Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

2 minutes ago, Moonland said:

http://www.knowyourmobile.com/mobile-phones/24660/iphone-x-samsung-galaxy-note-8-benchmarks-compared

 

И тия са баяст. Като останалите 99% ревюта. :hilezh:

 

Какво показва това отново? Рамта не прави телефона когато е там единствено за да компенсира за недъзи. И пак не успява.

 

Баце стига с тия глупости, вземи прочети какво е синтетичен бенчмарк. Гледай филмчета, в които се вижда как двата телефона отварят приложения. Гледа ли това, което постнах малко по-рано?

17 minutes ago, Wizi said:

 

Дефинирай "нищо"? 

 

 

Кои са професионалните алтернативи, които ще ми избориш, достъпни само за Windows?

 

Колко повече неща предлагат?

 

Колко по-предпочетени са?

 

Колко празни приказки си готов да избълнеш само в следващото си изречение? :) 

 

Ми питам, щото до са не съм видял нито една сериозна компания да бъде с епъл продукти (освен за графичен дизайн?). Уин може всичко, за разлика от недъгавия ос на епъл, за който само избрани приложения имат работеща версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Шано-Кренвирш, писател не-читател, видя ли инфото на Wizi за IBM?

 

Да не говорим, че всяко студио и голяма тв/филм продукция и всяко музикално студио ползват Макове от десетилетия... Списания, вестници също.

 

Отделно, перформънс според теб отваряне на апове ли е(което пак при иОС е по-бързо в повечето случаи)? Я дай конвертиране на 4К клип или експорт на RAW файл от лайтрум :hilezh:

 

и се произнася боус ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hannoslm

Гледах го и се питах ти дали си го гледал? В 3/4-ти от него се чува “And again the iphone X is faster, and again the iPhone was quicker, and again..., and again...“....

Винаги можеш да изфабрикуваш неприложим тест кейс в полза на дадено устройство. По-важно е кой се справя по-добре с това, което 99,9% от потребителите реално правят. Това е смислен дизайн критерий, а не мултитаскинг на 14 игри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Spunky said:

Да не говорим, че всяко студио и голяма тв/филм продукция и всяко музикално студио ползват Макове от десетилетия... Списания, вестници също.

Ами всъщност в БГ се използват само ПЦ-та за видео и аудио монтажи.

Едно и двупроцесорни работни станции на HP, Dell, Fujitsu.

Познат си купи специфичен миксер, на който софтуера е отчайващо зле написан и лагва под Win....специално за него си купи епълски лаптоп, но си работи на Леновото.

 

А за изгодните лаптопи - имаше период преди 4-5 години, когато хубав лаптоп на HP, Dell, Lenovo струваше повече от епълски....дори без да се смята софтуера...но вече има по-достъпни машини с хубави дисплеи.

Самите макове без ретина имат неприемливо лош образ и са некомфортни за работа. Да се обяснява колко удобен бил за работа софтуера, когато на екрана излиза размазан образ е нелепо.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В БГ пазара по никакъв начин не е показателен и сигурно ползват и пиратски софтуеър.

 

Единствените макове без ретина са еърите, които са си модел от 2010та, но с ъпдейти на карантиите и все още имат някакъв пазар заради цената и заради МакОС.

 

Всички останали модели, 3 лаптопа и два настолни, са с най-добрите екрани в индустрията. 

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Spunky написа:

Да не говорим, че всяко студио и голяма тв/филм продукция и всяко музикално студио ползват Макове от десетилетия...

 

Много обичаш да скачаш с неаргументирани и лъжливи твърдения :hilezh: 

И тея неща сме ги говорили:

 

На 5/21/2017 at 19:17, Audi_FeN_1 написа:

Истинските професионалисти ползват линукс. Като почнеш от дисни и стигнеш до наса.

Който не ми вярва да отваря ютуб, пише "behind the scenes" на която иска анимация и гледа pixar, dreamworks, disney какво ползват.

Цък за мързеливите.                    и втори цък

 

 

На 5/22/2017 at 13:21, Audi_FeN_1 написа:

https://www.tecmint.com/big-companies-and-devices-running-on-gnulinux/

For those who think Linux is not for Graphical editing we need to mention that Oscar winning Titanic and Avatar were Edited and Graphics were created using Linux only.

