Jump to content

Recommended Posts

@bgchiptuning

 

 

ти всъщност знаеш ли за какво и е на тази кола дебитомера? Защо има и мап?  Отвори си дамоса и ми кажи дали може да работи без температурен датчик (говорим за този, който е на дебитомера, не на мап сенозора) и какво би се променило, ако не работи той? Мерил ли си на дино, коли ( чипосани  от теб), който работят без дебитомери? Да си чувал за Map-based smoke limiter? edc 15P? Примерно фабия рс от 2004 г. Купи си най -сетне свястна програма за 1500 Е, плати си за дамос и после пак ще си пишем.

Освен това, чип за 150 лв е просто подигравка (не казвам, че твоите струват толкова, просто вмятам).  Няма как да струва толкова, ако програмата е лицензирана  

П.С. Има температурен датчик и в дебитомера, незвисимо дали е с клапа или не. Ако не е с клапа, измерването на дебита  става чрез темпертурни датчици.

 

Мога да ти пратя малко логове (на лични) да видиш как могат да работят тези коли без дебитомери (изобщо не са монтирани), включително и дино графика. Примерно на 1.9 TDI AVG, който като конструкция е сходен.

Редактирано от KFZ-Azubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не мога да разбера нужно ли е да продължаваш да се излагаш публично .Така няма да спечелиш клиенти а напротив. Тази кола има само един датчик за температура и той е вграден в датчика на налягането.

post-87418-0-16894900-1398373791_thumb.p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно твоята цел е да си правиш само реклама и не си правиш труда даже прочетеш какво пишат другите . Не съм казал че не може да се премахне дебитометъра, казах само че няма нужда да се премахва грешката за температурата на всмуканият въздух тъй като при този автомобил не е вграден в дебитометъра.Що се отнася за MAF(картата изразяваща зависимоста м/г всмуканият въздух измерен от дебитометъра и горивото на база на об. на к.в.) ,естествено че може и без ,тъй като тази карта играе ролята на ограничител за IQ(впръсканото гориво). Докато MAP изразява зависимоста м/у нагнетеният от турбото въздух и горивото(IQ) на база на оборотите на двигателя. Освен това имаме ограничител на въртящият момент ,които ограничава горивото на база на атмосферното налягане с цел да предпази турбото.Почти всички карти Duration i SOI(предварение) са в зависимост от температурният датчик.Направих си труда да пиша всичко това не заради човека с дамосите ,а за останалите които следят темата. По въпроса за това колко ми струват програмите  ще ти кажа само едно :не е важно колко си платил за програмата ,важно е колко струваш ти и какво знаеш.За да мапваш първо трябва добре да познаваш даденият автомобил. .Щом се губиш при автомобил на 15 -16 г представям си колко си добър с новите автомобили .За тези автомобили изобщо не са ми нужни никакви дамоси защото познавам всяка извивка от графиката.Това беше последното ми писане в тази тема и те съветвам да не отговаряш, за да не продължаваш да губиш клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае добри майстори в областта на чипирането в София, защото нещо много ме напъва да и направя на старата каручка един такъв "тунинг". Говорих с дигитал тунинг, какво мислите за тях, добри ли са? Чипирането им струва 280лв., което попринцип не е много, но за стара кола си е доста  :hilezh: 

Успешен ден  :bia:

Пич отивай при Брезел/Адлер да ти направи един читав чип. Т'ва е човека за дизели, особено около София. Приготвяш 300 пари и Дино графика ще получиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bgchiptuning

 

Брато, моля ти се, млъкни просто. Регистрирай си друг профил и започни на чисто. 

1. Не ползвам форума за реклама, вижда се от ник-а ми (за разлика от теб). Кажи ми или ми покажи в кой мой пост (от 2009г. насам) по някакъв начин съм се опитвал да си правя реклама?  Виж ми репутацията и колко хора се ми благодарили и после се обаждай малко по-подготвен.

