Jump to content

Имам ли фабрична аларма ?


Иван Лютов

Recommended Posts

То точно това е, че ако сам си направиш нещо е по-голям шанса да ги спреш отколкото това, което ще ти сложат застрахователите.

Според мен новите модели на тези "имобилайзери" вършат работа около седмица 2 макс след излизането си и след това са тотално безполезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всеки имобилайзер се прескача (и афтърмаркет, и фабричен). Въпросът е как и къде е поставен. На мойта кола така се постарах, че ще трябва с репатрак да я изнасят (да не дава господ да я закачат).  Филип е прав. Ако сам си сложиш защитата и я направиш качествено, ще ги затрудниш максимално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова понятие да им трябва колата освен ако не е някакво бутиково Ферари от 50-те години.

Всяко едно подобно нещо аларма, имобилайзер, домашно сложени ЦК ключета и т.н е фактор, който до голяма степен ще ги накара да минат на следващата кола.

В София особено коли бол.

Сигурен съм, че това, което е направил Пламен е в пъти по-ефективно от имобилайзерите за по 200-300 лв. които се слагат за каско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Привет,

да искажа и аз болките си от автокаското...

Армеец - звук и светлина задължително изискване.

Ами дадох на вятъра 100лв за аларма но тя е против гълъби горката. Мисля че няма едно мнение по въпроса. Те едно казват, а регистрират коли и без аларми... дано не се стига до кражба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фирма във Варна занимащава се от години с аларми!!!

 

обещано време по телефон за монтиране на обикновена аларма - 1:30h. а реално 8h , резултат 3-4 вида грешки и бъгни... оставям я втори път цял ден да си оправят кашата, резултат: 8h отново - след отключване на вратите няма ток и трябва повторно отключване с ключа на колата, както и забравяне да си свържат ключа за фаровете и създадените главоболия. Сега ми казват да я оставя отново цял ден да погледнат кое как защо...

нямам нерви вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се опитват да ти вържат обикновенна аларма, така е. 8Р не обича евтивите аларми. Кажи им да ти сложат CAN аларма и нещата ще заспят. Струва над 250 лева, но това са алармите за нашите автомобили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Monceravelkos написа:

нямам нерви вече!!!

За да си спестиш нервите с алармаджиите и лошият ти избор на аларма, прочети тази тема:

И като за финал. Колегата сега си ходи с двете дистанционни, с едното първо деактивира алармата и после с оригиналното (на ключа) отключва. Светлинна индикация май на финал не му вързаха (нека ме поправи ако спомените ми ме лъжат), защото Central electric не я хареса.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да потвърдя, че правилната аларма за нашите коли е по CAN. На мен ми излезе 250 лв и съм повече от доволен.

Само като помисля за допълнителни дистанционни и т.н. ми става лошо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

 И като за финал. Колегата сега си ходи с двете дистанционни, с едното първо деактивира алармата и после с оригиналното (на ключа) отключва. Светлинна индикация май на финал не му вързаха (нека ме поправи ако спомените ми ме лъжат), защото Central electric не я хареса.

 

Точно така!

Нещо не ми излезнаха тънките сметки.Козата си сака пръч и тва е.Колата буквално се шашардисва от евтини аларми,DRL и светлинни диоди.Различни са импулсите,токовете и т.н.Вързаха ми светлинната индикация на алармата обаче Аудито каза "няма да стане номера" и почна да ми дава изгорели крушки непрекъснато които всъщност са здрави.Не се занимавай с аларми които не са по CAN!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен излиза следната грешка.......

 

46 Zentralmodul Komfortsystem

    Описание на системата: KSG H02
    Версия на софтуера: 0040
    Номер на хардуера: 8P0959433
    Дълго кодиране: 188800186D288505484AC67000

    Subsystems: 
      Описание на системата: LIN BACKUP HORN H01
      Номер на софтуера: 1K0951605A
      Версия на софтуера: 0101

      Описание на системата: Neigungssensor 002
      Номер на софтуера: 1K0907719
      Версия на софтуера: 0002

      Описание на системата: Innenraumueberw.H02
      Номер на софтуера: 8P0951177
      Версия на софтуера: 0010

    Кодове за неизправности: 

    01134 Alarm horn Faulty

                static   

 

   Алармата не ми е чак толкова необходима защото на село или пък ако е в гаража колата даже не я заключвам ;) , но сами я факт, че има такава грешка(не работеща сирена) ме дразни. Някой колега може ли да каже къде е монтирана тя за да я сменя евентуално?

