Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

Колега трябва да настроиш тунера на NTSC  а не на PAL и ще се оправи картината. И при мен беше тъка и се наложи да го включвам към телевизора у дома за да мога да го настроя.  Дано и при теб е от това и да се оправи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сменях на NTSC  и на  PAL . На NTSC е малко по добре но пак неможеш да видиш каво има на дисплея.  За антена ползвам съвсем обикновена  но само за проба да  го подкарам а по нататък и аз ще мисля по този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с какъв тунер си?

Другото което се сещам e модела на подаване на сигнала ( несъм сигурен дали се изразявам правилно, но толкова зная) трябва да е RGB  а при мен беше CVBS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени държавата на тунера на навигацията .направи я на аржентина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите,колеги аз имам рнс д но нямам тунер одзад купих аналогов тунер но се оказа,че нямам кабел за тунер.Някои можели да го подкара за да купя и цифров да свържа.

Здравеите,колеги аз имам рнс д но нямам тунер одзад купих аналогов тунер но се оказа,че нямам кабел за тунер.Някои можели да го подкара за да купя и цифров да свържа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ти трябва аналогов.колегата Omega_a подкара цифровият директно с през 10 пин мини дин буксата по нагоре има схема как е свързан приемникът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от къде мога да купя 10 пиновата букса.Звънях на жсички обяви да я купя от кола продадени или цялата инсталаця да купя искат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моят проблем се оказа някой от кабелите (прекъснат)на скарт буксата. Изкормих всички и наново с по дебели но после трудно се огъват(да го имат впредвид ентусиастите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги и Христос воскресе.. та днес използвах празника и свободното време да си поиграя по колата.. но срещнах проблем. Значи набавих си буксата, запоих пинчетата в реда в който трябва и със съответното съпротивление на 1кОм , така след това направих проверка с мултицета на всяко едно пинче дали съответства на другата букса и всичко е Ок... да обаче като включа приемника навигацията не иска да прехвърли на Тв .. пробвах и с друго съпротивление но пак не става, пробвах и с двд, което включих със скарта но пак неиска...

Давайте идеи какво да правя :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих проблема, объркал бях реда на пиновете на минидина, сега се свързва, но картината прескача дали е от настройки някакви ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих проблема, объркал бях реда на пиновете на минидина, сега се свързва, но картината прескача дали е от настройки някакви ?

Колега, на кой пин слагаш видео сигнала,аз,ще си правя днес минидин към 3,5 мм жак,за да го използвам с телефона?

Иначе направих минидин към стерео на 3.5 и е перфектно-ама само звук....

Редактирано от bob17
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж това ако ти е от полза иначе нямам представа , защото свързвах пиновете по схемата на колегата Omega_a :-)

post-83872-0-94673600-1428938024_thumb.j

Редактирано от viksata92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж това ако ти е от полза иначе нямам представа , защото свързвах пиновете по схемата на колегата Omega_a :-)

Въпроса е N4 или N7..?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-47507-0-71307900-1429087261_thumb.j

Кабела е готов,НО -черен екран !!!!!

Аудиото свири -няма картина !!!!

Ако има някой ,който да ми обясни къде е грешката ,ще бъда много благодарен . На 4 е видеото, на 5 е видео-маса.На 7pin подавам 12v за да прехвърля от CD и Radio но на TV има само звук без картина. На 8,9 и 10 са RGB-тях съм ги оставил свободни-освен там да е "гредата' ?

Добавям и ориг. схема на буксата:

post-47507-0-88384300-1429087762_thumb.j

Редактирано от bob17
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

attachicon.gif20150415_1139261.jpg

Кабела е готов,НО -черен екран !!!!!

Аудиото свири -няма картина !!!!

Ако има някой ,който да ми обясни къде е грешката ,ще бъда много благодарен . На 4 е видеото, на 5 е видео-маса.На 7pin подавам 12v за да прехвърля от CD и Radio но на TV има само звук без картина. На 8,9 и 10 са RGB-тях съм ги оставил свободни-освен там да е "гредата' ?

Добавям и ориг. схема на буксата:

attachicon.gifnaviplus-videoeingang-pin-belegung-8181012737439350750.jpg

 

Колега няма как да нее черен екрана при това свързване. За да има картина на нави-то трябва на 8 9 10 RGB да се подаде сигнал от устройство с такъв тип дешифриране ( несъм сигурен че това е точният израз) ... сиреч устройството което ще закачаш към навито ( ТВ тунер, ДВД, телефон) тряба да е с такъв модел цветова система RGB (несъм мн. сигурен, че телефона ще стане...)

Следващият филм е с прескачащият екран, той се решава с избиране ( от менюто на ТВ тунера, ДВД) на система NTSC при система PAL екрана на навито "прескача"    

Дано съм обяснил разбираемо, за какво говоря... :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега....Значи за сега оставам на картина от тела....и ще търся цифров тунер с опция за видео вход за да подам образа от тела,мисля ,че бях срещал някъде из нета...Иначе от тела имам пал и нтсц да сменям..ама изхода от тела за видеото е + и "-"...

Благодаря.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Използвам темата за да задам тъп въпрос като неразбиращ: Възможно ли е по описания начин да се върже камера за паркиране от този тип - http://olx.bg/ad/prodavam-kamera-za-parkirane-hd-sony-ccd-za-bmw-1-3-5-h3-x5-seriya-ID2yTJJ.html#1e1b805422

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се че може.това си е видео сигнал така или иначе :) аз си изкарах 2 извода от оригиналният тунер.единият е за цифровият приемник на AV1  а на AV2 мога да си вържа телефона като АУКС или/и камера за задно виждане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  TDI_Fan камера можеш да свържеш към нави-то и без наличие на тунер. Трабва само 10пиновата мини дин буксичка и камерата. Схемата я видях в един чужд Ауди форум и момчето я беше подкарало тъка. ( аз несъм пробвал )

 

Ето снимка на схемата:

http://prikachi.com/images.php?images/383/8098383g.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и така може колега но ако има оригиналният тунер може да си свърже към единият изход приемник а към другият камерата.или ако е през мини дин буксата трябва да слага превключвател чрез който да превключва между камерата и тунера.това е при условие че му липсва оригиналният тунер.иначе през тунера е много по лесно

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...