2. Не ми показвай някви картинки от кракната верия на ауто-дата. Самият факт, че я ползваш, говори, че хал хабер си нямаш от марката Ауди. Единствената миродавна  програма се казва "ЕЛСА"

3. Продължаваш да не разбираш на къде бия. Нямаш основни понятия за дизелите. Изтегли си SSP-153

http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_153.PDF.  На немски е, ама ти си гений. ще се справиш. Прочети го и после пак си помисли за какво е сложен тоя дебитомер.  Малък жокер : ЕДИНСТВЕНО!!!!! и само за ЕГР - контрол (бързо си отвори Уикипедия да видиш какво е ЕГР и не казвай никога повече "само за екология". Т.е. , ако нямаш егр, трябва ли ти дебитомер?

4. Наистина, много се "губя" WTF? с такива дърти коли като тази, нямам думи. 2.5 години работа като диагностик в Порше Изток, 3.5 години работа като диагностик в Германия (Ауди сервиз), диплома за диагнозен техник и в самото начало 3,5 години механик само на фолксвагени и аудита много ме объркват. Вече не разпознавам марката Ауди.

4. Наистина не ти трябват дамоси, далече си от тях. Няма да можеш да ги разбереш.

5. Знаех си, че ползваш ЕЦМ (вижда се на скриин-шота ти) и уинолс -тест версия. Няма как да си добър, без да си платиш за оригинала, помни ми думите.

 

И моля ти се, не ми давай никакви съвети и наклон на...

Редактирано от KFZ-Azubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Winols с който работя не е пробна версия.

2.ECM ползвам само за работа в режим 2д като смея да твърдя че е много по удобна за целта.

3.Разполагам с ELSA WIN, VAS ,VAG за група VW и имай в предвид ,че работя със всички марки т.е оборудването за другите коли е отделно.

4.Имам 6 различни флашера,4 различни BDM и TRICORE на обща цена от 15 000 евро и да ми говори някой с 2 китайски кабелчета ми е малко обидно.

4.От 13 години работя в Италия по специалността си т.е когато ти не си знаел че съществува мапването.

5.Както вече казах приключих с тази тема и няма да отговарям повече. Имам много по важна работа от това да споря с такива като теб. Поздрави и честит 1 май на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нужда да си ги мерим, изобщо не ме впечатлява "мапер", незнещ функцията на един прост дебитомер.

Мапер, ползващ Уинолс, без дамос, от 13 години?!

Няма проблеми...мапвай си там....

П.С. Optican да ти звучи китайско?

П.С. 2   Преди 13 години е вярно, че не бях чувал за "мапване". Тогaва още дори нямаше автомобили в провинцията, имаше само конски каруци. Дори нямахме ток и живеехме то дърветата.

Я се ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хардуерно специално за този компютър, силно препоръчвам да се сложат цокълчета PLCC32 SMD и вместо непрезаписваемите EPROM чипове да се ползват AM29F010B-70JF. Те са с флаш памет и са 3-4 пъти по евтини от използваните в оригиналния вариант. Също така са напълно съвместими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добре така и така се е разгорялата темата. Дайте мнение за чип на Б4 1.9 тди със стария дебитомер на бош?  Говорих с Богомил, човека каза че не се получавало добре точно на този модел и било безмислено. Кажете какви вариянти има за чип или някакво раздвижване? Ако ще и от 90 да стане 103 пак съм доволен :) точно едни 10-15 кончета не ми стигат да спя спокойно нощем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте Колеги! Все ми се върти из акъла за едни +10/15 кс. отгоре. Просто да ускорява малко по бързо, един вид да стане по - пъргава. Колата е 1,9дти 90кс, 96г.
Дебитомер  Бош.
Благодаря за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна, направо се насочи към някой от местните тунери(Тони келеша(ТСТ Рейсинг) или ifidik), които се слават като едни от най-добрите в България и ще получиш информация в конкретни цифри за това което те интересува. А ако ти се занимава има търсачка във форума, ползвай я и ще останеш очарован колко много информация ще намериш точно за това, която може да ти бъде от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна, направо се насочи към някой от местните тунери(Тони келеша(ТСТ Рейсинг) или ifidik), които се слават като едни от най-добрите в България и ще получиш информация в конкретни цифри за това което те интересува. А ако ти се занимава има търсачка във форума, ползвай я и ще останеш очарован колко много информация ще намериш точно за това, която може да ти бъде от полза.

Благодаря! А ще можеш ли да ми дадеш по точни техни координати, че Тони не го намирам, ifidik не е влизал в форума от около месец.

Редактирано от shturshel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...