Jump to content

Мнение относно обява за Audi A4 B7 2.5 TDI


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

 

Моля да си кажете мнението за този автомобил. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11423731715481061Предстоими смяна на автомобила и искам да знам какво да очаквам като проблеми.

Преглеждам от няколко дни форма но не намерих конкретно за този двигател на B7 2,5 ТДИ. В обявата пише, че е с последния мотор, които е с отстранени проблеми на мотора и 7-степенна скорстна кутия.

 

 

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5TDI V6 при А4/В7/-кодове на моторите-BCZ/310N.M./ и BDG/350N.M./-уж са отстранени проблемите.

Колега от форума продаваше В7-ца същия мотор и същата кутия,авант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е добра но агрегатите ме претесняват. Не знам какво означава че е отстранен проблема на мотора и дали скоростите са надежни. Знам че всичко е относително и голяма доза късмет но все пак далиможе да се прдвиди нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не случайно цената е ниска...... търсенето на такива коли не е голямо.  И мотора и кутията ако са нормално експлоатирани /това няма как да го знаеш дали е факт в случая/ надали ще ти правят проблем всеки ден. Но пък като ти направят, ремонта ще е скъп. 

Аз бих казал, че за толкова пари получаваш добре изглеждаща кола с бол екстри.....добра динамика и приличен разход на гориво. 

Трябва обаче да може да реагираш финансово на евентуални технически несполуки:)   Всяка съвременна барака, еля турбодизелова е яка гълтачка на пари....   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Щом намираш модела за привлекателен насочи се приоритетно

1 куатро

2 бензин   1.8 или по-добре 3 л

3 нормална ск кутия  истински типтроник или ръчка

Щом гледаш коли за 10 х ще се вместиш в тия ,но нито двигателя нито мултитроника ти трябват от обявата....

 

Мога ли да попитам кое му е ниското на цената колега  архайчния агрегат доказано проблемната ск кутия\ фабрично счупена\ и колко трябва да струва има къде по-добри предложения от ауди а за други марки пък да не говорим ..Че и като цяло е тясна и за семейна кола е компромисна ако такова и би било предназначението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Щом намираш модела за привлекателен насочи се приоритетно

 

2 бензин   1.8 или по-добре 3 л

 

 

 Човека пита за дизел,ама приоритетно му се дава съвет да търси бензин,добре е.Питаш колко е часа,а пък ти отговарят кой ден от седмицата е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчната кутия за тоя мотор от обявата е 100 пъти по-добре от мултито,което го мори въртящият момент най-много.

Другото,при наличие на CR мотори при А4/В7/,защо не се търси 2.7TDI примерно.

Явно цената е най-важна,разбирам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Човека пита за дизел,ама приоритетно му се дава съвет да търси бензин,добре е.Питаш колко е часа,а пък ти отговарят кой ден от седмицата е.

 

Ти от целия пост на колегата само това ли прочете ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Човека пита за дизел,ама приоритетно му се дава съвет да търси бензин,добре е.Питаш колко е часа,а пък ти отговарят кой ден от седмицата е.

Човека може би не е наясно за тоя агрегат все пак се приема че като една от водещите производители фирмата прави двигатели :blush: Наскоро смениха времето дали си си сверил часовника  един вид.....В б7 има един добър дизел и тва е 3 л но като поставиш на кантар разходи поддръжка и т.н мисля че се обезмисля спрямо бензиновите версии които посочих.. Сега ако много държиш на дизелова машина няма кои да те спре

 

Казах, че цената е добра...не "ниска":)  Ако А4 му е тясна кола, винаги може да си купи Волга :)

Значи за габаритите си б7 е изключително тясна на втория ред.....Като седна удобно на предната седалка\ не в стил люлински гъзар или полулегнал с биричка в ръка :hilezh: \ зад мен може да седи до първокласник ... Тва ако е семейна кола  ок....  Всеки според нуждите но ако водача е повече от 1.80 няма да е комфортно на тия изодзадзе.... Сигурен ли си че знаеш какво е волга демек освен на картинка щот някой дори са карали такова нещо :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супърб да си вземе широк е отзаде доста или А8 :) вписва се идеално за семейна кола

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за габаритите си б7 е изключително тясна на втория ред.....Като седна удобно на предната седалка\ не в стил люлински гъзар или полулегнал с биричка в ръка  :hilezh: \ зад мен може да седи до първокласник ... Тва ако е семейна кола  ок....  Всеки според нуждите но ако водача е повече от 1.80 няма да е комфортно на тия изодзадзе.... Сигурен ли си че знаеш какво е волга демек освен на картинка щот някой дори са карали такова нещо :biggthumpup:

 

2.7 не слагат ли,на 2.0 какво му е освен прословутият баланс шафт модул.1,9 също се намира,след чип/нали за тоя чип навред пишете,че е много голям +/?

