Jump to content

Смяна на фабричните говорители


hayki93

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

От 3 месеца имам ауди а4 фейслифт авант, та реших да сменя стандартните говорители с нови защото са слабички и почват да кривят. Открих, че са с доста странни " уши" за закрепване към кората.

Има ли по-добри фабрични и каде мога да ги намеря?
Ако няма, може ли да ми предложите варианти за монтиране на стандартни говорители?

 

Благодаря предварително! ;)
 

Редактирано от hayki93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чел, оригиналните предни са 11см. Трябват ти преходници (продават се) 11 към 13см. Другата опция е някой да ти направи направи преходници към 16см.

Задни, ако имаш оригинални са 16см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да има задни, но ако има са 17см, а предните са 10 и с помоща на преходни фланци се слагат 13см говорители. Аз мойте фланци ги взех от: http://www.proton-bg.com/Contact_Info.aspx направо звънни продавача ги знае работите, ще ти ги прати. Фланците пасват на 100% без преправяне на нищо. Всичко го монтирах за 15мин. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните не са 10см, а 11 или 11,5 защото афтър маркети ги има 10см, но 11 няма и за това се слага преходник на 13 см.Моите така ги направих! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

С голямо закъснение по темата: Смених говорителите.
С преходници стана сравнително лесно. Сложих други, на пайнър, но баса се губи. До 100-тина лв. няма по-добри от оргиналните говорители, ако някой колега се кани да сменя скоро съвет от мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро и аз правих процедура по смяна на предните и заложих на Hertz DSK 130.3,защото си имат отделни туитъри + 12-ка Hertz в багажника и звука е доста приличен.Мисля да сменям и тези на задните врати,но трябва да си пусна отделни кабели,защото едва ли Нокията ще успее да ги захрани пък и десния канал е изгорял.Незнам с колко ще се промени звука към задните седалки и дали ще се чува добре.Ако някой е сменял колони на задните врати да сподели опит.

П.П - колата е Б5 авант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по-лесно там дет е фабричния буфер да ги захраниш, вместо да пускаш кабели?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го мислих като вариянт,но немога да намеря схема или аз незнам как да търся.Тези дни и без това мисля да махна буфера и да настаня на негово място другия усилвател,и ще си поиграя с кабелите.Някой знае ли в тези пространства между калниците и корите - долу в дъното дали има някаква тапа или дупка,че осветявах с телефона и видях мазнотии и полепнали кучешки косми. :unsure: Става дума за под буфера в ляво, и под машинката за пръскалката в дясно.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не ти трябва схема. 4 кабела кадето са за говорителите просто ги свързваш към говорителите преди входа на усилвателя на буфера (правиш мост) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех да сменям предните, но за размера си дават приличен звук. Явно са изчислени правилно за мястото, на което са.

И другаде бях чел за смяна с Hertz 130 и баса липсва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не сте обърнали поляризацията на някой говорител? Прилично свирят херцовете, а басът определено не е по-малко от оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо- не е поляризация, а поляритет !

Второ- от дву,три...n лентов говорител бас не чакай. Ще дойде точно никога ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно аз миналата седмица направих въпросната процедура по замяна на предните колони с такива Hertz от D серията. Резултата ми допада много - звука е плътен без изкривяване, бас не бих казал че има кой знае какъв, но е приятен. Разбира се, който иска да му "лумка" няма да остане доволен, а трябва да мине на следващото ниво - бас + усилвател. Говорих и с един пичага, който се занимава с музика та той ме посъветва, че ако се возят хора в колата само на предните седалки е напълно безмислено да се инвестира в музика за задните врати. Въпрос на предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...