Jump to content

смяна на крушки


icanko 1

Recommended Posts

колеги на б6 а4досега не съм сменял крушките  мисля да ги сменя  на късите h7 ли са и задължително ли се сваля фара защото не виждам друг начин особено за шофйорския мерси предварително мисля да слагам osram night breaker мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се фара, задължително. Трябва ти torx t27 мисля, че беше с удължение за долните два болта, горните са лесни на гредичката. Фара се издърпва, откачаш буксата и после е лесно да си смениш каквото искаш по фара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериозно ли?Да сваляш цял фар за една крушка???Честно казано с Б6 не съм толкова добре запознат,но не вярвам да има чак такава разлика с Б5,а там се сменят за секунди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го свалям даже и за по-малко(ти поне си свидетел),но не виждам смисъл само за една крушка да сваляш целия фар...все пак това си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Petkovm е прав-при А4/B6/ е много събрано и тясно мястото в моторния отсег-на моята В6-ца за смяна на лампите на къси светлини отляво и отдясно,фаровете ги свалях,така е по лесно да действаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета предложете читави крушки

 

Качествените крушки са 50-60лв за късите. Наистина помисли за ксенон, но гледай да не е най-евтиния китайски ментарляк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да питам и аз. Ще има ли проблем и какъв ще е той, ако сложа ксенон с 55в крушка. Говоря само за късите. В момента съм с ксенон на късите, но е евтинийка. 5000к 35в. Преди бях с 6000к, но осветяваше прекалено синкаво пътя. Не ми допадаше и сложих 5000к уж по-естествена светлина, но пак не се вижда добре. Полирал съм фаровете, майстор ми беше гледал лупите и каза, че са в добро състояние. Фаровете са регулирани и тн. Искам да подобря осветлението. 

 

Мнение - http://xenon.bg/product/76/xenon-express-turbo-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-55w-450-svetlina-golemi-balasti-12-m-palna-garantsia.html

 

4300к ?

 

или http://xenon.bg/product/843/xenon-express-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-12-m-palna-garantsia.html

 

пак 4300к

 

и дали ще е по-добре наистина, ако баластите са AC, вместо DC тип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с тези ксенони, не трябват ли някакви преходници, за да не пищи лампа за изгоряла крушка?А за крушките, да Н7 са на късите, и цената на Night Breaker без отстъпка е 23-4 лв на крушка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Току-що сменях крушка на късите и понеже нямах, взех от дългите. Става въпрос за десния фар. Не го свалях, но упражнението е общо взето като да махаш гъз през зъба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 упражнението е общо взето като да махаш гъз през зъба.

 

Колега,е т'ва искам да го видя - едното през другото.Или пък беше обратното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости,незнам дали са,ама на В6-ца 2.5 TDI,за смяна на лампа на късите светлини,на десен фар.се сваля и тръбата за въздушния филтър,и фара-толкова е навряно,че няма откъде да бръкнеш.

п.с.-На другите В6-ци,може да е по лесно. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На B6/B7 ако е чак толкова малко мястото в коша как се събира 4.2 V8?

Много е удобно да се свали фара и да си бачкаш, но тъпото става при B7, където коша и джаджите в него са еднакви, но за да свалиш фара се разкача частично или се маха цялата броня.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...