Jump to content

Наредба 32


Recommended Posts

Колега   утре  ще  постна   1-2 снимки  да се убедиш  , понеже  нямам никъкъв  интерес  да преписвам  18 страници , и към настоящия  момент  минава  всичко  живо  притежаващ   паспорт  на  уредбата  дори  бутилката  да  е монтирана  90 та година  но докога   ще  е така  не знам понеже  информацията се подава   на порции  ,предвид мъглявата ситуация  аз си го  обяснявам  така  или  демакс системата си прави  база дани  в последсвие  сама да спира  прегледа /както е направено със софиянци  без платен  данък системата спира  автомобила от преглед/  или  просто на този  етап не искат да всяват смут в населението , но както казах  мъглата  е голяма  и всички  пунктове  за прегледи са в шах  засега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това не е вярно!Не е вярно също и че трябва да има триъгълниче(стикер) на стъклото,просто в момента се възползват от това че още хората не са наясно със ситуацията,и гледат да ощипат още по някой лев.

 

Беше казал на колега да не пише според него,но май това не се отнася за теб или?А според мен е вярно,и според Наредба № I-45 също е вярно.Ето и линк да видиш: http://www.kat.mvr.bg/Nar_I-45.txt

 

"12. (нова - ДВ, бр. 59 от 2006 г.) "моторно превозно средство с монтирана автомобилна

газова уредба (АГУ)" - поставя се на задното стъкло от вътрешната страна в горния ляв

ъгъл или на подходящо място на челното стъкло, ако МПС няма задно стъкло; знакът

има формата на равностранен триъгълник с жълт цвят, със страна 70 мм и червена

крайна ивица с широчина 5 мм; в него е вписан с черни латински букви надпис "GAS" с

размери - широчина 8 мм, широчина на линията 2 мм, височина 14 мм; върху него е

вписан черен знак "Внимание" с размери - широчина на линията в долния край 2 мм, а в

горния 4 мм и височина 14 мм; знакът е светлоотразителен."

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако колата ми е на газ, но нямам паспорт и на прегледа мина като кола само на бензин, какви проблеми мога да очаквам за в бъдеще?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трудно ще минеш въобще преглед, освен ако не е по другия начин.Ако успееш пък да минеш прегледа, няма да имаш бъдещи проблеми, до следващия такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз попаднах на такива документи.но според мен нищо не означават,защото в тях са вписани само Ланди Ренцо и БРЦ като електроника и окомплектовка.Нали се сещате че няма как да стане това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес колеги минах преглед без паспорт, нарочно не го дадох, аз издавам паспорти и мога да си напиша 10 ако искам, но исках да видя какво е толкова драматично.

 

След като казах че съм го забравил, ми записаха номера на бутилката, кога е произведена и кой е производителя, и всичко беше ОК, не са ми искали повече пари затова, а иначе в големия талон на тази кола си пише че е с газова, така си дойде от Италия.

 

Хората споделиха че нищо не се знае с тези газови, и те са в леко неведение, засега само ги карат да записват тези неща, и понеже повечето ги мързи да гледат бутилката, искат да прочетат всичко на готово от паспорта без да стават от бюрото си.

 

Извод, с добра дума и пистолет на кръста всичко е възможно.

 

Майтапя се, не съм носил пистолет, само с добра дума също става !!! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Съветвам  те  да  използваш  тия 2 седмици да  си  узакониш   уредбата  още  повече  ,че там където ходиш   са  безкомпромисни , няма как да те пуснат   след като са  длъжни да  впишат  даните   от паспорта   в  демакс системата   която пък  изписва  всички дани  за  уредбата   на  талона  за минат преглед

Узаконих уредбата, издадоха ми паспорт на газовата.

Днес минах преглед, гледаха всички какво е написано по бутилката и дали съответства с написаното в паспорта.

Вписаха всички данни от бутилката в големия отрязък и човека ми каза да си го нося в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв паспорт ти издадоха?Кога е монтирана?То паспорти няма от 2 год. че и повече кой да издава.Интересно ми е как се е получила тази работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уредбата е монтирана 2012-та (малко след като придобих собственост върху автомобила).

Тогава не сметнах за необходимо а и не се тръбеше толкова за нуждата от такава хартийка.

Издаде ми го човека монтирал уредбата.

Вътре е вписано всичко като номера и сертификати от бутилката.

Вчера в пункта не ми повярваха, че им показвам снимка на бутилката.

Нарочно бях снимал всичко за да не ми разбутват багажника...

Все пак те си провериха и искаха да се убедят със собствените си очи, че всичко е така както е написано.

Пак казвам пункта е сериозен и се проверяват доста неща.

Дори и дали ти светят светлините за заден ход.

Не минеш ли на валците две седмици срок за отстраняване на проблема.

Просто си вършат коректно работата, за това и ходя там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако колата вече е регистрирана и до момента се е карала само на бензин и впоследствие се сложи газ, задължително ли е да се сменят талоните, в които да е записано че вече е е на газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Премахнаха ли или трябва да се ходи на"преглед" всяка година за АГУ-то,дето само ти взимат 12-15лв. и нищо неправят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...