Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Актуалната версия за Nexus 4 е 4.4.4, а точно след няколко дни ще е 5.0. В общи линии тук Apple фронта се защитава от най-обикновени юзъри. За юзъра няма значение дали сравняваш най-новия iOS с някоя морално остаряла версия на Android, важно е, че се сравняват двете операционни системи една с друга, пренебрегвайки инженерния напредък на едната страна от невежество. Друг пък разпалено обяснява как трябва да приемаме ограниченията на компанията майка щото му били повишавали стандарта на живот (LOL!). Ами ок, живейте си в затворената екосистема и си ползвайте благините и. Ползвам смартфони от Nokia 3650 насам (да, оня грозния), та не е като да не съм видял две и двеста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Teмата става все по-абсурдна, но пък е супер показателна за това, колко добре работи маркетинг отдела на ябълките...НИЕ т.е. ВИЕ, сме всички НЕползватели на IPhone ,един вид останалия свят, който използва устройства, които до колкото разбрах от темата са почти неизползваеми, толкова бавни и технологично назад от Епълския продукт, че просто правят живота НИ труден, бавен и икономически неизгоден ! Верно  , как ли сме оцелявали до сега, без този свръх интелектуален и технологичен плод на човешката мисъл...? 

 Да сте обръщали внимание за какво 80% от хората ползват смартфоните си ?  А при 50% и повече, спокойно можеше да не са смарт ! А за тези, които изобщо нямат  нет какво да кажем, но пък са с модерни телефони ? 

 I siktir  с това чувство за превъзходство ...и това ВИЕ...! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таймкапсулата е устройство от класа на Synology 213air и определено не виждам техническо превъзходство. Даже обратното.

Линксис "рутерче" би трябвало да се сравни със AIrport express&Extreme където нещата са на "кантар" най-меко казано. Особено експреса, който е със сто мегабитови портове и не поддържа usb external storage. И двете нямат usb 3,0 (2014-та сме все пак).

Редактирано от nytro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали я разбираш?

 

 

 

Таймкапсулата е устройство от класа на Synology 213air и определено не виждам техническо превъзходство. 

Какъв е проблемът с таймкапсулата, че не може да се ползва с други системи?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е може и да не разбирам темата, такава възможност не е за пренебрегване, все пак такива блестящи умове сте се изкзали по нея  :bdaysmile:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата става все по-абсурдна, но пък е супер показателна за това, колко добре работи маркетинг отдела на ябълките...НИЕ т.е. ВИЕ, сме всички НЕползватели на IPhone ,един вид останалия свят, който използва устройства, които до колкото разбрах от темата са почти неизползваеми, толкова бавни и технологично назад от Епълския продукт, че просто правят живота НИ труден, бавен и икономически неизгоден ! Верно  , как ли сме оцелявали до сега, без този свръх интелектуален и технологичен плод на човешката мисъл...? 

 Да сте обръщали внимание за какво 80% от хората ползват смартфоните си ?  А при 50% и повече, спокойно можеше да не са смарт ! А за тези, които изобщо нямат  нет какво да кажем, но пък са с модерни телефони ? 

 I siktir  с това чувство за превъзходство ...и това ВИЕ...! 

 

Същото важи и за "вас" с пълна сила......вие се опитвате да демонстрирате превъзходство с 24 кор процесори и 213гб рам памет на цената на "половин айфон".......  :zustimm:

 

Но пък за сметка на това сте царе на преиначаването на нещата.  :flehan:

 

 

 

 

Актуалната версия за Nexus 4 е 4.4.4, а точно след няколко дни ще е 5.0. В общи линии тук Apple фронта се защитава от най-обикновени юзъри. За юзъра няма значение дали сравняваш най-новия iOS с някоя морално остаряла версия на Android, важно е, че се сравняват двете операционни системи една с друга, пренебрегвайки инженерния напредък на едната страна от невежество. Друг пък разпалено обяснява как трябва да приемаме ограниченията на компанията майка щото му били повишавали стандарта на живот (LOL!). Ами ок, живейте си в затворената екосистема и си ползвайте благините и. Ползвам смартфони от Nokia 3650 насам (да, оня грозния), та не е като да не съм видял две и двеста.

