Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Бтв, при Самсунг положението отива на зле. Предишните им две тримесечия май не бяха никак ОК, сега взимат нов удар с продажбите на S5... Реално S5 е прекалено скъп за това, което е. Навъдиха се редица малки производители на high end устройства и то на значително по-ниски цена. Отделно в ниския ценови клас пък има Хуавей и друиги евтини предложения. Нямат да кажем като Епъл индивидуалност. Реално дали си купуваш Самсунг, Хуавей, 1+1, LG, няма никакво значение. Предлагат Андроид с някакъв хардуер, взаимнозаменяем от всякъде. Определено, ако не изкочат с някаква иновация ще го закършат много сериозно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

БОли ги фара Самсунг. Като гледам че и кораби произвеждат току виж затворили цехчето за смартофония като се наиграят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлики има и то големи между тези , които си изброил . Просто Самсунг първи извадиха Iphone killA  със S2 и  се мъчеха да са някаква реална конкуренция на Епъл в производството на устройства и до някъде успяваха да доминират на пазара на Андроид смартфони до към S4. Междувремено конкуренцията изкара голямо количество флагшип девайси, които до голяма степен превъзхождат S5 , а евтиното усещане и дизайна просто отблъснаха , почти всички , които не са хардкор фенове на марката. Галакси Алфа не пожъна успех, въпреки премиум претенциите , а Ноут 4 е с доста висока цена и въпреки , че е много добър, няма как да пожъне попуярност предвид размера си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъ. Проблема е Андроид. И преди да ме подкараш - ама не защото е лош.  :unsure:

 

Самоубиха се ритулно, налагайки андроид.

 

Трябваше да налеят в тизена всичко налично, вместо да го карат по тънката лайсна.

 

Няма как да се получи, като предлагаш същото с още 100 фирми, макар и с по-добър дисплей.

 

П.П. А цехчета няма да затварят. Някой нали трябва да прави чипчета за apple. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко искрено и лично: Мен пък Лолипоп-а, който разцъках на Нексус 5, МНОГО ми хареса! 

 

... може би защото толкова много ми напомни на iOS 7 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миладине, у ваш'то село Интернет ли няма или ти е временно спрян просто? 

 

 

Возняк, за разлика от Стив Джобс, е отворен човек и винаги е говорил открито на тема iOS и Android, което е достойно за адмирации предвид очевидната му принадлежност към Apple лагера. За мен неговото отношение към Android достатъчно красноречиво доказва, че Android има място под слънцето точно толкова, колкото и iOS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах лично ли ти е казал. Явно си видял някъде в нета да пише нещо... Бил ги ползвал, но само заради по-големите екрани  :hilezh: ... кога споменава, че андроид е велик? :) Май сподели, че се е отървал от всички андроиди от както имало айфон с по-голям екран  :hilezh:  Не ми казвай, че не четеш статиите /гледаш клиповете/ преди да ги постнеш... :) А второто е някаква статия от 2012 г. с общи приказки, но има и няколко места дето казва нещичко за андроид - от 2012 г. до сега доста вода изтече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарът е най-точната мярка и сегашното разпределение е показателно. Факт!

Всеки ползва това, което му върши работа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното не е отразява точно положението на пазара. Отразява го, но при равни други условия - а те не са никак равни. Няма да навлизам в подробности, но андроиди има на телефони за 65лв, а iOS не. 

 

 

А Возняк е програмист, който цял живот се е опитвал да дава свобода на хората при това безплатно. Съвсем нормално е да харесва андроид повече. Свързано е по-скоро с цялата му философия на живот :)

Редактирано от sk.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...цял живот се е опитвал да дава свобода на хората при това безплатно...

 

Това до колкото си спомням беше описано в биографичната книга за Стив Джобс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да навлизам в подробности, но андроиди има на телефони за 65лв, а iOS не. 

 

.... за което Google (колкото и да не ги харесвам) нямат никаква вина.

При Андроид имаш избор и никой не ти казва кое е най-добро за теб, защото всеки си има глава на раменете и решава сам за себе си. При Apple елемента с избора на практика клони към "0". Това е избор на Apple, a не на крайния потребител. Схващаш ли разликата?!

Android OS (80 + %), iOS (12-15 %), WP и няколко други останалите проценти. Какво толкова има да се спори и обяснява?????!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах лично ли ти е казал. Явно си видял някъде в нета да пише нещо... Бил ги ползвал, но само заради по-големите екрани  :hilezh: ... кога споменава, че андроид е велик? :) Май сподели, че се е отървал от всички андроиди от както имало айфон с по-голям екран  :hilezh:  Не ми казвай, че не четеш статиите /гледаш клиповете/ преди да ги постнеш... :) А второто е някаква статия от 2012 г. с общи приказки, но има и няколко места дето казва нещичко за андроид - от 2012 г. до сега доста вода изтече...

