Jump to content

Освежаване(боядисване) на волани и кожен салон за стотинки с приличен резултат


LUDsAUDI

Recommended Posts

Ако има подобна тема предварително се извинявам и нека тази да бъде изтрита. Та накратко всички знаем как се захабяват воланите, как започват да остяват черно по ръцете и тнт. Потърсих някакъв евтин вариант за освежаване понеже карам работни кенефи и вътре винаги е кочина и ходене при тапицер за хх лв не е евариант който да ме удовлетворява.

 

Накратко колега от форума EvgeniK ми сподели че си е боядисал волана с въпросната боя и резултата ми допадна доста. Реших да го споделя и с вас ако някой има желание да мине тънко...

 

Въпросния препарат за кожа е Силвър премиум като разфасовка 100мл струва 3.85лв и до момента съм направил 3 волана и една цяла седалка и бих казал че е на половина, тоест волана ви излиза 50стотинки... Купен е от магазин Макао, дали го има в други вериги не мога да кажа.

Преди да се премине към боядисването, повърхността трябва да бъде изчистена внимателно, препоръчвам спирт за тази цел, лично аз си правя собствен бъркоч от обезмаслител, ракия, евтин одеколон :)

 

За да онагледя всичко ви предлагам няколко снимки на волан който беше стоял 2-3месеца и имаше доволно количество мухъл по него за да видите трансформацията. Ако волана ви е прекалено захабен е възможно да направите 2-3 ръце от въпросната боя до постигане на ефекта, на последната снимка съм сложил шофьорска седалка третирана с препарата, която преди това беше по-скоро бежова отколкото черна за съжаление нямах снимка преди това, но резултата е чудесен.

 

Да поясня, че след боядисване трябва да се оставят нещата да съхнат, не съм гледал на етикета но ви съветвам да изчакате поне няколко часа, аз лично след боядисване на волана имах работа след около час и се наложи да ползвам колата, нямах дертове, волана не цапа и не оставя следи...

033988028.jpg033988031.jpg033988030.jpg033988027.jpg033988033.jpg033988034.jpg033988035.jpg033988036.jpg033988038.jpg033988043.jpg033988026.jpg033988041.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е боя за обувки, нали. Тя за покриване е ясно, че става дано да държи доволно след като изсъхне.



Моя волан от едната страна е целия в малки язвички и от доста време се чудя ако го мина с шкурка и после с боя дали ще стане  :gruebel:

Твоя волан вероятно не е кожен.....тях знам, че ги обработват така, че повърхността става пак грапава, но не като заводско де. Може би с някаква преса и термична обработка. Такива изпълнения на Горубляне съм гледАл....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава тема преди много време, но в БМВ форума, колегата беше ползвал същата марка боя закупена от МЕТРО аз също съм правил процедурата с не един волан и ефекта и много добър, но съм почиствал само с мокра кърпичка защото не е имало нужда от повече, като след боядисването "лъсвам" волана с четка за обувки лекичко, за да не стои матирано, а да има леко блясък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ....................лично аз си правя собствен бъркоч от обезмаслител, ракия, евтин одеколон :)

 

 

Язък за ракията  :hilezh: , иначе е станал перфектно, а на какво е изглеждал  :buhu: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята наистина е много добра, аз също я използвам за моя волан, но не трае с години, поне не и там където се държи най - често волана. При мен след 3-4 месеца има нужда да се мине пак, но шишенцето е почти пълно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не е пробвал да боядиса и аербека с тази боя?Много кофти изглежда волан с различен на цвят аербек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има боя и за това, ще покажа и 1-2 детайла от нея, флакон със спрей е обаче ми го дадоха преди доста време и не се вижда нито марка нито нищо и нз дали се продава някъде, прави като гумиран слой и става направо фабрично.

Гледам някой горе беше писал, че това е боя за обувки или става и с нея. Да става ама ефекта не е такъв и цапа, това е боя точно за кожа и ефекта е доста по-дълготраен колко точно нз ще си покаже. Преди 2 дни беше 37 градуса в колата, нямам проблеми с цапане, лепнене или други забележки.

Мога за проба да измацам и някой еърбег да видя как ще е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има боя и за това, ще покажа и 1-2 детайла от нея, флакон със спрей е 

Качи снимки на флакона , че живо се интересувам, може да мога да го намеря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да боядисаш и айр бека,с тази боя за кожа,моят интериор е светло кафяв и волана беше такъв,боядисах го черен заедно с бега,стана почети година не е мръднал.Боядисвайте смело.

Редактирано от KOLEV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си го боядисах волана с тази боя и съм много доволен колеги  има страхотен блясък и аромат самата боя :)

http://markita.net/sites/default/files/imagecache/product_full/produkti/boya_za_obuvki_techna_kazablanka_cherna.jpg
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си го боядисах волана с тази боя и съм много доволен колеги  има страхотен блясък и аромат самата боя :)

http://markita.net/sites/default/files/imagecache/product_full/produkti/boya_za_obuvki_techna_kazablanka_cherna.jpg

Казабланка е много качествена боя за обувки,но мисля че цапа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казабланка е много качествена боя за обувки,но мисля че цапа.

Вече 2 седмици карам колата колега от както съм я намазал и не съм се изцапал до ся, като се остави да изсъхне добре няма как да те изцапа, боядисах го вечерта и на сутринта се качих и нямаше ядове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С боя Силвър воланите на колите ми:

 

Аз преди няколко години бях видял в темата как Ivo_Dinkov беше я препоръчал тази боя. Купих я и резултата е повече от добър. При мен имаше само леко изсветляване, без язвички и тежки протривания. Много съм доволен от резултата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 2 седмици карам колата колега от както съм я намазал и не съм се изцапал до ся, като се остави да изсъхне добре няма как да те изцапа, боядисах го вечерта и на сутринта се качих и нямаше ядове ;)

Възможно е.Като се замисля този който боядисвах с казабланка беше претапициран с изкуствена кожа и за това не е попил и е цапал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си боядисах с тази боя и седалките. Резултата е повече от задоволителен за момента, лъщят като нови, само дано не започне да цапа, въпреки че волана от 4-5 месеца е боядисан и не цапа. Не знам само дали е добре за кожата на седалките, на шишенцето пише, че подхранва и т.н., но не знам има ли нужда да третирам и с други препарати (имам на Turtle Wax, но с него ефекта трае максимално 1 седмица...)

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Задължително ли е махането на волана ? Изглежда ми че може и без да се маха или бъркам ? Моят има и язвички и задирания (жената с ноктите :@ ) би ли го изкарало това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сигорно ли е че ако си намажа седалките няма да имам ядове...да не се наложи да давам пари за дрехи след тая процедура:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...