Jump to content

Имам ли фабрична аларма ?


Иван Лютов

Recommended Posts

Здравейте колеги! 

Търсих да прочета някъде дали на тия аудита слагат фабрична аларма, обаче не намерих информация.

Един майстор ми каза, че вече на тия коли им слагали, обаче трябвало да се активира, защото при мене за момента предполагам е само на централно, защото при заключване светят мигачите, обаче няма звук.

Някой може ли да ми каже как мога да проверя дали колата има и къде да отида да я активирам ако има. И другото което е при евентуална кражба(дано да не става, обаче като гледам tdi-тата от VAG групата са рискови коли) ще имам ли проблеми с каското.

Преди съм гледал някакви сайтове с информация по рамата обаче сега не мога да намеря...

Колата е 02.01.2005 година audi a3 sportback. Номера на рамата е WAUZZZ8P45A123026. Ако някой колега има достъп до информация ще съм много благодарен ако ми провери дали има или няма аларма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Фабричната аларма е екстра, която се поръчва допълнително. Ако на кората на шофьорската врата откъм пантите мисля беше или от долу, нямаш такъв бутон, значи нямаш фабрично.

1000x1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но винаги можеш да си направиш Retrofit и да си надградиш колата до фабрична аларма.

 

Алармен модул (1K0 907 719 C)

eng_pl_VW-AUDI-DRIVER-ALERT-1K0907719C-1

 

Сирена (1K0 951 605 C)

$(KGrHqV,!gsE5tGVC6QUBOfc0BOz9g~~60_35.J

 

Обемен датчик (8P0 951 177)

$_35.JPG

 

Бутон за деактивиране на алармата (8P0 962 109)

mqbr3oSUxZARpl0-i9KdhiA.jpg

 

+ букси, кабели и софтуерно кодиране.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок благодаря ти ще погледна дали имам тези бутони, но на 90% че ги няма поне не съм ги видял. До слагането съм сигурен, че сам няма как да го направя просто нямам нужните познания да ровичкам, та най-вероятно ще отида някъде да ми сложат 1 аларма. А и четох една тема от vw форума, че ако колата е излезнала от завода без фабрична аларма даже и да си сложа сам ако нямам документ за извършения монтаж при кражба застрахователите ще ми откажат плащане. За това не ми се рискува (доколкото знам процедурата е такава звънят в представителството и ако кажат, че колата излиза от завода с аларма няма проблеми всичко е точно, а ако кажат, че колата няма аларма не изплащат нищо ако нямаш документ за сложена отделна аларма) .

Ето я темата не знам дали не е против правилата на форума да дам линк, обаче мисля че не е лошо всеки да го има предвид, защото в България положението е трагично гледат да ти вземат парите за каското и при евентуална злополука се чудят как да те прецакат.

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=377831

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Клаксонът ще надуе.

Стандартно има само базова аларма и имобилайзер.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото за застрахователя - става. За против кражба и най-скъпата и най-гласовита аларма е напълно излишна според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да определено... Една аларма няма да спре сериозните крадци. Най-много да подплаши циганетата и наркоманите.....

Колега Лютов, имаш достатачна аларма за да покриеш изискванията на която и да е застрахователна компания. Не се набутвай излишно с пари и време за нещо ненужно ;)

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то хубаво и мене не ми се разправя хем да си губя времето хем да давам излишни пари и да мъкна ключ от колата и отделно дистанционно за аларма. Ама въпроса е, че от каското нали искат звукова сигнализация при заключване и отключване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш, влез в компа на колата и и кажи с клаксона да потвърждава.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм!! Според мен нещо не си разбрал! Подобна сигнализация за заключване и отключване е абсолютно безсмислена и дори забранена в белите страни!! Може да я активираш с VCDS (ще сигнализира с клаксона), но никой застраховател не изисква подобна глупост! Или си попаднал на пишман застраховател или чиновник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сега се сетих, че имам  приятел застраховател и му звъннах да питам как стоят нещата за Армеец понеже той е там. Каза ми, че трябва при отваряне на врата или капак да пищи поне клаксона демек при разбиване да има някаква звукова сигнализация, а при отключване и заключване може да няма. Другото което ми каза, че е важно и си премълчават ако съм с въпросната аларма към клаксона ако пише на бланката на поле аларма само "фабрична" при кражба няма да ми платят 1 стотинка. Задължително служителя трябва да напише "фабрична действаща" или "фабрична със звук" и разбира се ще се пробва на място дали наистина работи.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това звучи вече правилно :) трябва да демонстрираш алармата (не всички застрахователи го изискват!), но не и да пищи селски при отключване и заключване. Как ще я демонстрираш обаче също е интересен въпрос. На някои коли става при заключване на колата и леко отворен преден капак, който после да вдигнеш. Не съм пробвал на A3 8P. Повечето застрахователи приемат наличието на базова фабр. аларма автоматично на коли (или поне VAG) след около 2000-та година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм!! Според мен нещо не си разбрал! Подобна сигнализация за заключване и отключване е абсолютно безсмислена и дори забранена в белите страни!! Може да я активираш с VCDS (ще сигнализира с клаксона), но никой застраховател не изисква подобна глупост! Или си попаднал на пишман застраховател или чиновник.

 

Няма застраховател в България, който да застрахова колата против кражба/ грабеж без да е чул с ушите си на огледа звукова сигнализация от колата при заключване/ отключване!!! Прочети и темата, която Иван Лютов постна. Имам познати застрахователи, които казват, че при някои коли се записва, фабрична аларма, която обаче в случаи като в темата от VW форума не върши работа!