 

Сигурно ползват и макове де... да четат имейли в обедната почивка :hilezh:

Редактирано от s4b8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че ползват И Линукс на фермите им, не означава, че повечето от продукцията не се прави на макове.

 

Иначе отделно от почти изцяло минаването към Мак на ИБМ, почти всички големи технологични компании ползват главно Маци - https://www.techworm.net/2016/11/computerlaptop-big-tech-companies-give-engineers-programmers.html

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Spunky said:

... и сигурно ползват и пиратски софтуеър.

 

Е имат по един лиценз на няколко машини :)

 

За пазара по света на знам, но в БГ е пълно с употребявани работни станции от Европа...а макове на практика от Европа няма.

Не съм чул някой в Германия да използва епълски корпоративни решения.

Какъв е епълския еквивалент на Ajure?

Имам познати, които много държат да ползват епълски продукти. В резултат имат по два лаптопа - един за работа и един за показване....но поне ходят с по един телефон:hilezh:

В България в държавната администрация епълските продукти нямат шанс заради корупцията.

Да питам запознатите - има ли браузър под макОС с пълна съвместимост с използваните в БГ електронни подписи?

 

Всъщност най-голямото предимствто на епъл е най-големият недостатък :)

Имам предвид затвореността на цялата система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Spunky said:

Да не говорим, че всяко студио и голяма тв/филм продукция и всяко музикално студио ползват Макове от десетилетия... Списания, вестници също.

да както казах, където има нужда от графичен дизайн/предпечатна подготовка. До тук. Дай пример за фирма с оборот няколко милиарда годишно с 20К служители, които са на епАл системи. Аз мога да ти дам десетки примери, които не са - банки, болници, фондове, производители на каквото се сетиш (от коли до тоалетна хартип), мобилни оператори и т.н и т.н. Всичко живо е на уиндолс и прилежащия му софтуер (домейни, мейл сървъри, база данни и пр.)

 

8 hours ago, Spunky said:

Отделно, перформънс според теб отваряне на апове ли е(което пак при иОС е по-бързо в повечето случаи)? Я дай конвертиране на 4К клип или експорт на RAW файл от лайтрум :hilezh:

перформънс в случая е отваряне на приложения и работата в тях. Да ти кажа, по цял ден рендвам 4к филмчета на тИлИфона, та като се замисля е супер :flehan: 

 

8 hours ago, Spunky said:

и се произнася боус ;) 

Боше е, същото като епАл ;)

 

8 hours ago, Moonland said:

@Hannoslm

Гледах го и се питах ти дали си го гледал? В 3/4-ти от него се чува “And again the iphone X is faster, and again the iPhone was quicker, and again..., and again...“....

Винаги можеш да изфабрикуваш неприложим тест кейс в полза на дадено устройство. По-важно е кой се справя по-добре с това, което 99,9% от потребителите реално правят. Това е смислен дизайн критерий, а не мултитаскинг на 14 игри.

реално ти пратих 2-3 филмчета, в които се вижда, че айфона, с над двоен резултат на синтетични бенчове, реално работи по-бавно от андроидски телефони. Тези филмчета показват точно това, което 99% от потребителите правят - отваряне и ползване на най-известните приложения (комуникации, социални мрежи, снимки, камера и игрички). Я кажи честно, пускаш ли си да си гледаш резултата в geekbench ежедневно за да си вдигаш самочувствието? :hilezh: В нито един спиид-тест не се отварят 14 игрички или пр глупост, най-много 2-3 игрички и само най-използваните приложения. Това е РЕАЛЕН перформънс. 

 

3 hours ago, Spunky said:

Това че ползват И Линукс на фермите им, не означава, че повечето от продукцията не се прави на макове.

