Jump to content

Проблем с парктроника Ауди 4F


Христо

Recommended Posts

http://autopro.bg/datchici-za-fabrichni-parktronik-sistemi/car/audi-a6-2004-2008

От този търговец си пазарувам редовно ,на две 6ци 4ф сменях датчици от тези.

 

 

ПС:Ако някой ми каже защо не мога да слагам директно линкове...

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво стана то, вече и парктроник датчиците не са това което бяха, да плашат хората с по 230 лева в Порше за датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два съм монтирал и да чукна на дърво нямам проблем :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти още един вариант:

http://www.ebay.de/itm/221085780277?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Сейлъра е във Враца, а телефона е 0879606355.

С доставката идва приблизително на 47 лв.

Две години нямам грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докторе, професията ти предполага, че не си вързан в ръцете :).

Някой тенекеджия да го пръсне и си ти. В краен случай може и да го монтира.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Абе така е , но все пак още не съм си опознал колата и не са ми ясни нещата. Бронята няма как да я сваля сам по простата причина че нямам гараж и необходими инструменти а пък и не ми е работа . За това време за което ще я разглобя и направя аз , ще направя един куп други неща от които разбирам далеч повече :) Финансовата част също не е за пренебрегване ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Колеги, днес спря да работи парктроника на моята 4F===Сутринта чух, че парктроника / имам само на задната броня / заглъхна много / при условие, че съм го настроил на макс / , а сега като припалих колата, вече нямам  парктроник....Нищо по таблото не свети...Причината за неизправността, ще излезе ли при диагностика с ВАГ КОМ? Нов парктроник, колко струва? А самата подмяна, трудна ли е? Въпросът ми е, колко време ще отнеме подобен ремонт, за да знам, колко време ще съм без кола...Не ми се иска да я карам без парктроник, защото е много полезна и необходима опция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пиша в тази тема, че си дал повече обяснение :). На диагностика ще си покаже всичко. Най-често проблемите са или в пищялката, която като замине, спира цялата система, или в окабеляването, където дава на късо и пак спира цялата система. Диагностиката си казва дори кой датчик точно прави проблем (даже в момента на мен точно ми ремонтират парктрониците).

 

Ако имаш желание, драсни на лично да те пратя при моя жичкаджия, ако в Люлин ти е удобно. Преди това ако искаш мога да ти прочета грешките, само трябва да си взема кабела от колата (или колата, ако успее да отстрани проблема при мен, че е някво тегаво :D).

 

Иначе до смяна на инсталация или датчици се стига много рядко, а и датчици се намират лесно и не са скъпи.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, да не отварям нова тема, имам отскоро А6авант от 2007г, без парктроник. Понежа колата си е доста дълга за моите разбирания, а и някак си не мога да свикна с ниската предница, а се налага да паркирам в подземен гараж с размери като за А2 :) , някой има ли идея дали мога да си купя оригинален парктроник от някоя морга и да се пробва някой да го монтира? Ако пък някой има представа в Порше за каква цена тава дума, нека драсне някой ред. Приемам и други идеи. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста пари е в Порше. Само датчиците са 200 лв бр. Осем са за отпред и отзад.. Плюс модул + окабеляване. Не ми се мисли за труд колко ще те оскубят.

Ти отпред ли искаш?

Sent from my E2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да не отварям нова тема, имам отскоро А6авант от 2007г, без парктроник. Понежа колата си е доста дълга за моите разбирания, а и някак си не мога да свикна с ниската предница, а се налага да паркирам в подземен гараж с размери като за А2 :) , някой има ли идея дали мога да си купя оригинален парктроник от някоя морга и да се пробва някой да го монтира? Ако пък някой има представа в Порше за каква цена тава дума, нека драсне някой ред. Приемам и други идеи. Благодаря предварително!

Трябва ти нещо подобно. Това е за салон задният.

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=381335718683&alt=web

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш оригинален ретрофит, ще ти излезе доста скъпо и си е занимавка с окабеляването. Трябват нови предна и задна броня + нова решетка (ако няма дупки под капака за номера или не си с фейслифт). Естествено може да се намалят разходите малко ако си продупчиш броните, вместо да взимаш други, но остава окабеляването, 8 сензора и модула. Ако все пак искаш да се насочиш към този вариант, може да драснеш едно ЛС понеже имам повечето необходими неща.

 

Лично обаче ти препоръчвам нещо подобно на това, което колегата Tipp е дал за пример. Някоя малко по-читава афтърмаркет система ще ти свърши чудесна работа. На доста места слагат. Последно гледах за Волвото дали да си сложа и ми искаха 100-тина лева за задни парктроници (с монтажа). Стига да не е някоя съвсем китайска система от 50лв, не би трябвало да имаш грижи.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, имах желание да е нещо, което да се върже към MMI-то, ама май ще е голяма цифра за такава екстра. Иначе гледах някакъв parkmatic 4305 - 8, който излиза около 400 с монтаж, ама не знам доколко е читав и къде ще се сложи дисплейчето му. За по-обикновен парктроник възможността винаги си остава, разбира се.

А имате ли представа, ако се сложи някаква камера за заден ход, дали може да се върже към мултимедията, или пак трябва нещо отделно да се монтира по табло, огледало и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да имам проблеми с моя парктроник. Единия сензор ту проработва, ту спира.

Някакви идеи - дали сензора умира или не прави контакт? Не установих някаква връзка със мокро/сухо и топло/студено. Работи когато му скимне...

Баси, наложи се да си припомня как се паркира визуално  :hilezh:

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имате ли представа, ако се сложи някаква камера за заден ход, дали може да се върже към мултимедията, или пак трябва нещо отделно да се монтира по табло, огледало и т.н.?

Ако имаш ТВ тунер можеш да я свържеш без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да имам проблеми с моя парктроник. Единия сензор ту проработва, ту спира.

Някакви идеи - дали сензора умира или не прави контакт? Не установих някаква връзка със мокро/сухо и топло/студено. Работи когато му скимне...

Баси, наложи се да си припомня как се паркира визуално :hilezh:

Направо си умира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то умирането не е ли еднократно, бре? Баси агонията... Тъкмо повярвам. че е умрЕл и той се съживява, както днес...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е :) единият ми заден се държеше по същия начин ту работеше ту не без значение сухо или дъждовно. По принцип се оправяше след няколко удара върху него но не си е работа това да си млатиш бронята :) Та след като го подмених всичко се нормализира. Другите два който подмених единият умрЕ от раз , а другият отказваше само в дъждовно време. Та и трите си заминаха по различни начини.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи да търся сензор.... Той ще трябва и да се боядисва.

Някой ако има сензор дето няма да му трябва да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш багажника, в дясно при крика има табло с бушони, зад него (навътре в калника) се показва палчето на щипката дето държи модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...