Jump to content

audi B4 coupe ili golf 3???daite savet?!pls


Recommended Posts

Въпрос на избор. Разликата не е много голяма, да речем само... от небето до земята!

Според мен аудито превъзхожда голфа по всички показатели, но най-вече със стил. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарай малко и двете, и ако все още този въпрос те вълнува... и медицината не може да ти помогне.

Вземай AUDI-то и хич не се докосвай до Голфът. Ще те види някой познат и репутацията ти ще падне така, че после можеш да я оправиш само с AUDI R8 :)B):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф 3 е бИгачка от всякъде! Нещо като БМВ 3та серия - дори и 312i да е пак ще върви като за световното. Просто така са конструирани :)

Голфера ще е със сигурност по-еуементарен за поддръжка. Голфера със сигурност ще струва по-малко като начална цена. Голфера със сигурност ще го намериш по-лесно от Ауди купе. Ще имаш много по-сериозна публика, от колкото с Ауди купе. Абе изобщо Голф 3 си е класика! Само чакам още 2-3 години и съвсем да измести Г2 и ще се успокоя тотално психически.

.... а и всичко това ти го казвам все пак като шофьор на Голф 4 B) ..... ама с пришита раница за багажник и са го кръстили Бора, вместо Голф :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грам не се шегува според мен...Голф 3 си е лимузина, макар и спортна, а аудито си е купе...личното ми мнение е, че по-добро от голф2 няма, но с голф3 може да се направи компромис, защото моделът-мечта е вече на изчерпване и трябва да се търсят алтернативи.

Колега, вземи си Голф 3 - супер джитка е...голяма игра...

Абе аз споменавал ли съм някъде, че голф се играе, а не се кара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф 3 е евтин за гледане, масов като кола и на всякъде има части за него.

Ауди Купе е по-скъпо за гледане, по-кола е от Голфа, обаче едрогабаритни части няма никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да доуточня. В4 Купе - НЯМА. Има само Ауди Купе, като то се различава по години на производство. Съответно фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че пича ве пързаля нещо,пусна предварително отговорен въпрос и сега ви гледа саира,нещо подобно на друга тема в този форум "Голф 3" ;);):wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА споделя и аз моето мнение.Приятелката ми има Голф 3 1.8ми....здрава малка количка,поскърцваща...понавървява...но въобще неможе да се сравнява с Б4-ката като показатели-комфорт на возене,устоичивост...подържане на висока скорост,умора от път и т.н.

Скороста в голфа се осеща много повече от колко в Б4-ката...ако не гледам километража винаги и давам 20-30км отгоре ...Лично аз със повече от 110 ми е неспокоино да го карам на пътища където с аудито спокоино си карам 130-140...Друго дразнещо нещо за мен е че 120км/ч = 3400об. на 5-та...и е малко шумно ;)

Изводат ми е че никога не бих взел голф пред някакво ауди....

Quattro_RS карал ли си и двете коли ? Защото мисля си ако беше нямаше да задаваш такива въпроси :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам коя от дветв коли е по-добра!Просто реших да се посъветвам.Все пак всяка от двете коли има преимущества пред другата,било то возия или по-нисък разход!Не 4е 6те си взимам утре или другиден а ще е сигурно напролет,ама викам да се консултирам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа ако аз сега трябваше да избирам кола, много бих се чудил м/у B4, 2.0, 115 к.с. или 1,9 TDI и Golf3 1.8 90 к.с. - моно - на който веднага бодвам едно АГУ!

Мисля, че Голфа ще е по-практичния избор ако ще въртиш предимно градско и най-вече не плащаш данък обществено мнение. :D

Ако ще пътуваш повечко извън града - Аудито е фаворита.

Разхода на гориво едва ли ще е голямо перо в графата разходи, освен ако не смяташ да правиш бесни км. на година :bia:

По-скоро поддръжката е тази която трябва да те притеснява. Там както се и очаква, Голфа печели, но няма да е с много - да кажем ще е с около 30% по евтино.

В крайна сметка претегли + ове и - си и реши за себе си :bia:

Знам коя от дветв коли е по-добра!Просто реших да се посъветвам.Все пак всяка от двете коли има преимущества пред другата,било то возия или по-нисък разход!Не 4е 6те си взимам утре или другиден а ще е сигурно напролет,ама викам да се консултирам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

хаххаааа ГОЛФОНЕРКАТА е голяма работа. Има напредък в сравнение с трабантите

А ти като си QUATTRO_RS за какво задаваш такива въпросчета? :flehan:

2,0 115 коня е класика при VAG, слагат го на всички марки и е доста разпростанен. То самата концепция 2,0 - 115 до 120 коня си е класика при моторите 2,0

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ти е първа кола, не му мисли и скачай на Голф-а. По-практичен е от Купето, частите са му по-евтини и се намират навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Golf-овите мотори 1.6 101 коня дали са добри!?Има ли някои представа!?Или най-добре си е 1.8 90 кончета, като уж икономична "бегачка"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Golf-овите мотори 1.6 101 коня дали са добри!?Има ли някои представа!?Или най-добре си е 1.8 90 кончета, като уж икономична "бегачка"?

Един приятел има голф 3 с такъв мотор. Аз карам Б4 101к.с. , обаче на голфа повече му отива този мотор. Мисля, че 1.6 101к.с. е идеален мотор за голф. Освен , че върви добре разхода е поносим: 6-6.5 извън града и около 10 градско (София).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...