 

Решение: дистанционно и пищялка от Jumbo/ Olx за 5- 10лв, колкото да свирне пред застрахователите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си мина огледа на каското без ядове, без допълнителна (и фабрична) аларма. Не съм включвал звукова сигнализация заради тях! Но, веднъж реших за пробата да чуя сигнализацията през клаксун. Импулса при заключване/отключване е толкова кратък, че не издава дразнещ звук!

Но само да обележа, че в белите страни налаган глоби на колите, които свирят още като минеш покрай тях, но да не забравяме че БГ не е бяла държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре вече съм страшно объркан, защото на всичките ми приятели и на 2 те ми сестри за тяхните коли им изискваха задължително да има звукова сигнализация при заключване и отключване, а защо не знам просто и аз така съм чул че го изискват. И другото което е, че и да мина някакси без звуков сигнал при евентуална кражба горя с парите ако нямам допълнително монтирана аларма е това и е лошото на България, че не сме както казваш като в белите страни. Утре ще питам изрично дали ако пищи клаксона ще ми платят или не ако стане нещо и ще си преценя дали да не отида да ми монтират някаква аларма колкото и да не ми се разправя...защото тоя човек от vw форума така за малко да изгори, а не е единствен случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай и ако ти кажат, че фабричната ти аларма става накарай служителя който "маркира" колата да напише на задната страна на полицата, че лично е видял, че колата има аларма валидна пред тяхната компания и да се подпише отгоре + печат. Добре е, че си чел и си забелязал този проблем защото наистина го има. Трябва много да се внимава като се прави каско. Това което Moonland каза: " Повечето застрахователи приемат наличието на базова фабр. аларма автоматично на коли (или поне VAG) след около 2000-та година." е така поне за БулИнс на 100 %, но въпреки това направи това което ти казах. Ако ти каже, че не става сложи нещо от сорта на това което предложи Baha или най-евтината възможна аларма, която ще разкараш след това за да не носиш дистанционни тъй като както казаха колегите по-горе алармата е абсолютно безмислена на практика и плаши гаргите само.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси колега ще го направя. Четох, защото вече съм имал проблеми със застрахователи (за булстрад става въпрос) и то за някакви съвсем по-малки суми (около 800-900лв за отказване на 5 щети за драскотини въпреки, че бях взел писмо от полицията и бях повдигнал дело срещу неизвестен извършител. С което писмо по закон нямат право в никакъв случай да ми откажат да платят, а те го направиха...и бяха много жалби и писма докато накрая пак намерих начин да ми платят без да стигнем до съд) , а не ми се мисли ако решат да се заяждат за нещо по-сериозно като кражба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какво основание отказваха да ти платят драскотините ако не е тайна?

Ами драскотините бяха на 7 детайла. 2 бяха по дълбоки и тях ги платиха, а от другите 3 бяха по леки и 2 като зажулено и според тях нямало как да бъдат причинени по злоумишлен начин и ми казаха, че не ми ги признават (В писмото пише, че са причинени от остър предмет,а застрахователите ми обясняват как едната била малка друга зажулена и някакви глупости ) :D А реално с това писмо към полицията и  заведеното дело към неизвестен извършител за да ми го издадат следовател трябва да дойде на оглед , преценява и той решава от какво са причинени щетите и заради това нямат право да откажат, но го направиха мислят се за велики и те се правят на следователи. Реално стигнеше ли се до съд щях да спечеля, обаче те разчитат, че разправийте са много и няма да се занимавам което наистина е така, защото само с жалби ме замотаха 3 месеца докато платят.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 че разправийте са много и няма да се занимавам което наистина е така, защото само с жалби ме замотаха 3 месеца докато платят.

Тя целта е да те замотат и сам да се откажеш,едва ли ги е стреснало варианта за дело те си имат адвокати на заплата на които така или иначе плащат,просто няма смисъл от дела които ще губят и то за пари които са  доста по ниски от реалните за боя 7елемента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми е ясно, че си имат адвокати и че чакат сам да се откажа, защото наистина да водя дела за 5 елемента за боя до някъде не си струва разправията и разходите по адвокати за мене. Обаче тия откази са некоректни от тяхна страна и това го дадох като пример, защото не се знае ако стане нещо с аудито дали тоя път няма да се стигне до съд където без документ за монтирана допълнителна аларма на колата едва ли ще спечеля, ако звъннат в представителство на ауди и там им кажат, че колата ми няма фабрична аларма за това беше и цялата тема ако някой е наясно да ми обясни дали трябва задължително да си сложа аларма за да съм спокоен. Защото и другото което казват, че за фабрична аларма на колата " данните за наличие на аларма се вписват от служителя в протокола, на база на декларация от собственика " и след позвъняване в ауди те имат черно на бяло, че колата ми е излезнала без аларма от завода или поне такава която не важи пред тях и всичко отива в тяхна полза ако се стигне до съд. Така че утре като отида ще ги попитам в такъв случай какво да направя и ако ми кажат, че трябва аларма за клауза "кражба" ще отида да купя някоя евтина аларма, ще я монтирам и ще си взема бележка от сервиз за аларми, че на колата е сложена такава пък аз ще си ползвам само централното и така не е нужно да нося 2 дистанционни за да я пускам и нея.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш фабрична аларма си сложи допълнителна, пък ако искаш я пускай щом те мързи да ползваш 2-ро дистанционно. Така ще си спокоен, че в случай на кражба застрахователя ще плати. Не всички коли след 2000г. имат аларма - задължително имат имобилайзер, но това не се признава от застрахователя като аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...