 

 

 

Ами добре нека не сравняваме Нексус 4 с 4.4.4 с iOS 8......айде като излезе 5.0 тогава пак да ги сравним ? Най-вероятно ти е ясен резултата как хардуерно "напомпаният" Нексус който така удобно сравнявате с Iphone 6 ще се издъни по всички показатели по простата причина че всяка следваща Андроид версия е по-лакома от към ресурс от предната и така или иначе лагавият Нексус ще стане още по-лагав. 

 

Ограничеята при Ейпъл са ограничения за тебе, за мен не са ограничения..... т.е. не съм изпитвал неудобство щото не мога да си сменя клавиатурата,дайлъра, да си сваля рингтон и т.н. 

Ние също сме ползвали доста смартфони или поне аз, тааа не е като направо от нокия с фенерче да съм скочил на ябълката и да не мога да преживея технологичният шок, тва за разлика от 70-80% от андроид юзърите които реално никога не са притежавали айфон ма са прочели из нет-а че е по-зле от техният смартфон и го тръбят навсякъде как са взели айфон килър с убийствен хардуер..... 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всяка следваща Андроид версия е по-лакома от към ресурс от предната

Надяваш се, че като си повториш глупостите 100 пъти ще станат истина ли?

С колко версии на андроид си работил, че го твърдиш това?

Щото аз съм работил с доста и мога да ти кажа, че 4.4 е по-лека от 4.3, както и 4.0 вървеше по-добре и по-бързо на сонито ми от фабричната 2.3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво да сравняваме Nexus 6 ако не с iPhone 6/6 Plus бе, пич? В момента на мултиядрените тестове с Geekbench (и не само) Нексуса е с 10% преднина. Ако искаш, да са на кантар силите, да го сравняваме с миналогодишния Нексус, а?

Продължаваш да говориш несъстоятелни неща... В Android 5.0 се отказаха от Dalvik рънтайма в полза на ART. Не разбирам как точно OS-а е по-лаком откъм ресурси. Ще ме просветлиш ли?

Ето ти тук Nokia N900, телефон отпреди 5 години, с Maemo (страхотна платформа с огромен потенциал, от която Nokia за голямо съжаление се отказаха!), който търкаля 30 приложения едновременно: https://www.youtube.com/watch?v=7emvUBpEkbU. Нещо което iPhone модел 2014 г. все още не може! Смешното е, че Android-а дори със стария рънтайм, имаше по-добър респонс от умишлено орязания ви откъм мултитаскинг iOS (справка видеото малко по-нагоре в темата).

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото важи и за "вас" с пълна сила......вие се опитвате да демонстрирате превъзходство с 24 кор процесори и 213гб рам памет на цената на "половин айфон".......  :zustimm:

 

Но пък за сметка на това сте царе на преиначаването на нещата.  :flehan:

 

Не виждам някой в темата тук, от Android юзърите да се опитва да демонстрира превъзходство. Чета точно обратното в темата за Айфон...Лично на мен ми е през ...ядрата , кое е по-лагаво и кое не, защото приоритет ми е удобството и комфорта.  За това и не се впускам в свръх технологични сравнения, които 97% от юзърите реално не ги усещат като разлика. Смешно ми е как притежанието на дивайс за хиляди левове, чак променял живота на човек, защото ползвал конкретно него, а не конкурентни платформи, които реално не се различават осезаемо...Подобни твърдения заприличват на i мантри на облъчени от SCI... :hilezh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да съм ползвал съм сигурен, че е така:) но се дразня, когато хора които различават две устройства основно по цвета и надписа се изказват толкова категорично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че сравнявате ябълки с круши... 

