Jump to content

Какви гуми за 18'' джанти?


dexter1

Recommended Posts

  • Отговори 387
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

GPS-a на навито показва като скоростта на климатроника, която е вярната. Ясно е че телефонския датчик е много слаб и рефреша не е това, което трябва, но за целите точността е предоволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги купих си джанти 5x112 ET42 8J 18" Гледам, че оригинално за АУДИ дават 235/40/18. Каква е възможността гумите да са поне на 45 височина в тези 18-ки?

Аз сложих 245 45 18 Bridgestone и мога да ти кажа, че са отлични за нашите прекраснни" пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

проблемът е следния- преди няколко месеца взех колата с зимни гуми 225/50/17. Тъй като още не съм слагал летни не знаех реално точните параметри на джантата освен че е 17-ка. Миналата седмица заради една манипулация която правихме по колата свалихме предните гуми и реално за първи път видях размера на джантата- тя е 7.5x17.

Въпросът ми е проблем ли ще е на тази ширина джанта да се сложат летни гуми на 245? Тъй като съм капарирал вече едни Контита- 245/45/17...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже взехме да коментираме и джанти тука, реших да не отварям друга тема :). Та противно на очакванията ми, след като съм карал на 17-ки и 16-ки, 18-ките взеха че не паснаха :). Първо се оказа че са с по-големия отвор, което за 2012 джанта предполагам е ОК, но това е белия кахър, въпреки че на празник да намериш подложки си беше трудно. Проблема обаче е, че опират в апаратите... А съм с 321мм отпред?! Как и да е. Са трябват фланци и болтове.

Та тук идва въпроса(ите): колко е допустимия максимум за офсетване, при положение че в момента ще съм на 235, но следващите ще са си на 245(не че 5мм ще направят нещо...) и какви/откъде да си взема фланци, естествено без да ми отрежат главата, щото гумаджиите искаха 500 кинта :), ама па и да стават за каране, да не ги мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти каква джанта взе? Да не е за А3? Аз така един път за малко да взема 18ки, които не са 8J, а 7 или 7.5.. оказа се, че е същият модел, но за А3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе знам. Просто ще проверя, щото не съм гледал, ама съм сигурен че са си така. Това трябва да са параметрите:

 

 

 

5x112 
8J x 18"
ET: 47
Централен отвор: 66.6
Оригинален номер на Audi: 8K0601025Q

 

Защо не влиза си нямам на идея. Освен апарата да ми е некъв странен, за друго не се сещам. Отзад не съм ги пробвал ама сигурно ще влязат, щото отпред е просто за съвсем малко да не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са трябват фланци и болтове.

Фланците заминаха,но ако ти трябват болтове/чисто нови,в кутия,20 броя/,пиши на Л.С.

Размер M14 по 1,5R;A17;L50 mm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как завърши и моята драма с гумите и джантите или още до какви главоболия може да те докара половин инч:)))

След като разбрах че моите 17-ки са на ширина 7.5 и са тесни за летни гуми 245/45/17, които вече и бях капарирал, няколко дни се чудех какво да правя.

Минах през всякакви варианти от това да карам със същия размер летни както и зимни(225/50/17), през това да продам тези и да взема по-широки 17-ки, докато най-накрая логичното се случи.

Нови 18-ки джанти с гуми 245/40/18. Ето го и крайният резултат:)))

 

 

post-94404-0-52019600-1429084908_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги!!!

И точно напротив на моите опасения продължава да вози изключително комфортно(но все пак съм и с въздух).

Колата просто заспа с тези 18-ки:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми Енчо аз тях си ги харесвам така че...:)

А за въздушното не съм съгласен- все пак цяла зима я карам с 17-ки

И смея да твърдя че с 18-те колата просто се чувства по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превъзбудил си се от покупката, няма как да вози по-добре колата с 18ки. Освен ако не си сложил някои 17ки пак от А3, А2 и тн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има как между другото, като махнах едните 17-ки и сложих 16-ки возията се влоши дори. От гума до гума понякога има огромна разликата, едвам повярвах и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...