Jump to content

Имам ли фабрична аларма ?


Иван Лютов

Recommended Posts

Голф 4 (1998-...) например има същото "ниво" на базова фабрична аларма като A3 8P и тя се признава (поне от тези застрахователи, с които съм имал взимане даване (вече 4-5)) по подразбиране и дори без демонстрация. Полицата покрива и кражба. Същото важи и за Skoda от същото поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моята няма фабрична аларма, а е с доп. аларма.Предния собственик я е монтирал, поради изискване на застрахователите "БулИнс".Лошото е че тази доп. аларма е с имобилайзайер и сега се опитвам да намеря някой да го разкара и да ми остави само алармата(пищялката).Иначе вечер като паркирам, не я пускам въобще, само с централното заключвам.Най-ме дразни като дам на контакт и да трябва да цъкам и копчето на доп. аларма.

Добре че имам газ, един път ми се случи да ми изгори предпазителя на клаксона, където в последствие установих че е вързан имобилайзера(на китайската аларма) и колата не пали на бенз.Мразя китайски части в колата си :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така имам развитие по въпроса. В един сервиз се опитаха да ми направят като се отвори врата или предния капак поне да пищи клаксона през VAG-COM от настройките, обаче и това не става явно колата няма никакав звуков сигнал заради което каското ми важи, обаче без клауза "кражба". Звънях в порше да попитам и човека провери  и оттам ми обясни, че мойта кола няма аларма и няма как да стане това с клаксона. Застрахователят ми ми каза, че ако съм без аларма няма проблеми да ми направят каското, обаче пишат в полицата, че нямам аларма и при кражба няма да получа 1 стотинка.(Това било при всички застрахователи в България - при някой минаваш маркирането без аларма те си премълчават и при евентуален инциден ти отказват плащане и няма какво да направиш). Та утре съм си запазил час за аларма искат ми 136 лева  с работа и алармата. Човека каза, че алармата е била хубава не е от китайските боклуци ама не разбрах каква марка е доколкото разбрах българска някаква с 2 години гаранция и ще си е вързана към централното и всичко както си трябва. Само нещо ми стана странно, защото каза че слагането ще отнеме около 5 часа, а аз си мислех, че ще стане по-бързо ама поне да я направи като хората.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво премълчаване - важно е единствено какво пише в полицата, а не какво каже или не каже даден чиновник. Пише ли "кражба" в полицата, каското важи и за кражба и се изплаща всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в един илюзорен/ идеален свят, но уви сме в България! И чиновника, оглеждач или записва, че няма аларма и клауза "кражба" не важи или отбелязва, че има, но със ситните букви на гърба за фабрична аларма, които трябва да се четат около 2 часа, при настъпила кражба си измиват ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Moonland. Прочети темата постната по-горе да видиш колко хора са се опарили вече от тази простотия. За съжаление такова е положението в нашето подобие на държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това което каза baha ми каза застрахователя ми и на мене. С това нещо ако решат (а те в 90% от случайте така решават ако нямаш познат или някакви връзки) си измиват ръцете отказват ти и няма какво да направиш за да си вземеш парите. Не искам да споря и не казвам, че на 100 % ще стане така, а казвам това което са ми обяснили и не ми се рискува за това ще си сложа аларма. Няма да ми е излишна и да пищи да плаши поне циганите и наркоманите, да не правят мизерий, защото е ясно, че от професионалисти няма спасение даже ако решат и на репатрак ще ме вдигнат. :D

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като започнахме да обсъждаме темата, реших отново да възобновя този позабравен от мен проект. Лека по лека, ще си събера необходимите материали. Снощи, ровейки се в е-вау, попаднах на това:

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A3-MK2-8P-amp-VW-GOLF-MK5-2004-2013-ANTI-THEFT-MODULE-1K0907719C-/121428553093?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c45b4ad85&nma=true&si=0ZN88zbS8mBPx6QGHJEU10p4Nu8%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

$T2eC16R,!)EE9s2ugOz)BRI1EVkTvQ~~60_57.J

Викам си, за 10 кинта (?3.48), направо го отнасям.