 

Епъл си имат сегмент и в този си сегмент се представят все по-добре с всяка следваща година. Този сегмент е различен от основния сегмент на Андроид. Докато под андроид се предоставят стотици устройства с цена до 700-800лв, заедно с няколко флагмана на по 1000, то Епъл умишлено си продават устройствата по-скъпо. Всъщност, една статистика от света на компютрите показва, че Епъл има само 8% пазарен дял в света, но прибира 70% от нетната печалба на целия бранш. Което всъщност е идеята на цялото занимание "бизнес" - да печелиш пари. Всъщност, ако бяхме голям пазар като американския не мисля, че щеше да се води този спор въобще. Цените на телефоните с договор от 24$ са:

 

5с - безплатен апарат

5s - 99$

6 16GB - 199$

6+ 16GB - 299$

 

Извинявайте, ама за 200 долара не е никак скъп апарат ;) Като имате предвид, че една заплата там е сигурно 2500-3000$ 

 

Другата идея, която пропускате е цялта концепция на Епъл, заложена е от Джобс, много отдавна и за момента ми се струва, че Андроид не успява да даде адекватен отговор. Не заради самата платформа андроид, а по-скоро заради многото различни версии и доставчици.

 

Та, идеята е Better Together... устройствата работят в страхотен синхрон заедно ... телефон, рутер с бекъп и лаптоп или таблет... Особенно с последните добавки към iOS 8, и прехвърлянето на задачи от едно устройство на друго. Разбира се и Андроид има опция за бекъп, ама не е там идеята. Както споменаха по-рано преди мен: Взимаш чисто нов телефон пишеш си AppleID и бум имаш си 100% стария телефон ( само хардуера е нов :D ) Цялата философия не Епъл се върти около изчистени, опростени устройства, които да са приятни за гледане и за допир. 

 

Та като резюме, и двете системи си имат основни черти и по това се разделяме на две групи:

Едните позволяват свободен достъп навсякъде и свобода да променяш и персонализираш всичко

Другите пък предлагат по-затворен продукт, който е по-скоро готов за масова употреба, но пък е по-ограничен откъм опции. Аз лично съм фен на втората опция, защото първата си идва с цена и тя е недостатъчна стабилност на устройството. Изпитал съм го на свой гръб, както и на много други околни апарати. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЙ стига де, 3 Нокии съм ги реинкарнирал, след като съм ги губил...и то преди да има АЙ клауд...На моменти имам чувството , че Епъл е македонска компания, защото "последователите " и често вярват , че тя е майка на всички открития на 21ви век...Нищо чудно скоро да четем, че на Стив джобс майка му е от Прилеп...

Не са скъпи устройствата зад голямата локва, тук все повече се превръщат в бутиков аксесоар, който някой хора го възприемат за част от някакъв лайфстайл . А за нетния профит и т.н. има много изписано в нета, но ябълката има и друга страна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е свързано с операционните системи, но най много се кефя на "качествените" кабели, преходници, букси и т.н. дреболии , които са с възможно най-лошото качество и в същото време са на цени с множител 20 от стандартните :hilezh:

От тях каква брутална печалба правят, не е истина...

 

Примери има ли нужда да давам? За едно обикновено USB зарядно, 1 ампер, беличко, искат 60 лева. Имам абсолютно същото по форма, цвят, пластмаса и функционалност, което работи безпроблемно от 2 години. Струва 2 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи бях на сбирка с приятели и си поиграх с Айфон 5s, изглежда много смешно на фона на Галакси С4. Нещо като луксозна Нокиа с фенерче. Показах на моя приятел (върл айфон фен) какво може галаксито и го оставих в размисъл. Да, обясни ми че 6те мм ширина са ужасно неудобни за работа и съхранение и до там.

Да, притежаването на луксозен ЧУК с тунингована дръжка е хубаво но аз предпочитам в чука ми да има и отверки по избор, да има барометър, влагомер, да му поставям и отверки ако се наложи. Е, не всички отверки пасват но е по--добре от това чукът ми да забива само един вид пирони измислени от производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разни глупости. Не исках да си мерим паците, исках да ми покаже предимството на айфон пред моя. Обясних му за добрата им интеграция - той каза че не го бОли фара за нея. И че не мога да си намеря телефона по интернет. Демонстрирах как чрез пуш мога да включа ГПС да локирам телефона, да изпратя съобщение и да снимам крадеца. Както и да изтрия всичко, естествено ако не ми извадят батерията. Тогава тайфата каза - Уауу, ама ти верно ли не можеш да си извадиш батерията. Обясних колко секюр е това ама му се смяха пак.

