Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги. Набелязал съм една А8 4.2 quattro 99г. .Та можете ли да ми кажете този мотор и тази автоматичната скоростна кутия проблемни ли са. Благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пъъъълно е с теми за 4.2 и ZF автомат. Ако използваш търсачката ще си намериш теми за четене до утре сутрин. На кратко- неподдържано 4.2(или просто на много километри) ще ти струва скъпо. Кутията не е най-здравата и, което е по-лошо е скандално флегматична.Ако я има някъде обявата не е лошо да я покажеш, може някой да има инфо за колата. Успех в покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо извинявам се че не потърсих.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11439312615370051&slink=amgzn4това е колата към която съм се насочил,но много хора ми обесняват че този мотор е скъп за поддръжка и скоростната кутия лесно се чупела и искам да събера още малко мнения.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Но ако попадна на лош екземпляр скъпи ли са частите и наистина ли толкова се чупи тая кутия 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Беше ми голяма мечта,но чух много негативни неща за тоя мотор и тази кутия и вече честно казано мисля много дали ще закупя такава кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стар кош със скъпа подръжка,ако нямаш пари да го подържаш и обслужваш ще си имаш паметник в гаража .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако предния собственик е бил мърлио ще страдаш много. Но ако си е поддържал колата ще си щастлив човек. :)))

Редактирано от petkan_ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с далеч по-евтини коли можеш да страдаш дори повече, ако случиш на нормално запазена кола едва ли ще е нещо страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Беше ми голяма мечта,но чух много негативни неща за тоя мотор и тази кутия и вече честно казано мисля много дали ще закупя такава кола

 

Много си е хубав мотора, кутията също не е чак такъв проблем обаче ако попаднеш на гледан автомобил. Да иска си финанси за обслужване и поддръжка и особено ако си вманиачен всичко да е перфектно лесно заминават 8-10 000 лв (в моя случай само за части и подобрения )

Такава кола се купува от страст, а не от практична гледна точка и ако не ти е по възможностите бързо ще се превърне в тежест на бюджета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че 99 % от колите с 4.2 мотор от тези години са за тотална реставрация, което е сигурен гарант за бъдещи проблеми /явни и скрити/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...