 

Иначе отделно от почти изцяло минаването към Мак на ИБМ, почти всички големи технологични компании ползват главно Маци - https://www.techworm.net/2016/11/computerlaptop-big-tech-companies-give-engineers-programmers.html

ок не знаех за това ;) Интересно инфо. Поне в един отрасъл епал са се класирали. Само че в статийката това ми звучи меко казано несериозно:

 

Quote

At Twitter, all engineers are given Retina Macbook Pros. Almost everyone has the 13″ version but the 15″ version is used in some cases where the developer needs a bit more power

 

за програмиране и реална developer работа, 13 инча са позорно малко - е*аси наказанието. Отделно се чудя как работят с Маковете по Андроидското приложение? С виртуална машина или ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри да се излагаш, че все по-често започнахме да четем "ок не знаех за това ;) Интересно инфо".

Явно и с програмирането за iOS и Андроид си толкова наясно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бошето пуска клип, който очевидно не е гледал или ако го е гледал, не го е разбрал, в същото време бил натоварил телефон, който няма, а ти искаш да спре да се излага... Единственият прогрес е, че скоро не е обяснявал как пълнозърнестия хляб е по-полезен от другия :dance:

 

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 7 кладенеца вода се носи :hilezh: Няма как да не му се дадат точки за усилието.

Всички ревюта и бенчове са синтетични... с изключение на тези, които в поне 1 ot 10 тест-кейсa дават преднина на полипропилена :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и тримата да ми прочете подписа по няколко пъти :hilezh::flipoff: Затапените фенове отново са без аргументи и започват да си пеят старта песничка на нов глас. Добре че е уизи, който има някаква идея от компютри и е забавно да го троля, ама вие сте на толкова нискУ ниво, че трябва и аз да падна за да се изравним.

 

Муунчо я пусни пак някой комплимент за бижу-то, твойте суперлативи са ми любими и искрено се радвам като почнеш с въхвалите на продукти със смехотворни параметри :hilezh:

Сашко щом не знаеш с колко рам ти е телефона, не се обаждай, няма смисъл да се излагаш допълнително. Разбрахме че компютърната ти грамотност е на ниво 13 годишна тинейджърка с руса коса и ползваш компютъра основно за браузване :hilezh:

Редактирано от HannoSLM
typo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз друго не мога да разбера. Защо ти е толкова важно да убедиш ползвателите на ай продукти, че са се минали и андроид е много по-добре ? В крайна сметка всеки е свободен да си харчи парите както прецени. Тва към @HannoSLM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 minutes ago, redalex said:

Момче, иди да паркираш ягуара на шефа и не бери грижа за моята компютърна компетенция ;)

С "момче" започват циганетата, надявам се че ти не си? Вземи се поинтересувай от продуктите, които купуваш, щото гледам ги ползваш само "представително" в стил "масон уона би", но ако ти дам 1 телефон и 1 лаптоп на обща стойност 500 лв пак ще ти вършат същата работа :hilezh: Но тогава няма да си масон.

 

Just now, goshevv said:

Аз друго не мога да разбера. Защо ти е толкова важно да убедиш ползвателите на ай продукти, че са се минали и андроид е много по-добре ? В крайна сметка всеки е свободен да си харчи парите както прецени. Тва към @HannoSLM

никой не искам да убеждавам в нищо. Просто много ми е кеф да ги троля, за да им гледам сеира и липсата на аргументация :hilezh: В това е цялата забава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, HannoSLM said:

С "момче" започват циганетата, надявам се че ти не си? Вземи се поинтересувай от продуктите, които купуваш, щото гледам ги ползваш само "представително" в стил "масон уона би", но ако ти дам 1 телефон и 1 лаптоп на обща стойност 500 лв пак ще ти вършат същата работа :hilezh: Но тогава няма да си масон.

 

никой не искам да убеждавам в нищо. Просто много ми е кеф да ги троля, за да им гледам сеира и липсата на аргументация :hilezh: В това е цялата забава ;)

След като ми говориш на "Сашко" не си много в позиция да коментираш моите обръщения, а за етносът ми не бери грижа ;)

 

Ако проявяват интерес към компютърния ми бекраунд:

Имам личен компютър от 1992ра - от магазина дето беше на ъгъла на Витошка и Солунска ... беше 286ца и имаше 40 мб хард диск - рамът не помня, ще ме прощаваш... но пък имаше копче за турбо, което не променяше нищо ;).... преди това цъках на Правеците в училище...

Интернет имам от август 1998ма.... доста щуротии се вършеха в онези години, за които ти само си чел или евентуално си гледал в някой филм ...

