Jump to content

вибрации в купето при скорост 120-140 км.


The ROCK

Recommended Posts

         Здравейте колеги,

Купих си скоро Ауди А4 2.0TDI 105 kW 143 к.с, комби 2009 г. с автоматична скоростна кутия 8 скорости. При скорост от 120-140 км/ч започва да се усеща тресене в купето и леко във волана. Като искам да вметна, че съм сменил два комплекта гуми с джанти, баланс на джантите без промяна. При таза скорост когато дам на N-на вибрациите си остават. Проверил съм всички носачи тампони всичко е здраво.

 Молбата ми е ако някой има представ от какво може да е да ми каже.

 

Поздрави!

 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тези симптоми показват 90% сигурен проблем в задни гуми или джанта.....Има нови гуми за 400-500 км. стават криви като колянов вал....свали ги и пак да ги видят на баланс машина без да махат балансиращите тежести ..... да се види какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега, но както съм писъл по горе смених гумите и джантите но ефект няма.

Много си прав колега но за 100 км съм направил 3 пъти баланс.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с голям размер джанти (18" и нагоре) и си от София, най-добре отиди на димамичен баланс на Ботевградско шосе в представителството на Опел и Шевролет. Има редица гимнастики които се правят, освен баланс има напасване гума с джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това как се получи след смяна на гумите ли, защото при ме се получи на А6, но и така не изчаках да се разбие докрай.

Не знам но на мен ми се струва, че може да е от кутията.

Редактирано от grozdev_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това как се получи след смяна на гумите ли, защото при ме се получи на А6, но и така не изчаках да се разбие докрай.

Не знам но на мен ми се струва, че може да е от кутията.

Ако е от кутията при N-на с тази скорост трябва да го няма това тресене.

Ако си с голям размер джанти (18" и нагоре) и си от София, най-добре отиди на димамичен баланс на Ботевградско шосе в представителството на Опел и Шевролет. Има редица гимнастики които се правят, освен баланс има напасване гума с джанта.

Гумите са ми 225/ 55/ 16 и го прави и с двата комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да гледал съм ги колега майстора казва, че всичко е здраво.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак ако си от София, иди при Мишо /мисля се казваше момчето/ да я види, доста положителни коментари съм срещал в форума за него, но при теб е положително, че си само с предно защото моята А6 беше куатро и почти се стигна до там да сваляме кутията и евентуално да се прави, но колата я продадох защото я ненавиждах и не мислех повече да влагам в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Бургас съм колега, но все пак ти благодаря за съветите.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем е доста стар, обсъждан и разискван. Ето как изглежда http://videobam.com/kvoQY Истината е, че за проблема има няколко решения до които са стигнали колегите. Едното е високоскоростен баланс, при който гумата не се сваля от джантата, ами се балансират заедно. Втория вариант е смяна на долните носачи, което е препоръчваното от Ауди решение. И при някои гора се оправя чрез смяна на хидравличния маркуч за високо налягане, който през 2010 е флексибилен и елиминира проблемите при висока и ниска скорост. Бих ти препоръчал да отидеш на баланс, защото най- вероятно някоя от гумите ти е износена прекомерно или има flatspot. Мисля че SofiaAuto имат такава машина. Ако не е това, почти съм сигурен че някой носач има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е колеги този проблем да е от криви дискове? Тъй като майсторът ми твърди, че носачите са здрави.

Редактирано от The ROCK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако при спиране усещаш биене това е криви дискове, но ти каза че е в диапазона между 120-140км/ч и моя съвет е не ги сменяй защото тая проба грешка на А6 ми излезе около 800лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са ми 225/ 55/ 16 и го прави и с двата комплекта.

Ако и двата комплекта са балансирани на едно и също место, не се учудвай .

Все още има много гумаджии, дето не знаят какво е баланс и какво дисбаланс .

Най добре намери някой колега с подходящи джанти, при който го няма проблема, разменете ги  за проба и ще видиш, че чудото ще се получи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом продължаваш да не ми вярвате, ето тук може да прочетете за какво става въпрос http://www.audizine.com/forum/showthread.php/296545-Do-you-have-steering-wheel-vibration-judder в темата има мнения за вибрацията при паркиране, но има и доста хора, който са решили проблема с високоскоростната вибрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал колега, че не ти вярвам просто незнам къде в Бургас мога да направя такъв баланс. Това ще е по безболезнения вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б8ците са капризни за баланс. Точно при посочената скорост от теб тресе. В София на местата къде ходя правят нещата перфектно, но чувам, че масово хората се оплакват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 високоскоростен баланс, при който гумата не се сваля от джантата, ами се балансират заедно. 

 

И при обикновеното балансиране, гумата и джантата отделно ли се балансират  :gruebel:

Редактирано от genttogsg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Според мен проблема е неправилна геометрия на гумите. Обаче колегите които те съветват да ходиш на какви ли не баланси забравят едно много важно нещо – и квадратна гума може да се балансира перфектно на машината.

Бих те посъветвал да намериш една джанта със гума която си сигурен че не бие и да я пробваш на всяка една от четирите позиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Все още не е открит проблема, но изчаквам да се стопли малко времето и ще сложа нови летни гуми за да съм сигурен, че не е от гумите.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...