Jump to content

Проблемите на новата ми покупка.. А6 комби 2002 г.


d_petrov

Recommended Posts

Колега диск с навигация няма за Бг ,не разбираш ли ?

Иначе относно проблема с вратата,свирката и копчетата на волана ще ти го реши колегата toshkov81 - той се намира в Пазарджик и ще останеш доволен.Ако пътуваш и минаваш от там го потърси.Не е лесно да разглобиш вратата и да стигнеш до бравата,а там проблема може да е и в платката.Волана също ще се разглобява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно така !

Успях да изкарам диска от менюто без да се разглобява !!!

Ще потърся toshkov81 за ел. проблемите.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, може ли да ми кажете как се регулират пръскалата на фаровете, че едното пръска много нагоре и мокри целия таван ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми кажете как се регулират пръскалата на фаровете, че едното пръска много нагоре и мокри целия таван ?

правилно ли разбирам, че пръскалките на фаровете ти хвърлят чак до тавана? :hilezh:

или имаш в предвид тези за предното стъкло?:)

ако са те, всяка пръскалка има по две дюзички, намираш коя е виновната и с върха на игла я завърташ в желаната посока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, реших да напиша какво съм направил.

 

Понеже волана е сменен с друг модел, затова съм нямал свирка и не са работили копчетата.

 

Свирката вече работи, но за съжаление копчетата на волана няма как да работят понеже няма пуснат кабел към аудиото.

 

Казанчето на антифриза и системата я почистих с маркуч с течаща вода за около 40 мин и си сложих long life червен.

 

Темпомата го прегледахме с майстора, понеже имах съмнение да не би да е само слагана ръчка, за радост не е само ръчка, но мислим, че е развалена самата тя и ще трябва да си търся друга да пробваме дали ще се оправи.

 

Относно лявата врата, засега не съм я пипал, но доста хора казват, че е от въпросното микро ключе. Вариантите са два : нова брава или да се обърна към въпросния колега от Пазарджик който сменя само него.

 

Относно навигацията - на този етап си се радвам само на цветното радио(което мисля да пусна за продам, не ми се занимава с дискове, а и нямам чеинджър )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, днес отново се занимавах с темпомата и след като я закачихме на компютър в друг сервиз установиха, че проблема не е в ръчката катко предполагахме предния път, а е в това,че не отчита дали е натиснат съединителя или не е. Та майстора ми каза, че имала някаква "машинка на съединителя" която отчитала натиснат или не. Проверих в няколко магазина за явто части, но хората не бяха чували за такава машинка. Та има ли такова нещо или няма и някой може ли да ме ориентира от къде да си взема (София или Хасково) и колко струва тя. Благодаря Ви много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колцата , много радост да ти носи.Не бутаи "цветното радио" никое китаиче не може да извади такова качество(лично мнение).С повече желание на дисплея може да се извади всичко дори и външна навигация и тв.Всичко друго се прави с желание и търпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такава машинка,намира се зад педала....струва към 30 лв. неоригинална.......

Може ли по-точно наименование на машинката, защото нъкъде из каталозите не мога да намеря подобно нещо. Ако пък дадеш и някоя снимка или линк към някой сайт за части ще съм много благодарен

 

 

Честито за колцата , много радост да ти носи.Не бутаи "цветното радио" никое китаиче не може да извади такова качество(лично мнение).С повече желание на дисплея може да се извади всичко дори и външна навигация и тв.Всичко друго се прави с желание и търпение.

 

Има ли някакъв начин да се слуша музика през това подобие на навигация освен радио или варианта с чеинджъра който го нямам ?

Може да се върже камера външна навигация и тв казвате, а нещо друго ? А как стават тези неща ? малко по-подробно моля. Хем съфорумниците които имат същотата навигация да разберат опциите и :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик положение на съеденител се казва......много прилича на стоп машинка,свали го и на него има номер,така ще го намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да ми каже по VIN с какви скорости ми дава колата, че не мога да намеря страница където да показва и скоростите дали са ръчни или е автомат благодаря предварително.

 

WAUZZZ4B62N123432

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с VIN аз поне не знам да става (ако греша, поправете ме). Кутията ти я пише на лепенката в книжката както и на тази при резервната гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с VIN аз поне не знам да става (ако греша, поправете ме). Кутията ти я пише на лепенката в книжката както и на тази при резервната гума.

Сменил съм доста коли и на повечето като въведеш VIN номера си пише почти което пише в талона и много други включително и с каква скоростна кутия е 4-5-6 степенна ръчна или автоматична.

 Много важна информация която пише е в коя стана е произведена и ЗА коя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми кажете как се регулират пръскалата на фаровете, че едното пръска много нагоре и мокри целия таван ?

Здравей колега . Намери ли решение на проблема  , понеже и моите хвърлят чак на тавана ? Принципно се регулират така с цел при висока скорост въздуха да не пречи на струята вода да стигне до фара , но това е прекалено високо настроено  ....

Редактирано от vanko-lunatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли по-точно наименование на машинката, защото нъкъде из каталозите не мога да намеря подобно нещо. Ако пък дадеш и някоя снимка или линк към някой сайт за части ще съм много благодарен

 

 

 

Има ли някакъв начин да се слуша музика през това подобие на навигация освен радио или варианта с чеинджъра който го нямам ?

