Jump to content

Освежаване(боядисване) на волани и кожен салон за стотинки с приличен резултат


LUDsAUDI

Recommended Posts

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Продават в магазините и черна боя за брони пак се маже по същия начин гаранция е много трайна и не цапа тествал съм я!

Ръсите яко с бумпер за брони

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 9/17/2014 at 9:58 AM, audi A3 200+ said:

аз си го боядисах волана с тази боя и съм много доволен колеги  има страхотен блясък и аромат самата боя :)

http://markita.net/sites/default/files/imagecache/product_full/produkti/boya_za_obuvki_techna_kazablanka_cherna.jpg
 

Скоро и аз купих такава боя и боядисах волана. Супер е! Както каза колегата мирише приятно и има и блясък! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте.А4ката ми е с тъмно син интериор и понеже ще слагам черен салон с черни кори се налага или да се смени арматурното табло и ръчната с барчето около нея или да се боядисат.Гледам повечето пишете че са развалили боята,но има ли алтернатива ? Трявба ми за арамтурното табло само и барчето около ръчната заедно със самата ръчна.Волана няма да боядисвам, но искам и интериора да не лепне,да не пуска боя и да държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да свърши добре, особено с тази боя.

По-добре тапицер да ти прехвърли кожата на твоите кори, а седалките не пречи да са черни.

Ако те дразни синьото - сменяш всички пластмаси... не знам дали и в багажника не са сини?

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В багажника ме е важно щом даже незнам дали са сини : D Пластмасите мога да смена.Трудно ли се сваля арматурното табло? Страх ме е след смяна да не почне да скърца...

 

А вариянт не с тая боя посочена в темата, а с такава за авто тапицерия ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За визия ще стане, но моя съвет е за същата сума да купиш всичките пластмаси от друга кола може да ги смениш директно на място в моргата дребните, арматурното табло и конзолата- на по- спокойно място и без бързане.

Тук има полезни линкове за разглобяване на интериора:http://www.pelicanparts.com/techarticles/Audi_A4_B6_Index.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой пробвал ли е това от линка по-долу.Интересува ме за шофьорската седалка да пръсна малко.Няма нищо олюпено или за голям ремонт, просто там където има леко намачкано да се прикрие и да стане по-добре с този спрей ?

http://www.praktiker.bg/bg/Interior-maintanance/СПРЕЙ-ЗА-ВИНИЛ-И-КОЖА-MOTIP-ЧЕРЕН/p/478250

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк към такъв лак, и малко чалъм как се подхожда към такъв тип обработка. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия линк от нета. Има доста предлагане:

https://avtorenovacia.bg/продукт/лак-за-твоя-автомобил/

Нанася се или чрез пулвелизатор/аерограф, или чрез тампониране с плътна гъбичка- според типа кожа. Не се прекалява и се повтаря (при нужда) в перпендикулярна посока най- рано час след първия слой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Ако има подобна тема предварително се извинявам и нека тази да бъде изтрита. Та накратко всички знаем как се захабяват воланите, как започват да остяват черно по ръцете и тнт. Потърсих някакъв евтин вариант за освежаване понеже карам работни кенефи и вътре винаги е кочина и ходене при тапицер за хх лв не е евариант който да ме удовлетворява.

 

Накратко колега от форума EvgeniK ми сподели че си е боядисал волана с въпросната боя и резултата ми допадна доста. Реших да го споделя и с вас ако някой има желание да мине тънко...

 

Въпросния препарат за кожа е Силвър премиум като разфасовка 100мл струва 3.85лв и до момента съм направил 3 волана и една цяла седалка и бих казал че е на половина, тоест волана ви излиза 50стотинки... Купен е от магазин Макао, дали го има в други вериги не мога да кажа.

Преди да се премине към боядисването, повърхността трябва да бъде изчистена внимателно, препоръчвам спирт за тази цел, лично аз си правя собствен бъркоч от обезмаслител, ракия, евтин одеколон [emoji4]

 

За да онагледя всичко ви предлагам няколко снимки на волан който беше стоял 2-3месеца и имаше доволно количество мухъл по него за да видите трансформацията. Ако волана ви е прекалено захабен е възможно да направите 2-3 ръце от въпросната боя до постигане на ефекта, на последната снимка съм сложил шофьорска седалка третирана с препарата, която преди това беше по-скоро бежова отколкото черна за съжаление нямах снимка преди това, но резултата е чудесен.

 

Да поясня, че след боядисване трябва да се оставят нещата да съхнат, не съм гледал на етикета но ви съветвам да изчакате поне няколко часа, аз лично след боядисване на волана имах работа след около час и се наложи да ползвам колата, нямах дертове, волана не цапа и не оставя следи...

033988028.jpg033988031.jpg033988030.jpg033988027.jpg033988033.jpg033988034.jpg033988035.jpg033988036.jpg033988038.jpg033988043.jpg033988026.jpg033988041.jpg

Защо не мога да прегледам снимките ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоста ми затри снимките а бяха правени със стария ми телефон, вече ги нямам, на салон ефекта е по-добър отколкото на волан и по-траен по мое наблюдение, ползвал съм го само на черни салони за други нз. Мога да ти пусна една снимка от преди 2-3 месеца, нз дали ще се види нещо като хората, лявата седалка е мазана по борда в ляво горе и долу а дясната в средната част, временно решение ама върши работа до тапицерено време...

 

IMG_20170513_184533.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...