Jump to content

Съвет кое да избера?


Recommended Posts

Моля да помогнете със съвет на кое от двете да се спра. И двете са куатро с тая разлика че вече харесах едно 1.8Т ама ме притеснява разхода, а дизел пък не съм намерил още някой който да ми грабне окото или да съм сигурен че е поддържан и каран като хората. За дизела търся 1.9 (110к.с.) ама един коплега ме посъветва че са много редки и сигурно ще има и антикварна добавка към цената :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай дизела. При юркане не е кой знае какво (но става!) но удоволствието от карането е несравнимо. Включваш в София пета и я изключваш на паркинга на морето. За разхода май е безмислено да споменавам....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай дизела. При юркане не е кой знае какво (но става!) но удоволствието от карането е несравнимо. Включваш в София пета и я изключваш на паркинга на морето. За разхода май е безмислено да споменавам....

Поздрави

В момента карам турбо дизел и горе-долу съм наясно :)

Особено за разхода...... но ако правя до 15 000км на година!!! Защото четох много мнения че дизела си заслужавал чак над 30К км на година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислих че са необходими поне 30к км, ма май за Бг са 15-20к....

Предишната кола ми е на газ и сметката показва че дори на дизел е по-евтино от газ...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела ако е читав двигателя.

Аз и у твойта обява съм се загледал ама много се плаша от поддръжката на А6 :)

... а твоя двигател читав ли е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и у твойта обява съм се загледал ама много се плаша от поддръжката на А6 :o

... а твоя двигател читав ли е :D

Гарантирам, че на Стани колата върви на max. с него сме правили няколко гонки във времето, първоначално колата му невървеше, но след нужните ремонти сега е убиец, не вярвам, че има сток ауди което да върви повече, това го казвам с ръка на сърцето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и у твойта обява съм се загледал ама много се плаша от поддръжката на А6 :o

... а твоя двигател читав ли е :D

Моя двигател е редови петак, сега дали е по-здрав или не от тези който се слагат на А4 - спорна работа, но като подръжка е много по-евтин. Ако си в София се обади някой ден на телефона в обявата и ела да я видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 атмосферка пауър :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да помогнете със съвет на кое от двете да се спра. И двете са куатро с тая разлика че вече харесах едно 1.8Т ама ме притеснява разхода, а дизел пък не съм намерил още някой който да ми грабне окото или да съм сигурен че е поддържан и каран като хората. За дизела търся 1.9 (110к.с.) ама един коплега ме посъветва че са много редки и сигурно ще има и антикварна добавка към цената :o

дизел в австрия като им видя надписа на задния капак 95% е тди така че си направи извода :D не бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,карам и дизел и бенз ежедневно.Разликата когато седнеш в дизела е огромна,наймалкото заради голямата тяга,малкия разход и приятното возене,не се налага здраво натискане за да усетиш силата,всичко получаваш в ниските обороти.Аз не намирам смисъл да си купа сравнително нова кола и тя да е бензинка,при положение че дизела я превъзхожда от всякаде!

Твърдо ДИЗЕЛ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел ... турбо дизел :stupid:

И аз бях много против черния облак, но по стечение на обстоятелствата се сдобих с такъв от месец и не мо га да му се нарадвам. Това жувотно има много тяга, а моя е 1.9 - 90 кс. Начи на първа тръгвам без газ, на 2-ра в малки улички без газ също върви до 30-40 км. . Аз натискам спирачка онова напира ... няма удържане, а подам ли газ влезе в обороти и включи турбината и се изтрелва. Като се кача на бензиновата 80-ка и все едно се качвам в икарус. Натискам ония ми ти твърд педал на газта, натискам, а то не върви.

Сега при 1.8 Т е друга работата, но веднъж като свикнеш на лекия електронен педал на газта на ТДИ-то и на каквато и бензинова да се качиш ще ти се стори, че върви с много повече усилие.

А за разхода няма какво да говорим. Моя го има в подписа. Ако кликнеш на него има и статистика!

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, вземай дизелак и не му мисли толкова - всичко се разваля и всичко се оправя - въпрос до цени. Карал съм 1.9тди 110к.с. на А4 Б5 - струваше ми се, че лети. Сега карам 6цилиндров 2.5тди на А4 Б6 - това е колата братче. Баща ми я кара до София да си прибере Зафирата Насти-внос и беше направо запленен - после като го питам за впечатления от новата му придобивка - не му се говореше. А Зафирата е перфектна, ама не е 155к.с. Така че вземай мощен дизел и не му мисли.

ПС. Насти, :dance::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам дизел ама нема :dance:

Намерих една ама й искаха пари колкото за А6 :dance:

за тея пари да съм взел до сега едната от тия дето се продават във форума. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 17 years later...

Здравейте на всички!

Имам въпрос, понеже искам да си купя A4 2.5 TDI QUATTRO 2004 и трима човека ми казват че точно този мотор заради QUATTRO-то не е бил проблемен, какво е вашето мнение?

МОЛЯ ИСКАМ САМО СЕРИОЗНИ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...