Jump to content

Цени на резервни части за Audi A3 8P


deox87

Recommended Posts

Правя тази тема за всеки на които му предстои някакъв ремонт и се интересува от цената на дадената част независимо по интериора, екстериора или двигател. 
Благодаря предварително.

Редактирано от Moonland
Пояснение на идеята на темата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремък, ролки + водна помпа (с метални лопатки) за 1.6 под 300 лв. с качествени части. После 50 000 километра забравяш за тях. Веригата в какво състояние е и на колко стотин хиляди километра е като се вземе колата никой не знае. Там не знам колко струва смяната. Wolfgar ако наистина ти харчи 7.5-8 градско и това наричаш не икономично думи нямам. На приятелката ми чисто нова корса 1.2 не пада под 8 градско. Моята дава над 9 с бабешкото каране. Вярно FSI ужким е по-икономичен, но все пак по спецификация го дават: 

Fuel consumption (economy) - urban 8.7 l/100 km.

което само те си знаят какво значи, а ние всички знаем реално тези стойности колко са верни.

 Извънградско чистото 1.6 е леко кофти поради факта, че е единствения мотор с 5 скорости на 8p, но с нормално каране около 120 може и под 6 да се смъкне.

Иначе колегата с 1-то мнение не заслужава кой знае какви отговори да му се дават при условие, че всичките тези неща ги има описани в 2-те теми за 8p много подробно. Лично аз преди да си купя колата изчетох цялата тема от край до край + още няколко от Шкода и WV форума и ми беше супер интересно. Но хайде нов е нека някой който не го мързи го насочи към въпросните теми. Мен ме мързи ;).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм много сигурен какъв е замисъла на темата... 

По отношение на консумативи и планово обслужване има отделна тема.

Ако е тема за "ценоразпис", т.е. фокусирана конкрето върху цени - идеята като цяло не е лоша, макар, че и такава тема си има във форума, била тя и не посветена конкретно на A3 8P...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна тема от известно време си мислих да отворя и да отиде в раздел "важни", но все не стигам до там. Съществуващата тема в раздел Консумативи, Гуми, Масла, Горива и Сервизи е обща и разхвърляна за всички модели Ауди.

  Основния замисъл е в този раздел, всеки вложил каквото и да е в колата си Ауди 8P ( части, аксесоари, консумативи, допълнителни джаджи и тн.) да напише от къде (магазин) са купени, да опише марката на дадените части и цената на която са купени. Такава тема би имала сериозен принос към настоящи и бъдещи потребители и би избегнала постоянното питане по други теми и отваряне на нови, свързани с цените и марките на частите които влагаме в колите си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да почваме с цените. Нещо от мен от днеска. Биалетки преди и след. Взех Lemf?rder по 45 лв. парчето въпреки, че можех да мина и двойно по-евтино ;).

 

 

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених предни и задни биелетки + предни амортисьори. Биелетки задни по 30 лева (някакви немски уж най-високо качество, да ме убиеш не помня марката), а предни по 55 лева пак немски. Амортисьори Monroe Reflex двойнодействащи, за по 150 лева от Техко. Причина за смяна - потропване при неравности ( не дупки). Причина - съвсем леко разбито стъбло на преден ляв амортисьор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да излгежда по- изчистена темата, може да пордеждаме мненията по следния начин:

 

Въздушен филтър MAHLE - 18лв. 

Маслен филтър MAHLE - 12лв. 

 

Цените са с 30% отстъпка от ТехКо. Очаквам маслото, за да кажа цената. 

 

Алуминиеви фланци 2 броя, 15мм, 5х112, 57.1 главина- 65лв.

8 броя болтове х 3лв - 24лв.

4 секретни болта с ключ - 20лв

 

Ролка за алтернатор (не съм сигурен в марката) - 80лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките тези части от горния пост пак оригинални, но от морга 2-ра ръка ги взех за 40 лв. в перфектно състояние. Не казвам, че 146 не си струва за нови, просто нека има и цените 2-ра употреба за някой на когото ще му потрябват за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задна чистачка (Bosch), рамо, дюза за пръскане, пластмасово капаче - 146 лв. Оригинални.

