Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 7


sky

Recommended Posts

колеги имам малко въпросче, когато вкарам ключа и малко преди да завъртя за да запаля, нали се чува един звук, който отключва волана и т.н., от известно време, този звук затихва и все едно се затормозява едвам, едвам отключва, на какво се дължи това имате ли представа...?

 

Предварително Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Въпрос: Тази дупчица, която е малко преди гърлото на резервоара, служи за...? Питам, защото винаги я пълня, докато повърне и влиза течност във въпросната дупка, но заминава (надявам се, не храня асфалта :hilezh: ). Знам, че нямаме бутон за обезвъздушаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси се цял фар със счупена основа и цяло стъкло, само стъкло не ми върши работа :unsure: 
Мерси все пак, дано изскочи нещо до вторник-сряда пред компютъра, иначе ще обикалям моргите...

Редактирано от Dummkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял фар.
Жулнаха ми колата на паркинг и моя си фар е хлътнал навътре, има нещо счупено отзад за да хлътне, но фара си свети перфектно. Искам да представя добре счупен фар за вторичен оглед пред застрахователя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

 

Ето ме и мен, вече тук след дъло странстване... Една седмица чета стари теми да видя кой какво е измъдрил докато ме е нямало. Гледам доста нови колеги пишат, което е радващо.

Иначе колата не спира да ме радва, още от самото запалване. Въпреки че не беше палена 3 месеца, запали все едно съм я угасил преди половин час, без драми и придружаващи шумове, а температурите преди седмица си бяха под нулата сутринта. Даже ми се струва по безшумна от преди, което го отдавам на еуфорията ми....

Акумулатора естествено умрЕ (той си беше полу-мъртъв още като я взех колата). Въпреки че му направих пълно зареждане и успя да запали, изкара точно един ден, на следващата сутрин пак запали и после ме остави пред училището на малкия, та от зор се наложи да действам бързо и веднага си купих нов без много да избирам. Взех си MOLL, 100A, 850 пусков, 3 години гаранция, уж правени в Германия. Момчето каза че Ауди в момента вграждали такива в завода. Ще го видим.

Бях оставил колата да я пребоядисват цялата, сега е лимка-лъскарка. Парктроника ми правеше някакви въртели няколко дни. Бояджиите нали сваляли брони, викам си нещо са забравили. А то се оказа, че единия сензор ту идва, ту изчезва. А като даде грешка и целия парктроник спира. Откачихме+контактен спре и засега е добре.

Излишно е пак да казвам, че тоя дизел върви брутално, особено на студеното време. Понякога чак смях ме напушва като я напъна здраво... Стефане, жив и здрав да си!

И благодарско дето ме разхожда оня ден из Софето със фейса, докато си чаках полета за Варна. Колата ти е направо като едногодишна... Със здраве да си я караш

И за да не съм офф - Тези дни трябва да ходя на ГТП, да видим дали ще ме пуснат без катовете. Някой да е минавал скоро и да каже какво се случва като мерят газовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти 3 месеца, а аз след 1 седмица ще станат 6 откакто не съм си карал колицата :). Само дето мойта я кара брат ми и напук на 6 месеца без да е виждала сервиз (първата ми кола да издържи толкова), първото нещо дето трябва да направя е да я вкарам за боя :)

Иначе мойта мина ГТП без ЕГР и катове, като си мереха всичко. Даже слиза под колата да оглежда и прочие (моите доколкото знам са си там, но изтърбушени).

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност като споменах боядисване се сетих, че моя бояджия взе че емигрира и ми трябва препоръка за друг, по каско (с фактура) - София. Някой ако може да ме насочи ще е чудесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казвал цялостно пребоядисване... Има някви драскотини по няколко детайла още като я взех, ама тамън щех да я дам да я правят и удари градушката, та реших че не си заслужава да се бутам тогава за 2-3 детайла... Сега обаче брат ми подреди и едната врата така че си трябва бояджия вече. Важно ми е само да е читав че и на мен ми писна след всяко боядисване на броня да правя парктроници :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой сред вас, който да е сложил чип на 3.0 тди. От известно време се чудя дали да сложа на моята. По скоро заради факта, че така и така не се води икономична, ами поне да и видя всички възможности. Имах приятел който беше сложил чип на неговата - пушеше много. Моята е без ДПФ и това ме плаши. Не съм състазател и не искам да прецакам нещо по колата. Отделно от това ми се струва, че тоя автомат сменя тромаво. Моля за мнение на някой който е сложил чип, както се случи? Отсега казвам , не искам да сменям дюзи и турбини, заради нефабрични своеволия. Блаодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти няма тройка без чип в този форум :) аз мога да кажа, че съм доволен от резултата - върви бясно и леко падна разхода. Ако пуши, означава, че някой не си е свършил работата както трябва. Моята припушва при настъпване до земята! Как искаш този двигател да е икономичен :) с каране около 100-110 постигнах разход 5.9л. С яко настъпване (дълго време с над 220) иначе около 140 - разход 8.1. Всичко това е на колонка, не по борд. И да, прав беше Данчо, че при сипване, ако попадне в дупчицата, нафтата храни асфалта ;)

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти няма тройка без чип в този форум :) аз мога да кажа, че съм доволен от резултата - върви бясно и леко падна разхода. Ако пуши, означава, че някой не си е свършил работата както трябва. Моята припушва при настъпване до земята! Как искаш този двигател да е икономичен :) с каране около 100-110 постигнах разход 5.9л. С яко настъпване (дълго време с над 220) иначе около 140 - разход 8.1. Всичко това е на колонка, не по борд. И да, прав беше Данчо, че при сипване, ако попадне в дупчицата, нафтата храни асфалта ;)

Че ти си свалил под каталожните данни от 6.3 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...