Jump to content

Recommended Posts

E, мина.

Два пъти вече повторих процедурата.

Защото бъзикам много и надълбоко.

Доста е добре.

А еджа... Вчепетляващ е! По-бърз браузър наскоро не ми е попадал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 128
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 

Да.

Оно само че си Окне...

При мен имаше свободни само 6 гиги.

След ъпгрейда и зачистване на всички временни инсталационни кочини - свободни са 17 гиги.

 

:)

 

Е, не се размина и без първите драми с вмваре бриджинга, де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах от 8.1 на 10 и ми се струва доста по-добре. Имах много малко стаж с 8.1, но 10-та е някаква смесица между 8.1 и 10 и повече ми допада.

Гледам, че номерата на ключовете са различни на двете версии, направих по една снимка за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл си сложил 2 пъти софтуер на същата машина и ти се "струва" по-добре? Много са ми интересни тия твърдения. Граничещи с фантастиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък преинсталирах 7- цата- след почти 4 годишна служба, на иначе противното ми VAIO, което не съм изхвърлил, само защото го платих като златно :hilezh: .

Явно съм мазохист- повече ми харесва и от 8.0, 8.1, 8.5, и от 10. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеше XP да работи на последно поколение хардуер още щях да си седя на него. Ич не ми трябват последното им поколение дивотии.

99,99% от модерния Уин се занимава с криптиране на комуникацията вътре в дъното за да не се разбере какво точно прави. И заради шибаните DRM. Готов съм да се обзаложа че ХП ще работи поне 10 пъти по-бързо от всичко модерно. За съжаление с подходящи драйвери които за съжаление никога няма да бъдат написани.

 

Накратко изобщо не разбирам мотивацията за ъпгрейд на ОС като след това са сигурни няколко неща - ще има нови бъгове, някои програми ще спрат да работят и системата ще стане толкова мудна че ще трябва да се купи нов компютър. Единствената мотивация за смяна на ОС за мен е липса на поддръжка за конкретен хардуер. Т.е. като ми извият ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XP, може и да е бързо, обаче факта, че едно приложение да крашне и заминава всичко директно го прави за кофата. От следващите 8 е една идея по-леко от 7, пробвал съм чисти иснталации поне 3 пъти на една машина, а и много познати от ИТ средите го потвърждават. 10-ката може и да я сложа, но не очаквам някакво подобрение вече, флашове, браузери....всичко е леше вече, а едно време с аналогична и по-слаба машина дори не се замислях за тези неща.

 

Разбиди поддържка, безсмислени ъпдейти и други приумици на производителите си едва ли не длъжен на всеки две години да смемяш машината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбиди поддържка, безсмислени ъпдейти и други приумици на производителите си едва ли не длъжен на всеки две години да смемяш машината.

 

Хардуерa ли имаш предвид?

Защото моят не съм го пипвал 5 годин.

И ся?

 

confused-smiley.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу горе и аз съм така. Само видеото леко ъпгрейднах преди година с излезнало от гаранция такова. 

Машината буташе доволно XP. После минах на 7 и започна да се справя, още по-добре. Сега е с 10-тка след ъпдейт през 7 и е самолед. Ако направя чиста инсталация, може би ще е още по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки от собствения си опит,

от 7-ца насам ъпгрейдите (7 -> 8 -> 8.1) минават доста читаво.

Не съм забелязал разлика в бързодействието на машината с ъпгрейд и чиста версия.

Така че, ако няма драстични драми с нещо - няма смисъл от чиста инсталация. Освен ако не е "гол" компютърът, без ценни данни, настройки и софтурер, просто за спорта.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хардуерa ли имаш предвид?

Защото моят не съм го пипвал 5 годин.

И ся?

 

confused-smiley.gif

Аз си купувам нови машини от среден или малко над среден клас, абсолютно всеки път около края на втората година усещам как малко по малко започват да се появавят проблемчета. А преди това всичко е вървяло толкова добре, че не забелязвам и не мисля за нищо друго освен за работата, която върша. Екслоатирам сериозно с всякакви неща без игри и ми е страшно лесно ми е да усетя кога е дошло времето за смяна.

 

Предполагам 2години е цяла вечност в тая индустрия, през тия две години си ъпдейтвал безброй пъти, а поддържката и инструкциите за "остарелия" ти вече хардуер отдавна не са приоритет за никое приложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига ве, да сменяш хардуер заради ОС, че то 10ката

изглежда по-лека от 7, а и колко архивен комп трябва да имаш, че да не върви ОС на него, това не мога да си го обясня.

Вече при игрите и разни специализирани софтуери, си трябват сериозни железа, ама то това движи тази индустрия напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам 2години е цяла вечност в тая индустрия,

Не точно. След въвеждането на САТА3 и ЮСБ3.0 не виждам какво повече може да предложи по-нов компютър за "обща употреба".

Компютрите от последните 5-6 години "отесняват" на игри и рендващи приложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно. След въвеждането на САТА3 и ЮСБ3.0 не виждам какво повече може да предложи по-нов компютър за "обща употреба".

Компютрите от последните 5-6 години "отесняват" на игри и рендващи приложения.

Тягата винаги е била достатъчна, дори след 2-3 години, въпроса е че с времето отношението на софт писателите става по-друго и леко и постепенно според прага си на търпимост се насочваш към смяна на хардуера. Аз лично като по часовник забелязвам първите знаци около втората година, започва с някакви уж малки недоразумения, след това зачестяват и по някое време се усещаш, че като нови нещата не са били така.

Правил съм много тестове и безброй преинсталации с идеята, че хардуерните и софтуерните проблеми вече не се различават така ясно както преди години, но в крайна сметка се оказва, че хардуера е "виновен" само косвено, ако нещо е бъгаво и лагва, то проблема е софтуерен, но въпреки това често зависи от мускулите на хардуера дали ще се преодолее проблема или ще има краш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е даа бе, страшно е ХР-то, също като б4-ките, дъвките идеал и наденицата от 12 стотинки. А пък 98 колко хубаво беше, ехеее..., а за 3.11 да не говорим :hilezh:

 

Толкова яко беше ХР-то, че трябваше да се преинсталира всяка година и се пускаше по две минути, независимо колко яка ти е машината.

И 7 и 8.1 са много много напред като производителност и стабилност от онази боза със зеленото старт бутонче, дето преди сп3 не ставаше и чеп за зеле от нея.

 

Стига със старите спомени, в тези среди нещата се развиват и почти винаги новото е по-хубаво от старото. Затова всички сте с айфони и галаксита, а не със "смарт" нокии Н73.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос - при ъпгрейда от 8.1 на 10 затрива ли се всичко ? Налага ли се при инсталацията да форматирам дяла,в който е инсталиран сега 8.1 или то само си прави тези неща ? Демек user-friendly ли е инсталацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...