Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 При мен на 7, дори с последния ъпдейт ми забиват приложения. Месинджър като зависне екранът не реагира по никакъв начин, а инстаграм се затваря сам, макар и доста по- рядко от предишните версии на iOS 11. Освен да съм с някакъв менте телефон, не знам :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях и на един 6S същото нещо преди около два месеца, веднага след ъпдейта към 11. Но това е само една бройка и сега ти казваш същото. Нещо се е омазало при ъпдейта. Пробвай ресет и върни от бекъп, ако не си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вайбъра дава бял екран по 8 секунди :hilezh: Бах тая симбиоза между софтуер и хардуер, каквато света не е виждал :hilezh:

 

Единия даже вика, че нямало ниаккви проблеми след иос 11. А преди ден се хвали как япъла софтуерно оправили замръзващите дисплеи, проблем, чието съществуване той самия отрича да съществува :hilezh:

 

П.п.тихичко преминавам в реад онли :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, познати използващи 5s, se, 7 постоянно имат някакви проблеми.....за съжаление на 7-ците какъвто и софтуер да пускат няма да оправят модема

Кое?!?!?

На жена ми съм взел 7ца - не виждам да има проблеми телефончиту..

Приятел, с който се виждам през ден също няма драма с телефона. Нищо, че е компютърен профан...

При читаво ъпдейтнат тел - няма никакви грижи.

И дори нещо да са сбъркали през годините в някоя версия на иОС винаги го оправят за 3-5 дни...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, s4b8 said:

За компютрите сме си говорили мнооого пъти.

Чисто като КОМПЮТЪРНИ качества за едни и същи пари винаги получаваш много повече от едно ПЦ отколкото от един мак. Най-малкото защото имаш възможност да си го купиш без ОС и да спестиш едни пари. 

 

Абе не знам какво сме си говорили, ма явно един от нас или нищо не е чел или в най-добрия си случай е чел избирателно ;)

 

Какви "КОМПЮТЪРНИ качества" при положение, че:

- 95% от компютърните спеСиалисти по света се задоволяват с един допълнителен броузер и един OpenOffice. Да си отворят Фейсбуката, да цъкнат един пасианс на спокойствие, ако са са напрегнали мноо и най-много да трябва да могат да си отворят некой Ворд документ. Тфа е! Останалите 5% нека ги наречем тесни специалисти с VAGCOM и други мега-прищявки, които никой идиот няма да седне да ги принапише за Мак.

- Кви спестени пари от Windows, кви пет лева, какви торби с флашки? :) Колко са машините над 1000лв, които не идват безплатно с Win? И всъщност на финала точно за онези 250лв ли ще правим панаир? :) Щото така погледнато на нас OS-а винаги ни е безплатен, че и всички следващи версии също, а не се радваме, че за първи път в живота ни имахме безплатен преход 7 -> 10 :wall::gut: 

 

Радвам се, че не отвори дума за цената, защото тя от много време насам не е определяща кой към кое да залитне ;) 

 

Накрая ако човек е достатъчно разумен за него ще има единствено и само една отправна точка и абсолютно нищо друго: с кое ще може да бъде максимално продуктивен и лесно ще си свършва работата. Ако за едни това е Android или Windows, то за други това е само и единствено Mac и iOS :wink: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, HannoSLM said:

Винаги остава и гадното чувство, че си купил най-скъпия продукт на пазара и той е умишлено орязан - с малко рам, без слот за сд карта, без 3.5мм жак и без пръстов отпечатък. ....

 

Пич, 2017та вече се изнизва, а ти (и Гризли :gut: ) все още ревете по SD картата :flehan:  Как пропусна сменяемата батерия, уе? :( Чак ми домъчня някак си....

 

 

 

Абе, 119та страница всички проблеми само в iOS ли са или само на мен така ми се струва? :huh: На никой никога нищо не е зависвало, забавяло, изгърмявало..... Каааааай чесно, браат! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рева, защото е безсмислено да ги няма. Дай ми една адекватна причина да няма слот за сд карта или 3.5 мм жак.

 

абе фенове, ко става тука бе, що така се насра 10тката, че даже и бъгнА:

 

 

и това е видео от човека, който си е заврял главата в гъза на епъл повече от спънки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Wizi написа:

Какви "КОМПЮТЪРНИ качества" при положение, че:

- 95% от компютърните спеСиалисти по света се задоволяват с един допълнителен броузер и един OpenOffice. Да си отворят Фейсбуката, да цъкнат един пасианс на спокойствие, ако са са напрегнали мноо и най-много да трябва да могат да си отворят некой Ворд документ. Тфа е! Останалите 5% нека ги наречем тесни специалисти с VAGCOM и други мега-прищявки, които никой идиот няма да седне да ги принапише за Мак.