 

А за габарити,понеже спомена за волгата да те питам - едно време у ладата или москвича се едно ти беше доволно широко,се едно си в чайка/знам какво е чайка,возил съм се и в двата модела/.Не мога да разбера каква е тая мания като се каже семейна кола и веднага минимум А6  :stupid: Последно един познат се прибра от Испания през един куп страни с по1-2 нощувки,нещо като ваканционно пътешествие и оттук тръгна към Швейцария със жена си,двете си деца/едното е на 2,другото на 5/ и багаж и като го питах не му ли е малка и тясна някак си, отговора беше:"Не,достатъчно голяма е".Моята семейна кола е А4,не съм слаб или дребен и колата ми е достатъчно голяма засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 е от compact-класа, така че няма как да не е тясна. Имам А4 (макар и доооста по-старо от Б7) и определено на задния ред седалки е тясно, както каза колегата optimist. Ако човек иска наистина нормално просторна кола, си трябва A6-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

 

Моля да си кажете мнението за този автомобил. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11423731715481061Предстоими смяна на автомобила и искам да знам какво да очаквам като проблеми.

Преглеждам от няколко дни форма но не намерих конкретно за този двигател на B7 2,5 ТДИ. В обявата пише, че е с последния мотор, които е с отстранени проблеми на мотора и 7-степенна скорстна кутия.

 

 

Предварително благодаря

мога да ти говоря много за кутията,въртиящия момент, двигателя, славата му и тн...но ще ти кажа един синтезиран съвет само, за да ти спестя всичко това - евтино ауди-много проблеми =)

Значи за габаритите си б7 е изключително тясна на втория ред.....Като седна удобно на предната седалка\ не в стил люлински гъзар или полулегнал с биричка в ръка :hilezh: \ зад мен може да седи до първокласник

 

безпогрешно и наъплно точно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нищо не съм решил твърдо, събирам мнение за кола, преди имах а4 б5 1.9 PD automat но почна да правят проблеми скоростите. Но от гледна точка на място беше ок (то зависи от нуждите), но като трябва да вземеш решение, дали да си дадеш парите за нещо което е с по голяма вероятност да се прецака и да дадеш една торба пари за ремонти, малко се замисляш или си сменяш приоритетите от сорта на автомат, голям мотор и тн.

Благодаря за насоките ще преглеждам още обяви, пък дано изпадне нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще те радва с добрата си динамика и разход на гориво.Мотора едва ли ще ти създаде проблеми,може да имаш проблеми със скоростите евентуално.Ако не те притесняват евентуални ремонти за 2-4 хиляди я взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора, които плюят по кутията ( не казвам, че е безпроблемна ) правили ли са ремонт на такава кутия и въобще правили ли са ремонт на каквато и да е автоматична ск. кутия, за да видят каква е цената и да я сравнят с Multitronic-а?

 

B7 2.5 TDI Мултитроник е една от най-безпроблемните коли, които сме имали в семейството в продължение на 6 години. Драма със скорости - никаква. Драма с мотор - никаква. Продаде се за няма и месец. S4-ката не мога да си продам за толкова време. Единствената тънкост в ситуацията беше, че колата е купена на реални 44 хиляди и продадена на реални 124 хиляди. 80 000км по БГ пътищата и никаква драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата поне по описание и снимки е добра.Аз карам абсолютно същата от доста време и нямам никакви проблеми с нея.Специално този двигател от гледна точка на разход и вървене, за мен лично е най-оптималният избор за това купе от тази година.Не се залъгвай от негативните мнения в форума относно 2.5 мотра (2.0 ТДИ  от тази година е най-голямата издънка на VAG). Мултитроника е скъп за обслужване,а доколко е чуплив зависи от поддръжката,начина на шофиране и разбира се реалните километри на колата.В крайна сметка кефа цена няма.Ако искаме евтино и здраво - караме Лада или нещо подобно.Успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...