Jump to content

19ки джанти на 4Ф


hysterics

Recommended Posts

Тия 3 бара като ги опънеш по магистралата, няма ли да станат поне 3,5 от температурното разширение на въздуха. Друг е въпросът, че може да се помпат с азот например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@hysterics ти малко си предобрил с тези 19ки на allroad-a :D

18ките ги карам на 2.6-2.7 и четирите. 

По капачка предните ги дават 2.5-2.8 според колко си натоварен. Задните варират от 2.2-3.0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, mili 75 said:

Тия 3 бара като ги опънеш по магистралата, няма ли да станат поне 3,5 от температурното разширение на въздуха. Друг е въпросът, че може да се помпат с азот например.

Колега, аз говоря 3 са когато са загрети, за тази цел като ги помпя, ги помпя по-малко :)

Редактирано от trackersoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти е грешно изказването :) а ти по време на път спираш да мериш ли?:) гума проверявам когато е видимо че е омекнала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, aleksandrov84 написа:

Значи ти е грешно изказването :) а ти по време на път спираш да мериш ли?:) гума проверявам когато е видимо че е омекнала

Ами не е задълже да се спира, има тпмс, които показват и градусите, не само налягането. Дизела ми имаше такъв тпмс, новата йок.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/31/2017 at 11:58 AM, lmbr said:

@hysterics ти малко си предобрил с тези 19ки на allroad-a :D

18ките ги карам на 2.6-2.7 и четирите. 

По капачка предните ги дават 2.5-2.8 според колко си натоварен. Задните варират от 2.2-3.0.


Що бе, кво им е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз ги карам на 2,8-2,9,така ги дават,нямам проблеми с дупки и возия,и колата е стабилна.Като са по-меки и не я усещам стабилна колата.

допуски джанти.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, сдобих се с джанти от S5, 19 инчови са 9J и ЕТ 33. Някой слагал ли е такива с размер на гумите 255 40 19 на allroad 4F? Имам опасения че поради ЕТ на джантите ще излязат прекалено навън и съответно ще опират в калниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз карам с 19 9J ET29 от RS4. Не опират никъде, но са изнесени и хвърля гняс по вратите.

 

Може да видиш в галерията как седят:

П.С. Сега видях, че си написал 255/40/19 - с тези може и да опира отзад. Аз карах с такива за малко и опираше, но твоите джанти са 4мм по-навътре, трябва да се пробва. Сега съм с 245/40/19 и не опира изобщо.

П.С.2 255/40/19 седи и леко грозно защото почти нямаш разстояние до калника.

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че взе отношение. Колата беше с джанти като твоите но с ЕТ 43 и съответно с гуми 245 40 19. Действително при теб гумите изпълват почти изцяло калниците (на снимките окачването ти на динамик ли е), при мен не беше така. В момента карам с още по-високи 235 50 18. Зимните ми гуми са на 17-ки с ЕТ 26, но 7,5J. Както и да е, ще поема риска.

Колата ти изглежда много добре така, никак не ми харесват автомобилите от този модел на които колелата им не са изнесени навън. Карайки зад тях ги оприличавам на картоф на клечки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, снимката е на динамик и освен това окачването е свалено допълнително с 10 мм. 

 

В най-лошия случай ще трябва да вземеш 245/40/19, тъкмо километража няма да ти показва грешна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9 инча джанта да се сложи 245 гума е малко, че и опасно. За нашите пътища стречнатите гуми не са най-доброто решение. Не е адски стречната, ама реално производителя така и така препоръчва 255/35/19, което на 9J джанта пасва много по-добре като ширина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за нормалните 4F - за Allroad размерът е 245/40/19.

 

Пък чак да е опасно, дават за 9 инча ширина от 235 до 265 по таблица. RS4 е 255.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

малеят заради височината на гумата,нека си сложи истинския размер 255/35/19 тогава вече е друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...