Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

Или аз не можах да направя нищо с ваг-кома или не може да се коригира стандарта. И сега какво? Купувам или нова камера или тунер така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Колеги чета тази тема от 1 месец , и все не мога да разбере на тази малката букса как се броят пиновете 1,2,3, къде са и т.н .

Възможно ли е срещу някаква сума някои да ми запой 1 кабелче ,понеже и радио не мога да слушам в колата .....

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

момчета споделете какви приемници си купихте?


и това със камерата последно за RNS-D каква трябва да е PAL или NTSC за да не се вижда черно бяло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех NTSC и дава черно бяла картина. Ако искаш изчакай да получа новата камера и ще ти потвърдя дали PAL работи на 100%. Сигнала подаван от приемника какъв стандарт е? Дали няма и там да има ядове, защото се оказа, че колегите имат фабрични тв тунери и съответно могат да сменят стандарта.

 

Иначе сега чакам това http://www.aliexpress.com/item/3-5mm-8Pin-USB-SD-MP3-CD-player-Interface-Audio-In-Adapter-For-AUDI-A2-A3/32538628453.htmlза да подкарам музика от флашка. Нещо са му вдигнали цената обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Искам да питам нещо понеже не ми стана ясно,за монтажа на камерата задължително ли е сигнала да мине през тв тунер или може директно.Ако не мине през тв тунер дали навигацията (rns-d) ще може да премине в режим тв понеже и аз нямам тунер че и кабел не мога да открия и се чудя как да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моятa е NTSC и си рaботи перфектно.сaмо нaглaсих нaвито и приемникa нa NTSC инaче кaртинaтa прескaчaше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде кажете какъв приемник да си взема че повечето са със чинчове а на мен ми трябва със скарт букса да е приемника??? и не мога да намеря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах една схема в по предни постове с минидин букса ако го направя по тая схема тогава предполагам трябва сам да превкючвам на тв .А как да разбера дали камерата е пал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моятa е NTSC и си рaботи перфектно.сaмо нaглaсих нaвито и приемникa нa NTSC инaче кaртинaтa прескaчaше

 

 

И как се наглася навито на NTSC ако нямаш тв тунер?

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как се наглася навито на NTSC ако нямаш тв тунер

Aз тунерa го имaм но съм зaбелязaл достa рнс-д с рaзлични софтуери и нa някои и без тунерa се сменя.

хайде кажете какъв приемник да си взема че повечето са със чинчове а на мен ми трябва със скарт букса да е приемника??? и не мога да намеря

моя е със скaрт flashtech 9000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята не може. Ако някой се включи и каже как да сменя стандарта без да имам заводски тунер ще е добре. Но за по-сигурно е да се вземе камера която е по подразбиране PAL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо,току що забелязях че няма как да промениш системата без аналоговия тунер.

Когато е наличен аналогов тунер има меню тв стандарт от където той се семня,в АВ режим обаче той не е активен,има само корекция на картина.

11693887_964902480217454_292357237685311

А това е в АВ режим.

11693925_964902536884115_469024362079497

Утре ще проверя с Ваг Ком-а дали може да се промени стандарта,предполагам че може,иначе няма как да стане.

12193784_964902510217451_429812695176888

Кaто се сменя стрaнaтa се сменя и стaндaртa от pal нa ntsc aз бях нa aржентинa със приемникa но кaто сложих кaмерaтa промених стрaнaтa нa брaзилия и също нa приемникa смених нa ntsc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, може ли някой да сподели нещо за антените тъй като моя цифров приемник не се продаваше с антена. От къде да си купя нещо читаво така, че да има задоволителен образ и в движение. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, може ли някой да сподели нещо за антените тъй като моя цифров приемник не се продаваше с антена. От къде да си купя нещо читаво така, че да има задоволителен образ и в движение. 

какъв е твоя приемник като модел

И как се наглася навито на NTSC ако нямаш тв тунер

Aз тунерa го имaм но съм зaбелязaл достa рнс-д с рaзлични софтуери и нa някои и без тунерa се сменя.

моя е със скaрт flashtech 9000

пич тоя тунер о търсих къде ли не но вече е изчерпан в всички магазини :( и не знам какъв да търся вече????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги имам нужда от малко помощ.Взех си оригинален тв тунер за навигацията с цел вкл. на камера заден ход.Понеже взех и инсталацията за тунера освен големия кабел има и едни др кабели,някакви общи маси с общи + ве (червено с жълто) които ренах и още разни кабелчета с някакви странни пинчета.Та въпроса ми е следния за нужната интервенция ще ми свърши ли работа само големия кабел с мини дин буксите или ще трябва да ги търся тия къде да ги връзвам.Дали има някаква схема на тунера кое за какво е (аудио видео,мини дин ясно обаче др-те работи за какво са) и от къде взема + . тунера е 4D0 919 146

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дойде ми и другата камера, вързах я и прескача повече и от предната. Уж им казах на китайците да е PAL стандарт, а в листовката пише NTSC/PAL... Приемам предложения за фирмуер на rns-to с който ще мога да си сменям стандарта без да имам тв тунер. Та някой ако иска да се вихри(съответно може да си я подкара на навигацията) мога да му я продам срещу 19$(толкова и броих). за да не чака като мен два месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги някой може ли да помогне?Взех оригинален тв тунер от стария модел с цялата инсталация.Насадих го в колата свързах всичко но навито изобщо не го открива.Съответно пробвах с кодировка но не се получиха нещата предполагам понеже съм със стария софтуер на навито.Възможно ли е проблема да е от стария софтуер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже кодировката я прави един приятел не знам но предполагам че е правилно.Той ми обясни че изобщо не я приема кодировката.Къде мога да прочета стъпките за въпросното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стария тунер не ти трябва кодировка на навито. Провери дали си мушнал хубаво буксите кръглите и към тунера и към навито. Другия вариянт е да си объркал кановете. Реално освен кръглия кабел, имаш и букса с шест пина. Два са ти маса,два са +, единият постоянен другия след контакт и два кана "can H и can L. Те отиват в навито, съответно пин 13 и пин 26.Това е общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...