъл по дяволите. Освен това случки като споменатата от Рерол са изключения, а не практика.

 

Говорим за масовия случай на идиоти с гуми за по 50лв чифта, на 16-ки и 17-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...