 

От къде?

 

Всичките тези части от горния пост пак оригинални, но от морга 2-ра ръка ги взех за 40 лв. в перфектно състояние. Не казвам, че 146 не си струва за нови, просто нека има и цените 2-ра употреба за някой на когото ще му потрябват за напред.

 

Разбира се, местата от които се пазарува трабва да се отбелязват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнител за (спукани) гуми (течността, която замества резервната гума) - оригинален от офиц. представителство - 80лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде?

 

 

Разбира се, местата от които се пазарува трабва да се отбелязват!

 

В магазин за части ми ги поръчаха от Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз ги взех от колега от форума който има морга. Межу другото ако си търсите за a4 b6 и b7 са същите ако не се лъжа. За b7 съм сигурен 100 %.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Сърбия си взех Castrol Magnatec 5w40 5 литра 70 лева. Много е добро, не е ментак. Майка ми кара 2 смени вече с такова на полото и е много добре. Аз навъртях вече 7000км и съм доволен

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Правя тази тема за всеки на които му предстои някакъв ремонт и се интересува от цената на дадената част независимо по интериора, екстериора или двигател. 

Благодаря предварително.

Здравейте,

Искам да попитам каква е цената на втора употреба ръчна скоростна кутия за Audi a3 2004г. 2000 tdi 140к.с ? Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 400 до над 1000 в зависимост от състоянието й и дали има гаранция. Мисля си, че за 500-700 ще може да се намери читава с повечко търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

250 левчета е много добра цена....И аз смених моите цената им беше 270 левчета комплекта....говоря за обикновените , а не Power варианта.Сменил съм също и въздуховода , който е след въздушният филтър: оригинален около 80 левчета по спомен.Спортен въздушен филтър K/N - 140 левчета.Моторчето на задната чистачка - 240 левчета , оригинално Valeo , ново.Оригинален антифриз G13 - виолетов от Ауди 22 левчета за 1,5 литра....Има и други неща , но сега не мога да се сетя колко съм давал за тях - оригиналните консумативи ( водна помпа с ремъци - сменя се на 120 000 километра или 5 години ,...филтри...флуиди ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторче задна чистачка  8E9955711E - VALEO 156.40 лв

филтър купе с активен въглен - BOSCH 23.67 лв.

въздушен филтър BOSCH 29.48 лв.

VD40 200 ml.   7.34 лв.

 

Това е от сайта на kanex.bg от преди месец и половина.

 

Отделно - пръскачка за задна чистачка ми доставиха нова оригинална от AC-93 за 17.80 лв. или там някъде.

 

В Авто комерс са малко скарани с обслужването в магазина и по телефона, мисля, че изкарах късмет с момчето, което ми вдигна при първото обаждане в момента на поръчката. От Канекс съм много доволен откъм бързина, цена и качество.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето и моите покупки до момента:
- тампон тип алуминиева лапа на двигателя - 178 лв, оригинален от Порше изток

- масло + филтър на халдекса оригинални - 62,76 + 93 лв

- съединител + маховик на ЛУК с отстъпка - 747 лв

- тампон скоростна кутия - 141 лв оригинален - Порше изток

- масло Yacco 5w40 и филтри - 170 лв

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Днес смених:


Масло- Castrol 5W40


Филтри-Въздушен и филтър купе MANN


Масления не видях каква марка е!


Горивен сменях миналата година и реших тази година да го пропусна!


Цена за всичко + труд- 120 лв.!


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Масло - Castrol Edge FST titanium Turbo diesel 5v40 4л
- Въздушен, маслен, горивен и Филтър купе с активен въглен комплект всичко на HENGST.По отделно не знам колко излизат но общо ми стъпи на 230 лева
- Уплътнениe на шофьорската и пасажерската врата (оригинални) 220 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...