 

:hilezh:  :hilezh:  :hilezh: После попадам и на това (?3.49):

http://www.ebay.co.uk/itm/03-12-AUDI-A3-S3-8P-ANTI-THEFT-ALARM-CONTROL-MODULE-1K0907719C-1K0-907-719-C-/151315240658?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D28111%26meid%3Db91c6cf3a8434f0eac424030c4ced554%26pid%3D100005%26prg%3D11472%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D121428553093&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=0ZN88zbS8mBPx6QGHJEU10p4Nu8%253D&orig_cvip=true

$_57.JPG

 

Гледам го, то е с дата на производство 5-та седмица на 2011 година, за разлика от предното (43-та седмица на 2006 година). Айде и него отнесох. Тъкмо заедно ще пътуват до БГ.  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

 

Сега, ще трябва да започна да си търся обемен датчик  :lupe:  и сирена :lupe: .

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да си сглобиш фабричната аларма наистина, но ти си разбираш. За такива като мене които не сме в час с нещата отиваме и си слагаме една отделна аларм в няко сервиз и така. Аз съм супер доволен за 136 лева ми сложиха аларма space guard slim d с 2 години гаранция. Човека го помолих да не ми реже инсталацията ако е възможно и каза, че няма рязано никъде (това дали е така няма как да знам със сигурност), а е добавял към кабелите където може, монтира я 6 часа и съм доволен уж културно я е направил дано нямам проблеми. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Няма застраховател в България, който да застрахова колата против кражба/ грабеж без да е чул с ушите си на огледа звукова сигнализация от колата при заключване/ отключване!!!

 

Решение: дистанционно и пищялка от Jumbo/ Olx за 5- 10лв, колкото да свирне пред застрахователите.

 

 

 И другото което е, че и да мина някакси без звуков сигнал при евентуална кражба горя с парите ако нямам допълнително монтирана аларма е това и е лошото на България, че не сме както казваш като в белите страни. 

 

 

Това в един илюзорен/ идеален свят, но уви сме в България! И чиновника, оглеждач или записва, че няма аларма и клауза "кражба" не важи или отбелязва, че има, но със ситните букви на гърба за фабрична аларма, които трябва да се четат около 2 часа, при настъпила кражба си измиват ръцете.

 

Връщам се към този спор със застрахователна полица от Алианц България в ръце. Колата е VW Golf.

 

Единствената клауза свързана с аларма е следната:

"Застрахованият автомобил следва да разполага през целия срок на настоящия застрахователен договр с работеща алармена система и/или имобилайзер"

"Или"-то е ключово!

Освен това в края на полицата има таблица "Допълнително монтирано оборудване", в която е вписано следното:

I3f2u4Y.jpg

 

Колата няма грам нефабрична аларма в себе си извън базовото подобие на аларма, никога не е демонстрирана и разбира се има фабричен имобилайзер.

За капак, очевадното беше потвърдено и от централата.

 

Не искам да правя реклама на който и да е конкретен застраховател, защото вкл. и този не е непременно цвете за мирисане, просто едно потвърждение на това, което вече обсъждахме. И отново - очевидно някои от вас биха имали полза от смяна на застрахователя, ако ви пробутват подобни глупости за фабричната аларма и ви карат да слагате китайска техника правена за коледна украса.

 

Разбира се при съмнение най-добрият начин е да бъде поискано потвърждение от съответния застраховател за конкретния автомобил спрямо полицата. Пожелавам на никой да не му се налага обаче да търси компенсации по този параграф или който и да било друг!

