Jump to content

Някой слагал ли е Басс Туба Б7 Седан 2005г.


Recommended Posts

Колеги някой слагал ли е туба в б7 седан и изобщо има ли смисъл от нея? ако има смисъл от нея нека да даде малко инфо с навигация съм :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седмицата си има доста добър оригинален суб-уфер. Ако ти трябва нещо по-мощно търси в американските форуми. Там са на мода такива гето-простотии.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал суба на седмицата, но съм сигурен, че почти всичко афтермаркет от приличните марки ще свири по-добре. От кога стана простотия да слушаш добър суб с хубави ниски?!

Редактирано от Jawbreaker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, хе, хе. Вие ми напомнихте за стар приятел, който си сложи бас заемащ целия му багажник на Субаро-то. Като се прибираше, от вън се чуваше отчетливо как задната му броня дрънчи зверски, заради счупените щипки. Ама имаше бас каса. От тогава, прякора му е "пернишкия". И така, 10 години си го носи (прякора), колкото и коли да смени. Якооо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, хе, хе. Вие ми напомнихте за стар приятел, който си сложи бас заемащ целия му багажник на Субаро-то. Като се прибираше, от вън се чуваше отчетливо как задната му броня дрънчи зверски, заради счупените щипки. Ама имаше бас каса. От тогава, прякора му е "пернишкия". И така, 10 години си го носи (прякора), колкото и коли да смени. Якооо.

Радвам се, че сме те върнали към спомените за стар приятел :). От асоциацията ти всъщност рабирам каква ви е представата за субовете, ама трябва да се разграничават нещата. Ако човек има мерак, може да си направи или купи суб, който да е по-добър от фабричния и да подобри качестовото на озвучението. Аз в моята кола слушам суб в 9 литра обем, басрефлекс, с 6,5" говорител на Tangband и съм сигурен, че е по-добър от фабричните субове. Имам и 10" суб на Herz, който също от ползвам понякога. Качестово на ниските и на двата суба е по-добро от фабричните и това няма общо със силата, с която могат да свирят. Така, че слагането на суб не означава, че се гоненят децибели и тракане на ламарини, което пак е въпрос на вкус. 90% от времето слушам музика умерено силно, но пък винаги мога да изкефя на любимо пърче с приятен бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За б7 не знам, но колкото седани съм чувал с "туба" всичките са смешни. Задните облегалки са доста дебели и убиват всякакъв звук и накрая постигнатия ефект е само тракащ багажник и брони. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Май няма да има има туба в багажника както каза ти колега само ще трака мойта туба е крънч post-92307-0-48382100-1433481355_thumb.j нз бих искал само за малко да я свържа да пробвам как се чува но как да прекарам захранващия кабел с бушона до акумулатора и как да извадя навигацията и дали самата навигация има аукс изходите за кабелите (Слушам само Хаус Музика в колата) ???

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да си сложиш един суб 8 инча на мястото на фабричния на задната кора. Това е оптималния вариант, ще свири приятно, няма да се вижда от никъде и няма да ти заема място. 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/305890-DIY-B6-B7-Replacing-stock-sub-woofer