Ползвал съм почти всяка ОС в последните 30 години ... от дос, през 3.11, 95, 98, ХР, Виста, Уин 8ца, линукс, убунто и епълския ОС - и за моите нужди и цели, съм направил своя избор.

 

Понеже работя с чужди компании извън България се налага да ползвам тяхната среда, като за целта ми предлагаха "служебен" лаптоп леново, който учтиво съм отказал.

Ползвам мака за всичко и за съжаление компаниите, за които споменах ползват Майкрософтски хуйни, като към тях се връзвам през ситрикс и съм принуден да ползвам гадната им среда. Та в този ред на мисли дори през такава връзка, Макът ми работи по-добре, бързо и безпроблемно отколкото техния леново лаптоп, който ползвах временно (ще ти подскажа, че струваше няколко пъти по 500 лева)

Уверявам те, че доста обстойно се интересувам от всеки продукт, който ползвам, но също така изобщо не помня колко гб рам има айфонът...просто не ми е важно.

Също така чертежите, файловете и програмите, които ползвам и за които най-вероятно не си и чувал, работят бързо и безпроблемно заради "масон уонаби" компютърът ми - нещо, което е напълно достатъчно за мен и изобщо не би трябвало да ти влиза в работата, какво и защо ползвам аз :) В същото време съм адски щастлив, че няма нужда да се докосвам до гнусната пластмаса на 3 килограмовото леново....

А за килограмите - важно ми е компютърът да е лек, защото като имам 40-50 часа път в рамките на няколко дни, всяко спестено килце ми е МНОГО голям бонус. 

 

Иначе ти ползвай каквото искаш и за каквото искаш и не бери грижа за другите... и избягвай да даваш наклон на фуя особено за това кой колко пари е дал за телефон/компютър, че нямаш идея колко смешно изглежда това отстрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бахти обясняваш ми се като студентка на професор .... още малко ще ми предложиш и нещо друго, защото не можеш да си вземеш изпита :hilezh: по твойта логика и ти не си натрапвай некомпетентното мнение, че на епАл ос-а е най-добрия, а айфона е краля на телефоните (или поне като го говориш, в твой стил, да ти кажа да си вземеш по-нов, а не да се изказваш на база опит с айфон 6 - остарял само с 3 поколения ...)

 

ПП

След като имаш такъв огромен опит, се чудя как не си програмирал на асемблер с 8-битов компютър? Или това си го спести от резюмето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, HannoSLM написа:

 Просто много ми е кеф да ги троля, за да им гледам сеира и липсата на аргументация :hilezh: В това е цялата забава ;)

Ти наистина ли смяташ, че си довел някаква аргументация в полза на твърдението си? Аз освен типична татуировка на челото на андроидаджия - "RAM" - друг "аргумент" не видях до тук. Изсмукани през пръстите видеота, на които в последните 10 секунди от 10 минути очакван разгром на Note 8 се промъква нещо в плюс на андроид устройството - не бих го нарекъл баш "аргументация" или поне не в  полза на смехотворното ти твърдение. 

 

Но пък чета пластмасата се представя доста по-добре на LTE тестовете - ето ти нещо, с което можеш да заспиш спокоен, че ем си минАл евтино, ем има поне нещо в плюс извън 3.5 буксата...

 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, HannoSLM написа:

много ми е кеф да ги троля

 

За последен път спираш да тролиш само за месец. Следващия път за постоянно.

Отнася се и за другите любители на троленето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да убедиш ханКубрат, че айфон е по добър от хемероид е все едно да го убедиш че чисто нова шкода е по кола от 20 годишно А8 с газово. Демек никакъв шанс. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Един_Луд said:

 

За последен път спираш да тролиш само за месец. Следващия път за постоянно.

Отнася се и за другите любители на троленето.

 

Не е сериозно това. Тая тема е създадена точно за подобни обсъждания, спорове и тролене.

Натръшкайте всички, които не ползват или харесват Епъл...

 

п.п. Ползвам ios :flehan:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, sweep написа:

Не е сериозно това

Съвсем сериозно е :)

 

Аз не съм клиент на Епъл и не съм фен със сигурност.

Спорът си е спор, но всяко нещо си има граници. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...