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при Алианц е така както казваш ти. Аз обаче съм доволен от парите които изплащат армеец като щети никога не се циганят не се пазарят колко детайла имам увредени и т.н., докато с други компании съм имал проблеми ако имам над 2 паркинг щети на куп (не ми се занимава на всяка щета да ходя да завеждам) не искат да изплащат и става една дълга и широка и затова исках да е в Армеец и трябваше да се съглася с тяхните изисквания. Като отидох изрично попитах момчето какво щеше да стане ако ми откраднат колата и нямах допълнителната аларма където монтирах и дали е имало смисъл да я монтирам и той ми каза "Да трябва да имаш, иначе при кражба щеше да имаш проблеми.. демек няма да си вземеш парите". И другото което е искаха дистанционното на алармата, пробваха дали като заключва и отключва има звуков сигнал и чак тогава ми написаха в полицата, че имам аларма :) Явно просто при всеки застраховател е различно и съм сигурен, че при повечето изискват аларма ама има и изключения като Алианц явно и всеки си преценява къде ще си направи застраховката пък дано никой не му идва до главата да му откраднат колата...даже и да няма проблеми с плащането след това. :)

 

ПС: Ето какво намерих за Лев Инс примерно и те си имат отделни изисквания според колата и аудитата попадат в графата която трябва да са снабдени с допълнителна алармена система. Даже за коли от VAG групата след 2004 година искат система за блокиране на запалването на двигателя:

http://www.lev-ins.com/bg/requirementsinsurance

 

Преди съм им ги чел имаха други още "по-строги" изисквания за колите застраховани над 10 000 лева и особенно за BMW x5,x6 и още няколко от тия които се крадат най-много ама за тях те ти монтираха без пари някакви допълнителни защити и GPS, а сега скоро явно са променили изискванията. По спомен преди беше кола под 3000 лева не се изисква аларма и имобилайзер, за кола от 3000 до 10000 се изисква допълнителна аларма, за кола от 10 000 до 15 000 се изисква допълнителна аларма която има и действащ имобилайзер към нея и за коли на 15 000 лева по тяхна преценка се слагало още някаква защита.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че искат допълнително монтирано такова блокиране което е заедно с алармата не фабричното. От това което съм питал и са ми казали за армеец важат тия неща, че не признават само централното без звуков сигнал. Явно някой който е изгорял с пари трябва да каже дали е истина или не ама има бая хора от оная тема в vw форума които са изгоряли заради такива неуточнения и глупости :)

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Използвам темата да не пускам нова и понеже не намерих инфо по въпроса. А и все пак темата е за конкретните аудита - 8П :) Гледам в предните постове по темата Моон е писал че ако се заключи колата и се отвори предния капак примерно би трябвало да се включат мигачите и да се разписка базова клаксон - аларма. Имах Сеат от 99, който правеше точно така - при заключване със свалени стъкла и механично отключване и отваряне на врата се включва тази базова аларма. За мое учудване това не се случва при аудито 8П.

 

Имат ли колите ни базова клаксон - аларма?

 

И ако да - как може да бъде активирана или нашите коли ако нямаш пълнато сток аларма с обемни датчици, сензори счупени стъкла, двете бутончета за активация и сирена - нямаш никаква аларма?

 

Рових из VCDS с надеждата да успея да я активирам и да напиша първото си "Хау ту..." :) , но уви без резултат до момента.

 

Long coding в модула Central Convenience

 

179820880.gif

 

От този прозорец махнах отметката на бит 0 и сложих отметката бит 1 с идеята отключването от ключалката да не задейста централното и да дисарм-ва алармата. Заключих колата от дистанционното, отключих я с ключа - не мигнаха мигачите и се отключи шофьорската врата. Дотук добре. Отворих врата и след 15 секунди, се размигаха мигачите, но без клаксон. Имаше записана грешка в модула, която гласеше нещо от типа на Rear glass break sensor intermitten. Предполагам съм активирал пълната сток аларма, която борави с различни сензори и собствена сирена, сирената не свири, защото я няма монтирана, а грешката за сензора на задните стъкла идва от липсата им като цяло? Гледам по чужди форуми голфовете имат опция "Anti-Theft Simple Horn alarm", която аз поне не видях или не се намира в същия модул. Моля помагайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли постнал една снимка на модул Central Convence. Искам да видя кои модули точно имаш във фабричната аларма. Аз почти съм събрал необходимото за този retrofit. Ето какво с точност ме интересува:

