Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Не е задължително телефон под андроид да се използва с гугъл акаунт, нито да е с неитив система.

Епълските у-ва обаче твърдо си искат ИД и там си заключен и хардуерно, и софтуерно към един производител....та също не е правилната платформа, ако някой търси анонимност.

На мястото на Нокия с фенерче вече има тизен, а Путин все някога ще пусне система Урал, Байкал или нещо подобно :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1 hour ago, robobug said:

Не е задължително телефон под андроид да се използва с гугъл акаунт

 

 

За престъпници или за баба ти е вариант, да. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефоните за азиатския пазар може да са (и обикновено са) без гугъл приложения. И нямам предвид нонеймски марки, а Xiaomi, Lenovo....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много къстъм ромове искат допълнително инсталиране на гугъла. 

 

@Moonland я кажи как се засича устройство? Как се регистрира в клетката и т.н Явно си доста в час с комуникациите и локализирането, може и на лс да ме просветлиш малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/18/2017 at 7:26 PM, s4b8 said:

Печалбата е ясна, все пак епъл продават с петорна надценка :hilezh:

 

Абсолютно всички имат скъпи или много скъпи модели смартфони, таблети, лаптопи и/или компютри. :)

 

Излагаш се като кифладжия с подобно плитко изказване ;) Без лоши чувства!

 

iPhone можеш да си купиш от 450$, а Mac срещу 999$. Според това, което получаваш, си е направо без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, Wizi said:

iPhone можеш да си купиш от 450$, а Mac срещу 999$. Според това, което получаваш, си е направо без пари.

Ма ти сериозно ли написа такава глупост? Я раздуй са кво толкова получаваш? За айфона питам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което работи гладко и мазно без крешове, нужда от постоянни рестартирания, и проблеми с несъвместимости.

А да - и без значение от мегахерците и гигабайтите, щото си има точно толкова, колкото му трябва.

И на всичкото отгоре не е правено от полипропилен...

Малко ли е или трябва да има стикер с колко точно RAM има за да е готин?

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Moonland said:

Нещо, което работи гладко и мазно без крешове, нужда от постоянни рестартирания, и проблеми с несъвместимости.

А да - и без значение от мегахерците и гигабайтите, щото си има точно толкова, колкото му трябва.

:flehan::flehan::flehan:

Странно как на мен никога не ми е забивал андроид-а :nixweiss: Рестарт се прави единствено и само при ъпдейт. Тия градски легенди до кога ще ги повтаряте бе, смешни сте. Всички приложения се отварят на секундата, мазно и гладко. Няма никаква забележима разлика с иос, освен свободата да си настроиш и персонализираш ОС-а да ти е удобно, лесно и красиво, точно както всеки инидивидуален потребител си прецени. Не епАл да ми кажат, къде да ми седят иконките.

 

И последно, че не разбрах - с кое не е съвместим андроид-а, а айфона е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го намирам за странно... и не ти вярвам :)

Само да кажа, че имам Android устройство на Samsung у дома, т.е. говоря от личен опит. Съмнявам се, че обратното е вярно за повечето от плюещите по ябълките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, HannoSLM said:

Ма ти сериозно ли написа такава глупост? Я раздуй са кво толкова получаваш? За айфона питам ...

 

Липсват ми рекламки по екрана :)

 

Малко по-сериозно: в пъти съм по-продуктивен с iOS/Mac OS от колкото с Андроид/Windows. За мен това е пре-пре-пре-достатъчно и не смятам точно теб да убеждавам в противното :)

 

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално от Андроид 5.0 няма софтуерни проблеми, свързани с нестабилност на ОС-а.

Странното е, че по същото време (преди 2-3 години) при Епъл се появяват такива проблеми и те са свързани с основни функции на телефоните.

Но като цяло е нелепо да се избира телефон на базата брой бъгове на ОС-а. Дори да има такива, те се решават относително бързо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, Moonland said:

И аз го намирам за странно... и не ти вярвам :)

Само да кажа, че имам Android устройство на Samsung у дома, т.е. говоря от личен опит. Съмнявам се, че обратното е вярно за повечето от плюещите по ябълките.

Като маняк на тема телефони, те уверявам, че съм прав. Андроид не забива и работи изключително стабилно, особено по-новите версии, след Фройо, но това че е отворена система, позволява лесно да се прецака (руут-ване, инсталиране на приложения пълни с гадни AD-ове, или такива променящи framework-a), така че ако не се внимава, има шанс да го прецакаш, докато при иОС това е много по-малко вероятно (макар че и там има таланти :))

 

Мен айфон5 ме отказа тотално. Са ще видя като дойде Хикса.

 

 

Just now, Wizi said:

Липсват ми рекламки по екрана :)

и при мен няма реклами по екрана ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно що на моя айфон някои проложения крашваха доскоро доста често, сега с 11.2 бета крашват по-рядко... може да съм си взел самсунг с панел на айфон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което работи гладко и мазно без крешове, нужда от постоянни рестартирания, и проблеми с несъвместимости.

Тва хич не е сериозно да го пишеш, не мислиш ли?? Щото от известно време 90% от мненията в iphone темата са за проблеми. Я кажи колко кръпки излезнаха след появата на ios 11? Мога да ти кажа колко кръпки излезнаха от появата на андроид 8 ;)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми? Не знам какво наричаш проблем. Има някои недомислици, да... или неща, които лично аз не намирам за смислена промяна спрямо iOS 10 (като например размер на фонт тук и там и други дреболии), но проблеми?

Креш не съм имал на iPhone... от 2015 мисля.

Посочи кои са според теб големите "проблеми" в iOS 11. Аз лично, на моя телефон не съм имал какъвто и да е "проблем" с iOS 11.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:scherzkeks: 

 

На ве глей че е черна драскана стомана :) @martinich ся и на тебе ти се прииска такова май а? :hilezh:

https://ibb.co/kdBvXm
https://ibb.co/k8GUsm

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Wizi написа:

iPhone можеш да си купиш от 450$, а Mac срещу 999$. Според това, което получаваш, си е направо без пари.

 

За компютрите сме си говорили мнооого пъти.

Чисто като КОМПЮТЪРНИ качества за едни и същи пари винаги получаваш много повече от едно ПЦ отколкото от един мак. Най-малкото защото имаш възможност да си го купиш без ОС и да спестиш едни пари. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми? Не знам какво наричаш проблем. Има някои недомислици, да... или неща, които лично аз не намирам за смислена промяна спрямо iOS 10 (като например размер на фонт тук и там и други дреболии), но проблеми?

Креш не съм имал на iPhone... от 2015 мисля.

Посочи кои са според теб големите "проблеми" в iOS 11. Аз лично, на моя телефон не съм имал какъвто и да е "проблем" с iOS 11.

Няма нужда да дублирам мнения от темата за телефона.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боше, у гейчето с поне 4те обички ли се огледа, че чак и ревюто му ти хареса?! :)

 

Тоя па алфа бейбито пари от ОС ще спестява...и това правело дадена машина по-добра от друга :flehan:

 

Истински батки разбирачи сте се сбрали - няма спор :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...