 

Показах как мога да снимам клип със стерео звук през двете камери едновременно и да правя снимки през това време. Да си движа пръста на 5мм над екрана и да имам лупа което работи в мейл, браузър. Да имам шорткъти на лок скрин и каво ли още не.

За съжаление не му показах влагомера, барометъра и другите джаджи но не беше и това целта. Все пак беше приятелска сбирка и не ме боли фара за епъл, самсунг и ко.

А пък за шумомера, светломера, магнитомера, лупата за дедовци изобщо не се сетих. Броя ги за стандарт в модерните джаджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да съм ползвал съм сигурен, че е така :) но се дразня, когато хора които различават две устройства основно по цвета и надписа се изказват толкова категорично.

Ако визираш мен, не само по цвета и надписа ги различавам... ;) Разлики не е да няма. Не съм рекламно лице нито на Епъл, нито на Линксис - ползвам си продукти и от 2-те марки, както и много други. А ти използвай даденото нещо известно време и тогава  пиши по темата, вместо да пишеш по интуиция и да се дразниш излишно  :hilezh:

 

П.С. От тук насетне съм само читател в темата. Забавни неща се пишат от време на време  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

robobug, аз само не разбрах защо ми цитира мнението... :huh:

защото  показа, че си запознат с устройствата от този клас и очаквах да дадеш отгтовора, който даде spunky ^_^ .

 

Няколко пъти се опитвам да си купя епъл устройство и все не намирам основателна причина, дори по-лошо - като се позаинтересувам намирам и причина да не го купя. Примерно си мисля, че лаптопите без ретина са умишлено прецакване на потребителя. Не може Микрософт системата да изглежда добре на 13"  IPS екран със средна резолюция, а за иОС дори стандарта 1920х1080 да не стига.

Лаптопите не мога да се ъпгрейдват с голям сторидж,  бързи безжични мрежи има отскоро, а УСБ 3.0 беше забранено - да таковам тая грижа за потребителя.

Кунева поде инициативата за универсално зарядно, която бе подкрепена и от Епъл, но минаха 4-5 години, през които епъл продаваха преходник от USB към нещо си, което дори няма стандарт. Това ли е улеснението на живота?

Сега си мисля да си сложа една NFC таблетка в колата, за да не хода с постоянно пуснат БТ. Според Епъл, това че липсва дадена възможност е плюс, който трябва да ти улесни живота.....сравнението с македонците е много на място и искрено ме разсмя рано сутринта.

По едно време исках да си купя AppleTV, оказа се, че не поддържа 1080p. Чак 2012 представиха такова устройство, което реално е достъпно 2013. Но устройството все още не може да прави мирър на телевизор с висока резолюция.

Cherepaha казва, че чарът на телефонната iOS е в детайлите. Съгласен съм и вярвам, че е така....ама да няма бек бутон....това е като да имаш мишка с един бутон:) А каква е драмата на епъл с двубутонната мишка и скрола? Не искам да повярвам, че двата бутона и скрола може да са вредни:)

Не мога да се оттърва от чувството, че устройствата им са толкова добри, че чак са предОбрени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук нататък всяко едно следващо мнение в тази тема е предъвкване на нещо казано. Ако някой се чуди какво да избере и прочете цялата тема - еми епъл ще да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, особено след тази новина - http://time.com/3560908/microsoft-office-word-excel-free-app/ :multi:

 

Btw, robobug, Майкрософт не поддържа епълските протоколи native, обаче за сметка на това Епъл се отказаха от собствения си AFP в полза на SMB. Когато това достигне до капсулата, сигурно ще има някакъв смисъл да си я купи човек. Макар, че аз не бих архивирал нищо на система с един диск.

Редактирано от nytro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...