 

Alarm.gif

 

Само за сравнение. Модули:

 

1K0 951 605 C - Сирена

 

Alarm.png

 

1K0 907 719 B - Модул аларма

 

Alarm1.png

 

8P0 951 177 - Обемен датчик

 

Alarm2.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ми го модула колега:

 

alarm.png

 

Нямам инсталирани модули за базова аларма със сирена (не клаксон), които bsdnikolov изброи - благодаря за номерата им! Въпроса ми беше по-скоро за алармен сигнал от клаксона на автомобила при отваряне на вратата. Мисля че тази опция при голфовете се води "Anti-theft system Simple Horn". Има ли такава възможност, може ли да бъде активирана и ако да - как?


Не. Клаксонът ще надуе.
Стандартно има само базова аларма и имобилайзер.

 

Как да я накараме да надуе клаксона :D Това е въпроса! :)

 

Ако категорично отхвърлим тази възможност (натам вървят нещата до колкото разбирам) ще преминем към ретрофит на фабричната аларма - набавяне на необходимите части за нея, които колегата bsdnikolov изброи, вързването им и софтуерно активиране.

Редактирано от go0ogo0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш инсталирани модули. При мен, тези полета са празни. Интелесно ми е защо излизат така. Ще проверя.

Според мен, имаш аларма.

Въцможно е да са ти изтекли батериите на сирената. Това е само догатка. Ще се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кма аларма ще има и копче за деактивирането на обемните датчици на Б-гредата встрани от шоф. седалка. Лично аз не знам да има междинно положение - алармата или я има, или я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако n.mounted не значи, не монтирани.

Ти пробва ли да отключиш колата с ключ и да влезнеш. Нещо случи ли се. Обемния датчик, трябва да пусне алармата.

Клаксона, няма да надуе. Той няма нищо общо с алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кма аларма ще има и копче за деактивирането на обемните датчици на Б-гредата встрани от шоф. седалка. Лично аз не знам да има междинно положение - алармата или я има, или я няма.

 

Не съм виждал до сега такива бутони. Коя е Б-гредата встрани от шоф. седалка? Ще погледна.

 

Освен ако n.mounted не значи, не монтирани.

Ти пробва ли да отключиш колата с ключ и да влезнеш. Нещо случи ли се. Обемния датчик, трябва да пусне алармата.

Клаксона, няма да надуе. Той няма нищо общо с алармата.

 

Като отвирх да гледам модула беше настроен точно така:

179820880.gif

 

Anti-theft System deactivated. За да мога да тествам добавих отметка на Bit 1 да не се деактивира аларма / централното при отваряне с ключ. Заключвам колата, отключвам с ключа (отключва се само шофьорската врата без да се задейства централното) и никакъв резултат.

Махнах отметката на бит 0 anti theft system deactivate един вид за да активирам anti theft системата. Заключих колата от дистанционното, отключих я с ключа - не мигнаха мигачите и се отключи шофьорската врата. Дотук добре. Отворих врата и след 15 секунди, се размигаха мигачите, но без клаксон. Имаше записана грешка в модула, която гласеше нещо от типа на Rear glass break sensor intermitten.

 

Отделно от тестовете на модула Output tests - 03 опитах да пусна тест на Alarm Horn - теста изписа running но звук не издаде.

Редактирано от go0ogo0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една греда има до шоф. седалка и тя се нарича "Б" :) там където минава колана, между предната и задната врата (про Спортбек де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположих че за нея става въпрос - сега съм сигурен :) къде трябва да се намира бутона - в ниското долу до седалката? Търсих снимки в нета на бутона монтиран... има го само свален на бял фон :unsure:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...