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ммм да това е вариант и то доста добър вариант :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз едно мнение с тийновете :)! Ако някой от вас разбира от звукотехника, трябва да знае, че безкрайно дълбокият бас иска безкрайно голям обем. т.е. колко е по-голям обема -на задна сфера на високоговорителя, толкова по-хубав дълбок и мек бас ще има. Мойто алди, а вероятно и всички като него седани, има басов високоговорител на кората под задното стъкло. Така целият багажник му се явява вътрешен обем и поне според мен басите са си страхотни и заводски. Всяка мърльотия(сори за определението, ама си е така) поставена в багажника-туба, муба, събуфер..... или както искате го наричайте ще е с по-малък обем и дори и при по-качествен високоговорител ще свири по-зле(според мен а и науката). Освен ако не слушате на отворен багажник и зад колата! Има варианти да се направи по-качествен звук ако се смени високоговорителя, но си е пак на същото място...на кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, единствения вариант за мене - виждал съм го на 2 - 3 коли - седани, реални коли с музика - ауди 80 и сеат седан, махаш кората, май ще трябва да режеш и ламарините ако има под кората ламарини - после си правиш дървена кора или пдч, там от каквото се правят, на нея слагаш средите и правиш 2 големи дупки към багажника, може и 4 там според зависи който ти прави кората ще прецени, ама дето се вика - 1/3 или 1/4 от котрата трябва да е дупка, така че да излиза добре налягането от багажника, бухаш 2 броя 30 санта басове в 1 голяма туба и си номер 1, поне багажника е голям, само че си мисля че ти трябва нов плейър - допълнително ще си сложиш хубав плейър, че с този фабричния плейър как се изкарва сигнал - незнам, пък и ако слагаш хубави буфери - така или иначе ти трябва хубав плейър с изход за бас отделен и филтри, пък за пробата ще изкараш кабели от акумулатора отвън на колата до багажника, да пуснеш ток за проба, пък сигнал може да вземеш от друга кола от нейня плеър - за да чуеш в багажника как се чува и да решаваш. Най - добре при някой професионалист отиди да ти каже реално варианти на твоята кола, хора, занимаващи се  с това - фирми за музика, там най - добре ще те ориентират и да ти покажат дори какво са правиили при какви коли. Аз бих си направил добра музика, ама вече почти не карам кола и не ми се занимава, ако си млад и имаш желание - давай, живота е пред тебе...

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих суб на мястото на заводския (ауди а2) е колата. Един visaton w120 мисля ,че беше модела и един усилеател точно 110w rms. Eфекта е доста добър даже приятели ми казват ,че имам някаква 12ка 300вата отзад :д Кутия затворен обем към 18литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ти имаш ли усилвател оригинален в колата и ако имаш не ти ли е достатъчен ? Аз в мойта кола имам Босе и все си мисля на някой песни колко съм бил заблуден досега :) Вътре в колата не се седи а отвън едвам се чува :)  както казвахме като малки - Кеф на буци на каруци :) Качеството ти качество а пъ и силата ти е сила :) е да верно е че не ми трепери номера но .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Б6 седан и 12-ка Pioneer и да ви кажа си се чува доста сериозно в купето (отвън не чак толкова). Нямам фабричен усилвател и съб, затова си преместих тия от старата ми кола. Баса определено е по-зле от кола хечбек примерно (каквато ми беше старата), но пак си блъска доста, особено като сваля подлакътника на задната седалка. Вярно, че заема място в багажника, но като се налага да я товаря или за път с повече багаж, никакъв проблем няма да се маха.

П.С. Не мисля, че възрастта има значение, ако човек се кефи на качествен звук във всички честотни диапазони. За справка - на 30 съм и честно казано, никога не бих карал кола без субуфер и хубав звук, било то заводски или какъвто и да е ;)


Май няма да има има туба в багажника както каза ти колега само ще трака мойта туба е крънч attachicon.gifGTR350 (1).jpg нз бих искал само за малко да я свържа да пробвам как се чува но как да прекарам захранващия кабел с бушона до акумулатора и как да извадя навигацията и дали самата навигация има аукс изходите за кабелите (Слушам само Хаус Музика в колата) ???

Цитиране на предходно мнение!

Не е нужно да прекарваш кабел чак до акумулатора. Отляво до бушоните ми го вързаха на мен в някакви клеми, но незнам точно. За хаус и техно си заслужава събуфера. Определено разликата е брутална. Аз само това слушам и без съб-а си е зле ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мястото на кората,както споменали по-горе мможеш да си сложиш, но говворителя трябва да е специален. Такъв, който е за отворен обем. Мисля, че се воддят free air говорители. В Авител има такива със сигурност. И аз мислех за такъв, но точно хората в Авител ме отказаха и ми обясниха, че няма шанс да вади такъв звук като тоя в кутийката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...