Може да се върже камера външна навигация и тв казвате, а нещо друго ? А как стават тези неща ? малко по-подробно моля. Хем съфорумниците които имат същотата навигация да разберат опциите и :)

За слушане на музика поне според мен най-доброто решение е това :

 http://www.avitel-bg.com/dension-gwl3au2 

или това

http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_marka-audi.html

 

С това можеш да гледаш телевизия :

http://www.ebay.com/itm/290648287304?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Това е камера за задно виждане :

http://www.navi.bg/kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-AUDI-A6-ccd-matrica-model-LAB-AD01

 

В този линк има доста полезни неща :

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=151406

Здравейте, реших да напиша какво съм направил.

 

Понеже волана е сменен с друг модел, затова съм нямал свирка и не са работили копчетата.

 

Свирката вече работи, но за съжаление копчетата на волана няма как да работят понеже няма пуснат кабел към аудиото.

 

Казанчето на антифриза и системата я почистих с маркуч с течаща вода за около 40 мин и си сложих long life червен.

 

Темпомата го прегледахме с майстора, понеже имах съмнение да не би да е само слагана ръчка, за радост не е само ръчка, но мислим, че е развалена самата тя и ще трябва да си търся друга да пробваме дали ще се оправи.

 

Относно лявата врата, засега не съм я пипал, но доста хора казват, че е от въпросното микро ключе. Вариантите са два : нова брава или да се обърна към въпросния колега от Пазарджик който сменя само него.

 

Относно навигацията - на този етап си се радвам само на цветното радио(което мисля да пусна за продам, не ми се занимава с дискове, а и нямам чеинджър )

Тук има доста мнения за неработещи плафони 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=164566

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега . Намери ли решение на проблема  , понеже и моите хвърлят чак на тавана ? Принципно се регулират така с цел при висока скорост въздуха да не пречи на струята вода да стигне до фара , но това е прекалено високо настроено  ....

Оказа се, че си пръска точно във фара, но от прекалено голямата струя след като водата се сблъска с него мокри и капака и тавана.

Накарай някой да ти асистира в колата, а ти стой и гледай отвън къде пръска твоето.

 

Благодаря, за линковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм доста коли и на повечето като въведеш VIN номера си пише почти което пише в талона и много други включително и с каква скоростна кутия е 4-5-6 степенна ръчна или автоматична.

 Много важна информация която пише е в коя стана е произведена и ЗА коя.

 

Да, тези неща най-вероятно ще излязат от декодера (скоростна кутия и данни, подобни на тези от талона), но няма как от VIN-а да знаеш какви са екстрите, затова ауди и фолксваген си имат система с трипозиционни буквено-цифрови кодове (които са буквално хиляди, ако някой иска мога да кача файла с всички възможни екстри през годините).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........................... няма как от VIN-а да знаеш какви са екстрите,..............

И ако нямаш никъде всесилната "лепенка" с кодовете, нито в багажника, нито на книжката, тогава откъде ще ги научиш?

Не говорете наизуст, така хората се заблуждават и почват безмислени лутаници, често и разходи. За целта си има(ше) ЕТКА с четец на екстрите, която Естествено че работи по VIN, който си остава и единствения в света начин да научиш (почти) всичко за колата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лутах се из нета една седмица да гледам екстри по ВИН номер, но не намерих нищо. накрая по лепенката, която е залепена при мен в нишата на резервната гума си разкодирах всички есктри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези неща най-вероятно ще излязат от декодера (скоростна кутия и данни, подобни на тези от талона), но няма как от VIN-а да знаеш какви са екстрите, затова ауди и фолксваген си имат система с трипозиционни буквено-цифрови кодове (които са буквално хиляди, ако някой иска мога да кача файла с всички възможни екстри през годините).

 

Хубава информация ми даваш-благодаря, но защо ми казваш това за екстрите, аз не съм споменавал за екстри.

Иначе ще сме ти благодарни ако качиш въпросния файл за който спомена

По-скоро ми се иска да отговориш на колегата който те опроверга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лутах се из нета една седмица да гледам екстри по ВИН номер, но не намерих нищо. накрая по лепенката, която е залепена при мен в нишата на резервната гума си разкодирах всички есктри

http://igorweb.org/equidec/ това декодер за лепенката

Хубава информация ми даваш-благодаря, но защо ми казваш това за екстрите, аз не съм споменавал за екстри.

Иначе ще сме ти благодарни ако качиш въпросния файл за който спомена

По-скоро ми се иска да отговориш на колегата който те опроверга.

http://igorweb.org/equidec/  това показва не само екстри а номер на боя.вид окачван и всичко останало което е излезнало от завода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PLAMEN_79

Линка който си дал на мен ми дава грешка "404 (Page Not Found) Error",а линка който си дал на колегата като въведа VIN-a ми пише " WAUZZZ4B62N123432 = code not found :-( "

Ако не ти е проблем  разкодирай ми данните, че не мога да намеря никъде в гоогле където да пише нещо повече от марка,модел,година и страна на произход.

Принципно ме интересува с каква скоростна кутия го дават, но колкото повече информация толкова по-добре.

 

VIN : WAUZZZ4B62N123432

 

Благодаря предварително.

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...