- Кви спестени пари от Windows, кви пет лева, какви торби с флашки? :) Колко са машините над 1000лв, които не идват безплатно с Win? И всъщност на финала точно за онези 250лв ли ще правим панаир? :) Щото така погледнато на нас OS-а винаги ни е безплатен,

:hilezh:

Щом така го приемаш... :lol:

Реално, в цената на всеки един мак ти е калкулирана цената за разработката на операционната система. Това отделно от 200%те процента надценка :hilezh:

При едно леново, дел, асус или каквото и да е друго, няма включена ОС в цената. (освен ако не си пожелаеш).

 

Не че има някакво значение де, мак юзърите очевидно сте паралии, не ви бъркат нито 200 нито 2000 лева, няма лошо. Няма да говорим за цени тоя път, изговорили сме го много пъти. Мога пак да напомня преди 5 години как си купих леново с core i7 4 ядра, 8 виртуални, ДВЕ жестоки за онова време видеокарти geforcе GT 755m, 128ssd + 1tb hard, full hd ips екран, много рам и много портове :hilezh:   Аз дадох 1860 лева мисля по спомен, а "сравним" мак сигурно е бил над 4000 лева. Сравним в кавички, защото мак с такава видеопроизводителност няма. Ама сме я говорили тая тема вече, ясна е.  :)

 

Оставяме цената, да поговорим за другото, което споменаваш, че на обикновените юзъри им трябвал само фейсбук и офис.

Не съм на такова мнение аз. Всъщност всяка група от потребители има различни нужди. Трябва продукта ти да има гъвкавост.

-Един има нужда от ДВД примерно. Макбук няма.  Някой виндос лаптопи все още имат.

-Друг има нужда да си пуска ВАГ-кома както викаш. И още една торба специализиран софтуер за автомобили, камиони и т.н...

-Трети има нужда да играе игри.

-Аз примерно имам музикална система в стаята, аз съм си я правил, със говорители във всички ъгли на стаята, бас скрит в бюрото, усилвател, и т.н... подробностите нямат значение, но тоя всичкия съраунд  завършва с три жака - за предни, задни и център/буфер. Къде да ги вкарам в макбук тея жакове? Щото на стария ми ACER си ги вкарвам. Влизаш контрол панела и си нагласяш кой порт да е вход, кой да е изход и т.н...

- Уча software engineering в западна европа... трябва ти виндос, за да програмираш.

- За да презентираш ти трябва връзка с проектора... Знам, има и фешън безшични проектори, но все пак масово са с VGA или ХДМИ... пак няма къде да го ръгнеш в макбука.

- За тея примери се сещам без да се замислям, има още безброй много, но има ли нужда да обяснявам? Предполагам си ме разбрал. ПЦ и Виндос предлага гъвкавост.  Мак(епъл) предлагат 3 еднакви лаптопа дето се различават само по процесор и размер на екрана....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sweep написа:

Единия даже вика, че нямало ниаккви проблеми след иос 11. А преди ден се хвали как япъла софтуерно оправили замръзващите дисплеи, проблем, чието съществуване той самия отрича да съществува :hilezh:

 

П.п.тихичко преминавам в реад онли :hilezh:

 

Назовахме най-после един съществен проблем и то прилежащ към най-новия модел на марката, с параметри, които никоя китайска пластмаса няма да надскочи в близката година. Коригиран в рамките на 2 седмици от пускането на модела. Друо? Къде са другите проблеми, за които трябва ние потребителите на айфони да научим от гуугъл щото сме неспособни да ги репродуцираме сами? :hilezh:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, Wizi said:

- 95% от компютърните спеСиалисти по света се задоволяват с един допълнителен броузер и един OpenOffice.

Не познавам човек, който работи с Ексел и OpenOffice да му върши работа.

Всичко различно от двумерна таблица без формули просто не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tom's guide:

kMC2Jjk.jpg

Честито на флагмана на производителите на хладилници... печели във всички нетехнически категории :hilezh:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на @HannoSLM премиум СамсунеКа с моно говорителчето вече сигурно е извън топ 10 с толкова много ултра-мега-хипер китайци за по $300-500 на хоризонта :hilezh:

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, s4b8 said:

При едно леново, дел, асус или каквото и да е друго, няма включена ОС в цената. (освен ако не си пожелаеш).

 

 

 

Ти съвсем...... а? :) 

Кой е този лаптоп/РС, което струва над 1000лв и идва без Windows? :huh: Ако ми намериш такъв най-вероятно ще е от Български сайт, защото в нормална държава почти няма на кого да продадеш РС без OS. Някакви пълни простотии ръсиш зорлем да пълниш страницата с буквички ли, кво ли? Сериозно ти се чудя.

 

Това за проекторите и DVD-ROM-а искрено ме трогна :wub: Факт е, че за повечето проектори им трябва VGA порт, което ще рече, че или лаптопа ти трябва да е стар за да има този невероятен порт или ако е ТОП модерен да тежи около 3кг :) Мерси! 