Миладине, видяло се е, че освен операционната система на Google отричаш и търсещата им машина: http://www.phonearena.com/news/Why-is-it-a-surprise-that-Steve-Wozniak-loves-Android_id52315. 
Напълно разбираемо е Возняк да не е харесвал малките дисплеи на айфоните. Дори за мен това беше една от основните причини да предпочета Android телефон пред iPhone. Съдейки по продажбите на новите айфони, решението на Apple за пръв път да следват съвременните тенденции в размерите на дисплеите е печеливш ход. Допреди iPhone 6 хардлайнерите убедително твърдяха, че 4 инча са им достатъчни и размерът нямал значение. Я сега да видим кой iPhone юзър ще иска да се върне пак на 4 инча, а?
 
За мен остава загадка също защо в 6-ците са направили икономия и от RAM-а. Лансира се твърдението, че iOS бил по-ефективен откъм потребление на памет (отново опит за заблуда на масите, новите Андроид телефони ще са с Lollipop оттук нататък, така че това предимство на iOS моментално се изпарява). А какво става в iOS като стартираме едно приложение и след него още 4-5 и после пак отворим първото? Презарежда се, защото няма достатъчно RAM. :) А в Android се отваря всеки път с една и съща бързина, понеже не сме стиснати като Apple и RAM-а ни е в излишък. А за браузване в 20+ таба (нещо, което правя ежедневно) да не говорим...
Редактирано от MadFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, това е телефон, има си фаблети (идиотско устройство според мен) има си и таблети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми е като на netizen.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Единствено по принуда бих минал на по-голям от 4" телефон.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че голфовете са по-добри от S6-ците, щото ги карат повече ли? :hilezh:

Това към мен ли е? Ако "да" ..... това, което искам да кажа съм го казал. Този, който иска да разбере е разбрал. Този, който не иска (или не може) да разбере задава глупави въпроси и се хили тъпо, т.е. има избор.:-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като излезе следващата още "по-лека" версия на ИОС и тел. ти стане неизползваем и по-забил от дрЪт Андроид, ще минеш или на голям тИлИвИзор или в правата вяра... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Миладине, видяло се е, че освен операционната система на Google отричаш и търсещата им машина: http://www.phonearena.com/news/Why-is-it-a-surprise-that-Steve-Wozniak-loves-Android_id52315. 
Напълно разбираемо е Возняк да не е харесвал малките дисплеи на айфоните. Дори за мен това беше една от основните причини да предпочета Android телефон пред iPhone. Съдейки по продажбите на новите айфони, решението на Apple за пръв път да следват съвременните тенденции в размерите на дисплеите е печеливш ход. Допреди iPhone 6 хардлайнерите убедително твърдяха, че 4 инча са им достатъчни и размерът нямал значение. Я сега да видим кой iPhone юзър ще иска да се върне пак на 4 инча, а?
 
За мен остава загадка също защо в 6-ците са направили икономия и от RAM-а. Лансира се твърдението, че iOS бил по-ефективен откъм потребление на памет (отново опит за заблуда на масите, новите Андроид телефони ще са с Lollipop оттук нататък, така че това предимство на iOS моментално се изпарява). А какво става в iOS като стартираме едно приложение и след него още 4-5 и после пак отворим първото? Презарежда се, защото няма достатъчно RAM. :) А в Android се отваря всеки път с една и съща бързина, понеже не сме стиснати като Apple и RAM-а ни е в излишък. А за браузване в 20+ таба (нещо, което правя ежедневно) да не говорим...

 

Ти си бетер от хакер, браузвал в 20+ таба ежедневно....Сигурно и работиш с 20 апликации едноврменно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам абсолютно никаква потребност да ползвам ТЕЛЕФОН с по-голям дисплей от 4". 

 

Ако трябва да съм откровен до дупка то ще кажа, че form factor-ът на 4/4S с 3.5" дисплей, повече тегло и малко по-дебел размер, ми е в пъти по-удобен, по-приятен и предпочетен, но машинките остаряват, а новите софтуерни ъпдейти почват да ги стискат за гушата <_<

 

Тънкият момент е, че iOS е проектиран от day one да може да си свърши работата на 3.5" докато Андроид вероятно само в първите си 1-2 години. От там насетне колкото по-голям, толкова по-добре. :wall: и духаш супата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...