Jump to content

Избор на марка зимни гуми и актуални тестове


Recommended Posts

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За Гудрич съм чувал хубави неща,но за едновремешния Гудрич.Сега казват ,че бил зле-каквото и да означава това.За Файъра нямам наблюдения. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм карал с "едновремешния" гудрич - летния се изпече за няколко години и спря да се износва, зимния - там където с УГ6 се минаваше като на сух асвалт на гудрича му трябваха вериги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм японски и френски потенци. Нямаха нищо общо.

 

 

@ахаахаххахах - кой евтини гуми не са "супер за цената си"?

Ми лично аз от Дебика не съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ми също си взе същите гуми  "на акция" ... Нищо притеснително ... Аз даже се присетих за единият ми комплект Тойо е ДОТ 3012, а съм ги търкалял вече две зими ...

Карай, не боЙ се ;)

Греда и то от най-грубите ! 

Всеки стар ДОТ с година губи 20% от гумата - плащаш за нова а 2014/2015 си под 50% остатъчен живот !!!  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не правя икономии за гуми и спирачки , пък и за колата като цяло ! 

Видях доста зор с доставчиците докато си обуя колата с  Micheline Alpine 5  DOT 3414  , защото държах изрично на 99V XL  да има в абривиатурата . 

Поздравления на Медина Мед , те единствено се наеха да ги доставят бързо и сигурно преди да тръгна. 

 

Карам само  Micheline и зима и лете и на двете коли и съм много доволен. 

И стига с тези гумаджии - те или вие карат колите. 

И гаранцията е сигурна ! 

 

 Micheline - като всичко хубаво е и капризно ! 

 Дори предишната зима предните ги карах до края на предната зима - захапа 6 година и накрая за около седмица издадоха багажа – докато си чаках доставката на летните гуми  :hilezh:  , че те пък ги поръчах Y 

 

По принцип съм привърженик на асиметричните - Micheline Alpine 5 , са го направили симетричен. 

Редактирано от katzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са по-големите дървета от бюджетния Мишлен така че не виждам какво толкова ги превъзнасяш. Света не са само 17"+ премиум гуми а има и нормален сегмент в който французите са горе долу на светлинни години дори от подопечната им Клебер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са по-големите дървета от бюджетния Мишлен така че не виждам какво толкова ги превъзнасяш. Света не са само 17"+ премиум гуми а има и нормален сегмент в който французите са горе долу на светлинни години дори от подопечната им Клебер.

Правила за становище / избор 

1. за какво ще ги използваш 

2. сигурност 

3. скоростен диапазон 

4. бюджетни норми 

5. познания 

 

Всеки сам си взема решенията ! 

 

Икономиите за спирачки и гуми са недопустими !!! 

 

SAFETY FIRST ! 

 

Но по нашенски гроздето е  кисело ! 

Ако си го закинал за пари много погледни General Tyre Altimax Winter, Внасят ги Медина Мед, имам такива на Хондата и за парите са си чудесни зимни гуми. Аз лично ги считам за по-добрата алтернатива на Дебица, ако пък не са ти непоносими като пари Сава Ескимо С3 имам и такива и също съм доволен. Савата е предимно за много снежно и кишаво, за мокро може и да не ти се сторят най-добрите но със сигурност няма да те подведат в сняг и лед (доколкото е възможно нещо не лед)

Quote: 

погледни General Tyre Altimax Winter, Внасят ги Медина Мед, имам такива на Хондата и за парите са си чудесни зимни гуми. Аз лично ги считам за по-добрата алтернатива на Дебица, ако пък не са ти непоносими като пари Сава Ескимо С3 имам и такива и също съм доволен. Савата е предимно за много снежно и кишаво, за мокро може и да не ти се сторят най-добрите но със сигурност няма да те подведат в сняг и лед (доколкото е възможно нещо не лед)

unquote.

 

И ти искаш при цялото ми уважение да избера тези пред  Micheline Alpine 5  99V XL DOT 3414

 

Ставаш смешен , и децата ще ти се смеят  :hilezh:  

 

Как си ги събрал тези 7490 поста , честно да си кажа - много се чудя !  :respekt: 

Редактирано от katzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма смисъл, да се влиза в спорове,в крайна сметка все си знае средствата и си преценява колко пари има за гуми.На всеки му се кара с най добрата гума,но не всеки може да си го позволи,защото на масата няма да нахрани семейството си с гуми.Идеята за мен е да се намери по ниско бюджетна гума с максимално добро за цената си качество.Живи и здрави.

Редактирано от atommm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега atommm , щом досега си карал с 10 годишни гуми, каквито и нови да вземеш , ще останеш очарован (говоря от личен опит :hilezh: ) То тука виж, че всеки си хвали неговото гардже, всеки е с най-скъпите премиум марки гуми, а като се загледам по паркингите всичко е оле-мале , нема една с една еднакви гуми, за сезонност и ДОТ въобще пък няма какво да говориме :hilezh: Дебиката гледам доста я хвалят, мисля че е добър избор за бюджетни гуми. Единствено не ти препоръчвам Матадор, един познат си взе такива и са страшни дървета , пластмаса направо - кара си ги летни, колкото да ги съсипе и ги хвърли, за зимни въобще не ставаха. За Гудрича също съм чувал лоши отзиви, че били зле на мокро, но тая информация, така да се каже, не е потвърдена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех 4 такива гуми за на жената голфа:

http://www.windforce.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/205-55-r16

