Jump to content

Летни гуми за Q7


mmihailov

Recommended Posts

Здравейте колеги. Дойде време да се сменяват гумите с летни. Тъй като ми предстои закупуване бих желал да споделите мнение с каква гуми карате, доволни ли сте от поведението на мокър и сух път, шум и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в тая дилема в момента, размер 255/55/18

 

Засега съм се спрял на два модела - Continental Sport Contact 5 SUV и Dunlop Quattromaxx. В понеделник ще купувам едните, ако не намеря някакъв тест дотогава, ще хвърлям монета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз междувременно намерих някакво издание на AutoZeitung където има кратък тест на подобен размер гуми и се спрях на Conti SportContact 5. В понеделник трябва да пристигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това според мен е гумата: http://www.gumi7.com/bg/tire/3367/BRIDGESTONE-D-SPORTXL-275-45-R20.html

Оригиналните ми бяха такива страхотно поведение имат тези гуми. Когато трябваше да ги сменям, обаче, направих глупост, като послушах един приятел и купих Good Year F1 Assymetric. Отвратителни гуми, люспи им се протектора, сучат се из завоите и се късат като хартиени в най-малката дупка. За един сезон скъсах три от гумите и пак се наврях вземах още една за да си направя пак комплекта, досвидя ми се да ги фвърля. Обаче моята работа стана, като да тупаш брашнян чувал. Зарекъл съм се, ако пак скъсам гума, повече няма да се занимавам, купувам цял комплект други хубави гуми, защото съм като в омагьосан кръг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също дойде с Бриджстоун - отвратителни гуми. Много твърди и дървени, съмнително поведение на мокро. Иначе на сухо бяха бетон. Най-вече заради комфорта не ги препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 направих глупост, като послушах един приятел и купих Good Year F1 Assymetric. Отвратителни гуми, люспи им се протектора, сучат се из завоите и се късат като хартиени в най-малката дупка. 

Аз се бях насочил към този модел защото в тестовете на ADAC ги дават на едни от челните места, вярно, че там беше теста за 17" а моите са 20".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също дойде с Бриджстоун - отвратителни гуми. Много твърди и дървени, съмнително поведение на мокро. Иначе на сухо бяха бетон. Най-вече заради комфорта не ги препоръчвам.

Не мога да се съглася, че е отвратителна гумата, но както се казва въпрос на предпочитания и начин на експлоатация. Твърда е да, но като загрее държи яко. Преди из завоите карах няколко пъти по уверено от сега с тоя Гудиър. Като, че ли нямам спомени от странно поведение на мокро, но за здравина смея да твърдя, че са доста здрави, изхождам от това, че съм целил дупки с висока скорост, без никакви последствия, никакви цицини или изкривявания, вярно рънфлат бяха май. Гудиъра е толкова слаб, че едната я бях скъсал при маневра от лекинко охлузване в бордюр.

И най-важното, гумите за фабрично вграждане нямат нищо общо с афтърмаркета, както е при резервните части, също и къде е произведена самата гума.

Редактирано от BIRIMBAUA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други гуми, които нямат никакви проблеми с поведението и на сухо и на мокро. Защо трябва колата ми да вози като каруца? Разликата в комфорта с каквато и да е друга гума, която съм слагал на колата, е покъртителна - включително по-евтина марка като Йокохама.

За здравината потвърждавам, нямат проблеми из дупките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, и тези са шумни също, забравих да го спомена тъй като шумът никога не ми е бил топ-приоритет. Но тези се чуват доста, макар че колата ми е с двойни стъкла.

 

Днес сложих новите Conti SportContact 5, наблюденията са ми само от градско каране, возят уникално меко и приятно! Дори ми се струват по-меки от зимните ми Континентали, но може и да си внушавам. При всички положения возията е страхотна. Цената ако някой се интересува беше 320 лв. с ДДС на бройка, ползвам някакво намаление обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи как са  SportContact-а като събереш още впечатления. Аз не съм продал, и или ще купувам, или ще извада едни стари зимни за лятото.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туарега го карам само с Continental 275/45/19 и за мене по-добра гума както лятна, така и зимна за тези тежки сувове за нашите условия няма. Оригиналното Пурели ПЗеро, с коетп дойда заводски беше адски меко и направосе късеше при по сериозни неравности. Мишелин Пилот не можа да издържи и 12000 км, преди да приключи на ограничител. От миналата година съм със SC 5 и мнението ми за гумата е същото като за предшествениците и: вози приятно, спира сравнително добре кола, която 3г, и изкарват близо 2-пъти пробега на мишелина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да покарам малко извън града, нямам никакви забележки към гумите. Дават ги малко по-шумни от Дънлоп и останалите, може и да има нещо вярно, при мен трудно се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това според мен е гумата: http://www.gumi7.com/bg/tire/3367/BRIDGESTONE-D-SPORTXL-275-45-R20.html

Оригиналните ми бяха такива страхотно поведение имат тези гуми. Когато трябваше да ги сменям, обаче, направих глупост, като послушах един приятел и купих Good Year F1 Assymetric. Отвратителни гуми, люспи им се протектора, сучат се из завоите и се късат като хартиени в най-малката дупка. За един сезон скъсах три от гумите и пак се наврях вземах още една за да си направя пак комплекта, досвидя ми се да ги фвърля. Обаче моята работа стана, като да тупаш брашнян чувал. Зарекъл съм се, ако пак скъсам гума, повече няма да се занимавам, купувам цял комплект други хубави гуми, защото съм като в омагьосан кръг.

Би ли пояснил по-точно кой модел беше GoodYear-a /Eagle,SUV и какъв размер са били/. Мисля, че има разлика. Моя гумаджия ми препоръчва Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 SUV 4x4 - размер 265/50/R19 110 XL Y

Редактирано от taf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същите гуми, само че в размер 275/45/20. Вслушайте се в съветите на останалите колеги. Има доста по-добри гуми от Гудиъра, за мен Гудиъра са пълен боклук, това е мое лично мнение не го налагам на никой, но след тези гуми, няма и да погледна повече към Гудиър. По същото време и други мои приятели си купиха същите, мнението и отзивите им са идентични с моите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

MICHELIN LATITUDE SPORT 109W MO 275/50 R20 - втора година ги търкалям и съм доволен, много тихи.

Редактирано от mangov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...