Редактирано от 72ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Привет, след изчитането на цялата тема от любопитство, установих че въпросния бутон на лявата колонка при мен е наличен.... тъкмо се чудех из ония дни какво е това дето свети червено.... но реално самия бутон е счупен.... основата му е там, вътре диод свети червено....
Има ли откъде да се намери въпросния бутон, или поне известен ли е принципа му на действие, натисках тук там, нищо не мърда...... нито се променя цвета на светлината при ръчкането....
При отваряне на вратата или капака с ключ, а не с централното, не се активира нищо, или поне не издава и звук....
Колата има маркировка ALARM, изглежда като оригинална и стара лепенка....

П.С. Извинявам се за изтупването на праха на тази стара тема :)
Ама съм нов тук, идвам от VW :)

20161128_152025.jpg

20161128_152035.jpg

Редактирано от minimiro
добавяне снимки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да свети само когато си натиснал за да деактивираш обемните датчици. Т.е. светенето означава деактивирани обемни датчици. Защо не се изключва при натискане - не мога да кажа, но имайки предвид състоянието на бутона.....

 

Иначе бутонът има от къде да се намери - от там от където можеш да намериш всяка една част по автомобила ти - официалното представителство/магазин на марката. Във Варна също имате ^_^ Струва около 55 лв. 

 

 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом свети червено е ясно че са деактивирани....
Въпроса обаче е, защо аларма не писва в никакъв случай.... отварях вратата с ключ, отворих капака отпред при заключени врати с дистанционното не и не, нищо не мъцва нищо не светва.... даже като отключа с ключа спират да мигат диодите до палеца за заключването....
Има ли начин да са деактивирали алармата някога си?
И ако да, как се активира отново?

П.С. Такива копчета бол и в ибея, около 10-15 паунда......
П.С.2. Се чудех дали е възможно ако копчето е прее... алармата да не сработва? Да си чеква подред системата и като има фаулт - аборт.....

Редактирано от minimiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ivan_Ch, очевидно от написаното от него е, че колата му е 8L (посбъркал е раздел :hilezh:):

 

Преди 5 часа, minimiro написа:

установих че въпросния бутон на лявата колонка при мен е наличен....

 

Преди 1 час, minimiro написа:

.. даже като отключа с ключа спират да мигат диодите до палеца за заключването....

 

 

@minimiro

Преди 1 час, minimiro написа:

П.С.2. Се чудех дали е възможно ако копчето е прее... алармата да не сработва? Да си чеква подред системата и като има фаулт - аборт.....

На 99% съм сигурен, че основният проблем на алармата ти е в сирената. В нея има батерии, които както всички знаем, като си "заминат" се разтичат. Лошото е, че изтичат точно върху платката на сирената и тя вече е тотална фира. Няма начин да са живи батериите на кола на поне 15 години .... 

И не бе зле да уточниш, че пишеш за кола която няма почти нищо общо с подраздела.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментарите до тук са валидни до голяма степен и за A3 8P, поне моите бяха изцяло базирани на A3 8P. Но по-нататъшни дискусии по този конкретен случай - моля в A3 8L подраздела, където им е мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Ivan_Ch написа:

 

Само информативно.. коя година е колата ти?

 

99

Преди 2 часа, bsdnikolov написа:

И не бе зле да уточниш, че пишеш за кола която няма почти нищо общо с подраздела.


Да, както се извиних в началото тук само попаднах на подобно търсене има ли аларма колата ми.... възможно е и да греша, моля за извинение....
Смених форума днес, и малко ми е трудно да се ориентирам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...