Jump to content

Какви гуми за 18'' джанти?


dexter1

Recommended Posts

  • Отговори 387
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

този размер е оригиналния за 18' - 245 40 18 , пише го на капачката, аз съм с оригинални джанти на Ауди с този размер и седи колата супер...


друг е въпроса с цените за гумите... :) , за това сега търся втора ръка летни, този размер 245 40 18, ако някои нещо....

Редактирано от fromhell_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо да извинявам се моя грешка 245 40 18... :)


преди да ме нахраните за втората употреба гуми... :) моето мнение е че при положение, че колата е 4х4 с хубави летни, няма да има грижи, а съм инвестирал в чисто нови зимни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре втора ръка гуми на 1-2 години от колкото чисто нови с дот когато в произведена колата... Чв онзи ден видях един мишлен с етикетите да се продава, беше дот 0608...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няколко пъти съм купувал гуми втора ръка, но задължително най-висок клас гума и на една година дот. Цената е горе долу на половината от нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като купувах каляската Май месец миналата година, оня ми вика: "С нови гуми ти я давам".  :hilezh: Оказаха се зимни Мишлен с дот 2408. Изкарах цялото лято, есен зима, че и тази пролет май ще ги газя. Верно, че имаха пъпки (странно за 6 годишни гуми) и май още са си там. Може и до тази зима да избутат. Железни са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така...и www.barzgumve.com спряха да дават DOT-а на гумите. Ако еднакъв модел е на две различни цени, почти сигурно е, че по-скъпата е с по-свеж дот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо да извинявам се моя грешка 245 40 18... :)

преди да ме нахраните за втората употреба гуми... :) моето мнение е че при положение, че колата е 4х4 с хубави летни, няма да има грижи, а съм инвестирал в чисто нови зимни :)

 

Това че колата е 4х4 помага много, но само докато си натиснал педала на газта... във всички останали ситуации е като всяка друга кало (само малко по-тежка) и качеството на гумите има много голямо значение. Най-вече при спирането. Много малко хора изобщо взимат в предвид, че едно от основните качества на гумата е да подпомага спирането. Аз лично се водя само по 3 критерия, когато си избирам гума: цена, поведение на мокро и ефективност при спиране. Да може да са малко по-скъпи, шумни и да харчат повечко, ама важното е да спират преди всичко :) Затова и старите гуми са най-проблемни точно при спирането. Веднъж направих грешката да си взема предни гуми втора ръка (със старичък DOT) и повече няма да я повторя... нищо че бяха уж хубав Continental, но DOT-a си казва думата :)

 

Естествено ако човек няма да кара с повече от 50км/ч, няма много да му дреме, но и тях ги засичат :)

 

Не казвам, че твойте гуми са лоши щото са втора ръка (стига да не са много стари), просто исках да припомня че гумите имат много свойства, които хората масово пренебрегват. И аз на мойто сега ще му слагам 18-ки втора ръка, но ги набарах общо взето чисто нови щото колегата си продаде алфата 2 месеца след като ги купи, и затова са 235/40/18 :), които ще видим как ще седят.

 

И като споменах 3-те критерия горе, вече 3-ти път ще обувам колата с Vredestein (Ultra Cento мисля че е в случая с 18-ките), които в последните 3 години съм ползвал на 16-ки и 17-ки, а сега и на 18-ки (карал съм ги на алфата и си бяха перфе), и съм изключително доволен от тях, най-вече на мокро. При 16-ките за сравнение имах Continental и BF Goodridge, като continent-ала беше добре, но на вода не толкова, а Goodridge много бързо се изхабиха, но и имаха доста як grip... за кратко :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с теб, точно заради спирачния път съм безкомпромисен и за това съм с чисто нови зимни, за летните не ми се дават 1000+ лева, ще търся с добър дот и ще внимавам повече, иначе всичко написано е точно така...

