Jump to content

Освежаване(боядисване) на волани и кожен салон за стотинки с приличен резултат


LUDsAUDI

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От къде точно намирате боята,чух за веригата цба обаче като обиколих 2-3 магазина и имаше само за обувки и спрях да търся и има ли и друга освен черна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боядисал съм 11 волана. Три от които се ползват всекидневно на колите ми + един на бившата ми кола за които мога да потвърдя на 100%, че дори прашинка не се е обелила- най- стария е 5 годишен.

Ето и един, който си пазех за резерва до вчера:

 

10157395_10152499957378616_4163262037206

10670270_10152499957373616_486303494722310418532_10152499957308616_2056498532878



Това е след 30 000км градско ползване след боя:

 

1150995_10151594290913616_1123452585_n.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли я тази боя Силвър в Кауфланд?

Аз търсих един два пъти и има само боя за обувки.

За кожа не съм намирал, или сигурно не търся където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкаш ли волана със шкурка или направо боядисващ?

 

Само на един ми се е налагало в много износен участък да го загладя с Р2000- по- скоро мия хубаво с абразивен препарат като Cif или по- евтиния му турски еквивалент на Hayat, който е и по качествен :hilezh: - Bingosil.

После с обезмаслител и оставям да изсъхне на стайна температура- никакво принудително сушене. Така кожата остава с отворени пори, а не твърда и свита. После пропива доста по-добре от боята.

Естествено изчаква се добре да изсъхне и не се прекалява с пластовете боя. Боядисва се перпендикулярно на предишния слой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли я тази боя Силвър в Кауфланд?

Аз търсих един два пъти и има само боя за обувки.

За кожа не съм намирал, или сигурно не търся където трябва.

Аз до колкото разбрах става въпрос точно за боя за обувки силвър.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От къде точно намирате боята,чух за веригата цба обаче като обиколих 2-3 магазина и имаше само за обувки и спрях да търся и има ли и друга освен черна.

Търсих в кауфланд,нямаше и не бяха чували за такава боя.

Намерих я в практикер до касите.

Става въпрос за Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Е ако е толкова неоткриваема,нека да разпратим на колегите които се затрудняват в намирането и. Примерно съберете се няколко човека,за да не се усещат куриерските разходи и кажете какво количество ви трябва :)

Относно резултата-при мен боята започна да пада на около 10-тия ден,но не съм почиствал предварително волана така,че може и за това да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината след около 3 месеца ползване от около 10 направени волана всички са ок с изключение на 2, единия е на познат с А4-ка ама беше доста оръфан и боята пада на парчета не прави хубав и гладък контакт, другия е на една от моите коли А6 Ц5 обаче аз влизам мазен, мръсен и тнт. в колата и предполагам въздействат тези неща по боята и ми се попротри боята. Хубавото е че и след 3 месеца само се почиства волана едно минаване с боята за 3мин после 15мин съхнене и е отново като нов, дори и да се прави 5 пъти ходишно пак не отнема нито време нито пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Всички говорят все хубави неща за тази боя,вярно, боядисва перфектно, а как нито един не каза, че след това ти лепнат ръцете на волана и най вече като постои на слънце?!!!

Редактирано от Митака55555
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават в магазините и черна боя за брони пак се маже по същия начин гаранция е много трайна и не цапа тествал съм я!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎18‎.‎4‎.‎2016‎ г. at 17:36, Митака55555 написа:

..... след това ти лепнат ръцете на волана и най вече като постои на слънце?!!!

Да не си ползвал боята, която е за обувки? Опаковките на двете бои много си приличат но едната е за якета, а другата за обувки. Цената също е различна,

Аз преди повече от 2 години боядисах целия салон, а волана го минах 5 пъти и не съм имал подобни проблеми.

На ‎19‎.‎4‎.‎2016‎ г. at 18:13, putnapomosht написа:

Продават в магазините и черна боя за брони пак се маже по същия начин гаранция е много трайна и не цапа тествал съм я!

Я дай малко повече инфо за тази боя: марка, цена, количество....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За якета естествено. Не цапа,но лепнат ръцете за волана.колкото е по напечен от слънцето, тилкова по лепне.зимата, почти не лепнеха?

Sent from my 5038X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново ми лепнат ръцете по волана??? От миналата година до сега съм купил поне 4 опаковки от въпросната боя от различни магазини и все същото. Е па не може само при мен да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене нищо не лепне, направил съм на поне 5 човека и никой не се е оплакал, отделно на 2 мои кабриолета съм мазал дето стоят без тавани и ги пече директно слънцето по волана, там леко избледнява ама цапам веднъж годишно и всичко е 6. Хубаво ли почистваш волана преди да боядисаш и да не е претапициран с някаква кофти кожа нз, дай някоя снимка да видим защо не се получава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С памучен парцал напоен със спирт се почиства.

На места ако има нужда съвсем леко с шкурка могат да се загладят неравности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...