Jump to content

19ки джанти на 4Ф


hysterics

Recommended Posts

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

On 3/22/2022 at 5:49 PM, baneev said:

И аз да се включа макар и рядко да пиша моята кошница е с 19ки 255/40 8.5j et32 оригинални от А5. С нормално окачване съм и затова сложих 19ки да оберат празнината между калника и гумата иначе ако беше с спортно само 18ки понеже нали се сещате че разхода е доста в +

Аз не правя разлика в разхода на гориво от 245/40/18 зимни и 255/35/19 летни . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е при вас но при мен има...  с 19ките 8.2-8.5 разход не падам а с 18ките 7.6-7.8 това е по борд реално е малко повече май но под 140 извън града рядко падам... при това съм с ръчка и предно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, вашите 4Ф много икономични бре! Моята със 17-ки дава 8-8.2л/100км на магистрала със скорост 140-160км, а в града /София/ зимата държи 14-14.5л/100км. Сега се постопли и разходът падна на 13л/100км.

Това малко в страни от темата.

Всъщност разходът се влияе от размера и вида на гумите, но не мисля, че е нещо значително, по-скоро разликата се побира в литър, не повече.

Иначе , за мен,  4Ф стои най-добре и балансирано на 18-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ти кажа честно в сравнение със старите 1.9-2.0tdi които имах 8.5/100 в момента на 3лв нафта хич не ми се струва икономично. Единствения най малък разход който съм виждал на моята е като я купувах мин. година с галене на педала със 100км Пловдив-Хасково с 17ки беше тогава 6.3-6.5 по борд и от както сложих 18-19ки под 8 трудно падам. Иначе и аз съм на мнение че с 18ки е най балансирано съотношение разход и вървеж но да си със спортно окачване а не като моята с нормалното 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 4 години я имам колата и аз не правя разлика при 18" и 19" в града -под 13.5 /бензин/ не съм виждал на борд компа . стандартно 14-14.5 , извън града все има някой дразнител но е между 9-10 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото съм с 18", зимата с 16". Разлика никаква не съм усетил в разход. Средно ми гори около 9, като повече от 80-90% е извън града. Борда показваше по-малко, но след калиброване е точен до десета от литъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...