Редактирано от fromhell_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че колата е 4х4 помага много, но само докато си натиснал педала на газта... във всички останали ситуации е като всяка друга кало (само малко по-тежка) и качеството на гумите има много голямо значение. Най-вече при спирането. Много малко хора изобщо взимат в предвид, че едно от основните качества на гумата е да подпомага спирането. Аз лично се водя само по 3 критерия, когато си избирам гума: цена, поведение на мокро и ефективност при спиране. Да може да са малко по-скъпи, шумни и да харчат повечко, ама важното е да спират преди всичко :) Затова и старите гуми са най-проблемни точно при спирането. Веднъж направих грешката да си взема предни гуми втора ръка (със старичък DOT) и повече няма да я повторя... нищо че бяха уж хубав Continental, но DOT-a си казва думата :)

 

Естествено ако човек няма да кара с повече от 50км/ч, няма много да му дреме, но и тях ги засичат :)

 

Не казвам, че твойте гуми са лоши щото са втора ръка (стига да не са много стари), просто исках да припомня че гумите имат много свойства, които хората масово пренебрегват. И аз на мойто сега ще му слагам 18-ки втора ръка, но ги набарах общо взето чисто нови щото колегата си продаде алфата 2 месеца след като ги купи, и затова са 235/40/18 :), които ще видим как ще седят.

 

И като споменах 3-те критерия горе, вече 3-ти път ще обувам колата с Vredestein (Ultra Cento мисля че е в случая с 18-ките), които в последните 3 години съм ползвал на 16-ки и 17-ки, а сега и на 18-ки (карал съм ги на алфата и си бяха перфе), и съм изключително доволен от тях, най-вече на мокро. При 16-ките за сравнение имах Continental и BF Goodridge, като continent-ала беше добре, но на вода не толкова, а Goodridge много бързо се изхабиха, но и имаха доста як grip... за кратко :).

Имай в предвид че с 235/40/18 колата ще падне много ниско,аз като закупих моята беше с този размер чисто нови мишлени с дот 09 и покарах така около седмица,235/40 е доста ниска гума спряма 245/40 на калкулатора не е голяма разликата но на колата е друго.В момента карам с 245/40/18 DUNLOP SPRespons чисто нови,изключително добра гума ,а за зимни взех чисто нови джанти 17-ки и карам с LASSA SNOWAYS ERA 225/50/17 от които съм също много доволен от съотношение цена/качество а си имат и борд.

Колега този размер който ти споменаваш го карах на 159-ката,по сърце съм си алфист,карах 159 която закупих през 2008 чисто нова и я карах до 2013 преди това имах ГТВ ,146 и така.Спомена за алфи та за тва споделих.....  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем точно от 159-ка ги свалих тея гумета и то само щото цената си беше чиста кражба :). Все още имам надеждата че са 45, а не 40, щото не помня много добре, но по спомен колегата ги плаща към 1100-1200 комплекта, та има реален шанс да бяха 45... Но и 45 не са кой знае колко по-високи, така че... Гъзарията си иска жертви :D. Следващите ще са по-широки и по-високи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са 235/45/18 вече е друго,доста колеги карат с този размер вместо 245/40 но е ако първия размер който спомена за мен е много ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с един размер на горе... Вместо 255/35/19 с 255/40/19 - това е на а8 размера. Като гледам в какво са се превърнали улици.. Май е все тая с кви гуми и джанти се кара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги престойми закупуване на летни гуми.Мисля за нещо евтино от тук . Какво бих те ми препоръча ли или да се хвърлям на нещо скъпо? Става въпрос за 245/40 R18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не разбрах, защо не е хубаво да се сложат 245/45/18, вместо 245/40/18...?

особено за зимни, не е ли по-добре 245/45/18, за да са мааааалко по-височки...?

Редактирано от fromhell_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело 245/45, ако искаш. Разликата от другия размер е съвсем малка. Единствено километража ще показва с някаква малка грешка. Ама те километражите показват грешно дори и със стандартните размери. Ако си късметлия може и точно да започне да показва :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, на мен зимните са ми 245/45/18 и нямам грижи, но сега ми предстой да купувам летни и ще се целя да намеря оригиналния размер 245/40/18, но ако изпадне нещо 245/45/18, ще го взема... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...