Голфето е 1,4TSI 160 коня, обаче тя кара 10000км./година и реших да не наливам много пари за зимни гуми. Интересното е, че ги тествах 300км. извънградско преди 2 седмици, не усетих шум в купето, нито проблем със сцеплението. А голфето е самолетче :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега atommm , щом досега си карал с 10 годишни гуми, каквито и нови да вземеш , ще останеш очарован (говоря от личен опит :hilezh: ) То тука виж, че всеки си хвали неговото гардже, всеки е с най-скъпите премиум марки гуми, а като се загледам по паркингите всичко е оле-мале , нема една с една еднакви гуми, за сезонност и ДОТ въобще пък няма какво да говориме :hilezh: Дебиката гледам доста я хвалят, мисля че е добър избор за бюджетни гуми. Единствено не ти препоръчвам Матадор, един познат си взе такива и са страшни дървета , пластмаса направо - кара си ги летни, колкото да ги съсипе и ги хвърли, за зимни въобще не ставаха. За Гудрича също съм чувал лоши отзиви, че били зле на мокро, но тая информация, така да се каже, не е потвърдена :)

Колега знам,че е така :hilezh: за Гиславед имаш ли мнение?От четеното из нета много хвалят и Сава тия трите марки дебика, сава и гиславед.Кой е най добрия избор от тези.

Редактирано от atommm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега знам,че е така :hilezh: за Гиславед имаш ли мнение?

 

Ми засега съм много доволен, към 1000км им навъртях , от които 5-600 извънградско, ама повечето е било на сухо. Разходих ги до Алеко, ама п*далите бяха изринали всички сняг до хижата, та се наврях в един страничен, с добре замръзнал неотъпкан сняг, горе долу до предната борня, докато беше равно си драпаха, ама на едно баирче бая се поузорих докато го взема (все пак на собствен ход си го изкачих де, нямаше жокер бутане от приятел :hilezh: )

Надолу като се връщах, по паветата спрях нарочно няколко пъти със всичка сила от 50-60 и си спираха без въобще да блокират колетата. Засега може да се каже, че съм изключително доволен :)

 

PS Вече успях да задера и един бордюр с задна гума, никакви щети няма .

 

PS2 - взех ги по препоръка на един колега, който живее в Драгалевци и му се налага всяка зима да катери баирите, неговите изкараха 4 сезона и сега пак си взе такива, защото е доволен . Инак и аз много четох и навсякъде мненията са - Тея гуми са супер - точка. Или пък - тея гуми са пълен боклук - тока. Ама защо са хубави, защо се боклук, рядко някой си прави труда да обясни :)

Редактирано от dimithur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск пак да се повторя.
Незнам кой и какво гласи по тестовете в Германия - Австрия - Финландия или където ги правят но е факт че:

4 зими до момента съм карал с Continental

Гумите бяха купувани все втора ръка и все с ДОТ на 2-3 години назад.

В 90% от случаите за стабилност и спирачно поведение на мокър и сух студен асфалт са се държали много добре.

Като стабилност в завой пак се представяха отлично.

Единственно на заснежен-заледен терен може би ABS-а чукаше повече от всякога.

Общо взето тогава съм карал с ТС810 и ТС830

Това лято купих втора ръка пак Continental ContiSportContact 5 като предните са доста по износени от задните. и с ДОТ края на 2012г.

Но нарочно ги сложих отпред.

Утре живот и здраве ще слагам зимните но тази сутрин към 06:00 часа сутринта когато температурата беше от -3 до 0 градуса и мокър асфалт се държаха перфектно - без поднасяне и с прилично поведение при нормално спиране.

 

Сега след толкоз години и поради липса на хубави гуми втора ръка в нета и по гумаджийниците (за чисто нови зимни и летни гуми за БГ пътищата не купувам по лични виждания по принцип) купих за пръв път чисто нови и пак Continental от които 14-ките произведени в Румъния а 16-ките ако не бъркам в Чехия.

 

Когато ги сложа съм сигурен че няма да ме подведът както повечето гумаджии или приятеля на приятеля на неговия приятел твърди.

 

 

п.п За проходимост излишно не съм писъл щото съм с quattro и стига да не легне по корем някъде ... мисля че ще изляза.

 

п.п (1) Лошото е че на 95% от Българите доходите са ниски или ужасно ниски и неможем да си позволим в повечето случай лукс във всяко едно отношение не само за гуми и части а и за много други по-важни неща.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

п.п (1) Лошото е че на 95% от Българите доходите са ниски или ужасно ниски и неможем да си позволим в повечето случай лукс във всяко едно отношение не само за гуми и части а и за много други по-важни неща.

Абсолютно съгласен ! 

Имам един въпрос само - колко за теб струва сигурността на семейството ти когато ползваш колата ? 

 

Нека не забравяме , че колите , колкото и да не ни се иска попадат и в критични ситуации ! 

 

Шанса да я овладееш в такава ситуация много зависи от гумите и спирачките ! 

 

Къде е тогава икономията ??? 

Редактирано от katzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм колега и с твоята теза.

На първо място да е сигурността по отношение на стабилност и спирачки до колкото е възможно по БГ пътищата.

 

Но понеже се заформят спорове и реших да споделя личен опит с гуми които други колеги и техните приятели оплюват в темата.

Все пак различни хора различни виждания и различна дълбочина на джоба.

Аз се приспадам при тия с ограничените бюджети дето не правят компромиси за важни отрасли по-колата или други важни неща.

Вярно на моменти казано по нашенски може да измизерувам нещо или да се лиша от нещо но ако съм убеден че съм доволен и ще ми е от полза и ще ми върши работа нещо си го купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...