 

Няма хубав лаптоп, който да е лек и тънък, който да има VGA, че вече и HDMI port. Ако има - още по-лошо! 2017та си отива..... а те се тръшкат кат Мис-ки за VGA и 3.5мм :hilezh:

 

Виж например едно Lenovo Yoga 920 какви портове има, колко струва и какво предлага за парите си. После ми реви колко орязани били Макове ;)  

 

15 minutes ago, robobug said:

Не познавам човек, който работи с Ексел и OpenOffice да му върши работа.

Всичко различно от двумерна таблица без формули просто не работи.

 

Образно казано, че на много хора би им било достатъчно да си отворят Word/Excel файл за да го погледне, обработи и разпечата. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, martinich написа:

Той е със златен айфон и не се пипа. Друг е въпроса защо не са му дали мъШки телефон. :hilezh:

Кой ве? Пак ли за мен говориш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Spunky написа:

Аз не съм чул някой да има проблем с модема, който всъщност няма никакъв проблем. 

 

Има си проблем с модема! Лично моя телефон е с преебания и обхвата е по-зле и в зони с ниско покритие имам чуството, че целия телефон лагва... Както писах тествах две 7+ към един и същ оператор и тоя с куалком се държи по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Wizi написа:

 

Ти съвсем...... а? :) 

Кой е този лаптоп/РС, което струва над 1000лв и идва без Windows? :huh: Ако ми намериш такъв най-вероятно ще е от Български сайт, защото в нормална държава почти няма на кого да продадеш РС без OS. Някакви пълни простотии ръсиш зорлем да пълниш страницата с буквички ли, кво ли? Сериозно ти се чудя.

 

Това за проекторите и DVD-ROM-а искрено ме трогна :wub: Факт е, че за повечето проектори им трябва VGA порт, което ще рече, че или лаптопа ти трябва да е стар за да има този невероятен порт или ако е ТОП модерен да тежи около 3кг :) Мерси! 

 

Няма хубав лаптоп, който да е лек и тънък, който да има VGA, че вече и HDMI port. Ако има - още по-лошо! 2017та си отива..... а те се тръшкат кат Мис-ки за VGA и 3.5мм :hilezh:

 

Виж например едно Lenovo Yoga 920 какви портове има, колко струва и какво предлага за парите си. После ми реви колко орязани били Макове ;)  

 

 

Отдавна не съм влизал по сайтовете за лаптопи, но преди 1-2 години деловете си идваха с Убунту. 

Сега влязох в лаптоп бг, цъкнах на първото леново за 1400 лева и беше без ОС. При желание може да си доплатиш 250 лева за виндос 10. Аз не бих. Щото съм свикнал с 8.1 да кажем. И тва за "българските сайтове" , нали не мислиш че ги купуват с виндос и го трият специално за българия. Нали и те ги взимат тея лаптопи от някъде...

 

Иначе, не знам, що пак се опитваш да се заяждаш с мен, като аз съвсем културно обяснявам фактите. Леново йога може и да е орязан и да няма портове, но има леново с ДВД и с портове, сеш се? Има и леново за 500 лева има и за 5000. Има и водоустойчиви, удароустойчиви, по пет кила, по едно кило, по 12 инча, по 20 инча, с тъч скрийн, без тъчксрийн, и тн... Гъвкавост трябва. Различните потребители имат различни нужди. А мак(епъл) покриват само най-базовите нужди. Затова и пазарния им дял при операционните системи е 5% .

 

netmarketshare-january-2017.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха бате, ти караш дърт италиански кош на стойност колкото средно добър лаптоп на уиндоус - не си в положение изобщо да отваряш дума за избор на кола ;) нелепичко е ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, theuser said:

А на @HannoSLM премиум СамсунеКа с моно говорителчето вече сигурно е извън топ 10 с толкова много ултра-мега-хипер китайци за по $300-500 на хоризонта :hilezh:

Но пък не ми е бъгнал нито веднъж, за разлика от 10ката, която всеки ден изненадва с некой позорен бъг. Да не говорим сд835 как го изЕдЕ на перформънс :hilezh: А за звука, пъхам си AKG-то, включено в комплекта и се кефа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, s4b8 said:

Има и леново за 500 лева има и за 5000. Има и водоустойчиви, удароустойчиви, по пет кила, по едно кило, по 12 инча, по 20 инча, с тъч скрийн, без тъчксрийн, и тн... Гъвкавост трябва. Различните потребители имат различни нужди. А мак(епъл) покриват само най-базовите нужди. Затова и пазарния им дял при операционните системи е 5% .

 

Така е, само че при пазара на лаптопи над $1000 Апъл държат около 90% от пазара. При положение, че единствения под $1000 е $999, си прави сметка на кой, колко и каква гъвкавост му трябва... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не каза. А пазара на лаптопи над 1000$ колко процента от общия пазар на лаптопи е?

Пая, дето съм го дал казва всичко. Няма нужда да си смучем от пръстите глупости и да увъртаме. 90% от компютрите по света са с виндос, това е достатъчно за да разберем от какво имат нужда хората.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...