Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Още си чакам отговор на въпроса.

Междувременно ми попдна това:

От януари тази година всички видове Android телефони и таблети са събирали адресите на близките клетъчни кули и са изпращали криптирани данни на Google за получени известия и съобщения, когато потребителят е бил свързан към интернет. Това е практика, от която клиентите не могат да се откажат - дори и ако техните телефони са с фабрични настройки.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще ползвам лафа на един колега тук - знаеш как се ползва гуугъл, нали ;)

Абстрахирайки се от това - ако прочетеш последните ХХ страници от тази тема - всичко е дискутирано. Ненужно е да го повтаряме и не бих могъл да добавя нищо ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Миланов написа:

И другите каратяги нещо почнаха да вдигат цените, маАмето им!

 

 

oneplus 5t.jpg

Е, тя и чистата петица си беше на тая цена.

Един вид, вижте ни какви сме щедри и ви пускаме фейслифта на същите пари. :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ole написа:

 

Пак дрънкаш само празни приказки, не се ли усещаш? Колко пъти трябва да те питат да ги кажеш кои са тия ясни предимства? Айде изброй ги.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Не че адвокатствам на колегата, ама да попитам андроид мейстърите тук. От гледна точка на сигурността. 

Ако си загубя андроид дивайса, дали който го намери може да изгледа едно-две видеа в youtube и да го отключи без загуба на данни. И да погледне необезпокоявано корпоративния ми мейл, нуди снимките на невърнатите приятелки и броя калории, които съм изгорил. Защото при iPhone не става с клипчета.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако не ми отреже пръста или ми уцели паролата, не виждам как ще го отключи. Не съм гледал такива клипчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Ombre написа:

Не че адвокатствам на колегата, ама да попитам андроид мейстърите тук. От гледна точка на сигурността. 

Ако си загубя андроид дивайса, дали който го намери може да изгледа едно-две видеа в youtube и да го отключи без загуба на данни. И да погледне необезпокоявано корпоративния ми мейл, нуди снимките на невърнатите приятелки и броя калории, които съм изгорил. Защото при iPhone не става с клипчета.

 

 

При айфоните става и без да си губиш телефона :hilezh:

Още като я правиш/получаваш снимката и вече е публично достъпна в нета :lol:

 

https://www.thesun.co.uk/news/4961313/jennifer-lawrence-nude-photo-leak-speaks-out/

 

kate-upton-jennifer-lawrence-icloud-appl

 

Евала на епъл, тва е едно от малкото смислени неща дето са правили в последните години :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, goshevv написа:

Освен ако не ми отреже пръста или ми уцели паролата, не виждам как ще го отключи. Не съм гледал такива клипчета.

Питането беше има ли андройд дивайс защита кто айклауд при айфон? Превеждам - айфон с айклауд става само за резервни части. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако корпоративният ти мейл е сетнат в някакъв незащитен workspace, дали ще е на андроид, иос или нещо друго, то имам лоши новини за ИT-тата ви. И да, има Android for Work, не знам дали някой го е виждал или ползва, аз поне само съм чувал за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, martinich said:

Питането беше има ли андройд дивайс защита кто айклауд при айфон? Превеждам - айфон с айклауд става само за резервни части. 

Обещавам по-късно да отделя специално внимание на това, което си постнал, сигурен съм, че ще остана впечатлен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Ombre написа:

Е ти ако си сложиш ЕГН-то или някоя още по-смислена парола на gmail акаунта, да не мислиш че няма да ти видят колекцията и на андроида.

 

iCloud leak се казва, а не google leak, сеш се? :hilezh:

Който го интересува, да погледне в торентите, от 2014 досега продължават да изтичат снимки, десетки гигабайти са вече, има и клипчета...  (Почти) всички холивудски пички дето може да се сетите ги има, като почнеш от Нина Добрев и стигнеш до Риана... :lol:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой тук много се забавляваше да слага линкове към т.н. Секюрити лиик в iCloud преди няколко години. И също като един деуг колега дето замина в отпуска очевидно не си беше направил дори труда да прочете линка, който поства. Там става ясно, че реално не е имало никакъв пробив - просто потребителска наивност при задаването на пароли и споделянето им... нещо, от което не е защотена никоя ОС.

Само дето едната ОС се финансира чрез продажба, включена в цената на устройството, а другата чрез търговия с лични данни и реклами. Всеки сам може да избере с какво иска да плаща за ползването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, nytro написа:

Ако корпоративният ти мейл е сетнат в някакъв незащитен workspace, дали ще е на андроид, иос или нещо друго, то имам лоши новини за ИT-тата ви. И да, има Android for Work, не знам дали някой го е виждал или ползва, аз поне само съм чувал за него.

Абе има едни други андроид телефони, за които само съм чувал -  https://www.silentcircle.com/products-and-solutions/ . Тук нещата вече са по-различни. И пикселите са по-добре може би...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането беше има ли андройд дивайс защита кто айклауд при айфон? Превеждам - айфон с айклауд става само за резервни части. 

Не няма. Има отдалечено заключване и ресетване през профила в гуугъл. Но няма как да ти докопат данните, щото както сам виждаш от клипа, за да "отключиш" телефона трябва да го ресетнеш. И да, краден телефон, при желание винаги се открива при слагане на сим карта в него.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ole написа:

И да, краден телефон, при желание винаги се открива при слагане на сим карта в него.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Желание от кого? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Униформените :D Един познат беше купвал от съмнителен субект едно htc. Намериха го за 0 време, та беше назад с парите за самия телефон и няква глоба. Ама се оказА, че собственика на телефона има някви връзки в някое от районните управления.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има...зависи колко силно някой ги иска... [emoji6]

 

Тва е ясно, но за обикновения Ганьо никой няма да хаби ресурси да му гледа тъпотиите на телефона :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз също най-накрая се престраших да я пробвам тая марка. Тия дни чакам флагмана им да го видя що за стока е.

Предполагам, няма да останеш разочарован, дори напротив.

Единствено камерата не е кой знае какво, поне на моя Note 4x.Флагмана им трябва да снима добре.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...