Jump to content

Мнения за кафемашина (любителска) за ежедневна употреба (Philips Saeco Poemia)?!


Recommended Posts

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има го тоя момент, но за това, за което говоря няма ни пяна ни каймак... верно ще го снимам ама другата седмица

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си пуснах едно кафе сега - 18-19 грама, точно 25 сек, докосва отдолу делението за 60мл.

С това кафе теорията е вярна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 30/10/2017 at 8:16 PM, robobug said:

Всъщност "маслото" е разликата между "каймак" и "пяна".

Много хора си мислят, че пяната е каймак :)

:zustimm: Аз веднага изхвърлих гнусната цедка с крема-диск. От Pellini кафетата съм много доволен, а и на цената са добре у нас, за разлика от някои други.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Аз си пуснах едно кафе сега - 18-19 грама, точно 25 сек, докосва отдолу делението за 60мл.

С това кафе теорията е вярна [emoji4]

Ето ги 2 броя - 14 грама кафе и 23 секунди вода. Кафето излиза на 5тата секунда.

cc23633ab338c21e4d8a5d1f8d107ba0.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А за една доза колко грама кафе? Питам, щото горе Робо писа, че 7 грама са недостатъчни.

Как ми пускате мухата с постовете в тази тема ... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми двойната цедка едва пуска в тия чаши...миг невнимание и половината кафе е отишло в канала :)

 

За дозата - писал съм горе как е по "стандарт" ... иначе единичното и на мен ми идва слабо и за това си правя двойни.

Нямам търпение да стане утре сутрин и да си направя едно моШно капучино.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има промоция в Кауфланд на робот Philips HD8650 за 400лв. В голямо двоумление съм. Руснаците го препоръчват по принцип.

 

41VPhjfppNL.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам да купувам базовите серии на който и да е производител. Понеже и аз се оглеждам за кафеавтомат реших да проверя отзивите за тази машина в немския амазон. След прочетеното, мисля че и този път няма да се изкуша от добрата цена.

 

 https://www.amazon.de/Philips-HD8650-01-Kaffeevollautomat-Keramikmahlwerk/dp/B00RDFXMMS 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкова пише?

В ревюто което четох казват че качеството на кафето сварено с нея е точно толкова високо колкото от кой да е автомат на Саеко. Т.е че прави много добро кафе.

Като недостатък се изтъква че няма капучинатор и относително малкия резервоар. За 200Е толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, grizzly said:

е точно толкова високо колкото от кой да е автомат на Саеко.

Т.е. твърди се, че всички автомати на Саеко са еднакви...което ми звучи много глупаво.

Единственият вариант да е вярно е, след покупката на Саеко от Филипс да са осрали и хубавите им машини.

 

Подобен робот трябва да има регулиране едрината на смилане, регулиране на грамовете на дозата.

Saeco xsmall не беше лоша машина. Ако това е на базата на xsmall трябва да става.

Но да се сравнява със saeco incanto или royal е абсурдно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На базата на xsmall е. Кафето е фиксирано на 8гр. Керамична мелачка с 5 степени на настройка.

 

Ето руското ревю - http://101kofemashina.ru/philips/hd8648/

 

Цитат

Эспрессо она варит не хуже аппаратов за 100 000 рублей

Филип HD 8648 действительно проста в использованииИ это правда. Чисто технически в кофемашине Philips Series 2000 HD 8648 используется та же фирменная заварочная группа Саеко, что и у почти всех моделей бренда (напомню, Филипс и Саеко — это компании-партнёры, поэтому в филипсовских кофемашинах вся начинка сделана как у «Саек»).

 

Тук е и ревюто за XSmall от което се вижда че са на една база. http://101coffeemachines.info/saeco/xsmall-hd8645-8745/

 

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал такава машина, но ето какво пише тук (за small версията)

http://www.expertreviews.co.uk/home-appliances/coffee-machines/53110/philips-saeco-xsmall-review

 

- за да настроиш мелачката ти трябвало някакъв специален инструмент към машината... доста странно решение.

- водата не се загрява на "правилната" температура, като тази машина го прави едва 50 градуса

- проста за употреба машина...като всеки автомат :)

 

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делонги Магнифика за около 550лв: http://www.ebay.co.uk/itm/DeLonghi-ESAM2600-Magnifica-Bean-to-Cup-Coffee-Machine-1250-Watt-15-bar-Black-/292249119520?_trksid=p5731.m3795

 

регулиране дозата и  едрината на смилане.

Възможност за използване на мляно кафе.

Без скъпи платки и дисплеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що отнесох последната бройка в Емаг: https://m.emag.bg/espreso-mashina-krups-espresseria-automatic-1-6-l-15-bara-cherna-ea8108/pd/DRNJ4BBBM/?X-Search-Id=0a9423acd9d0d3d632b4&X-Product-Id=10567380&X-Search-Page=1&X-Search-Position=14&X-Search-Action=view

Преминавам от капсули, така че разлика ще има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината се оказа много добра за парите си. Има три степени за количеството на кафето, супер каймак, сравнително компактна и самопочистване. Недостатък е, че няма дисплей, но се преживява. Очаквах да е по-шумна (спрямо Саеко-то в офиса), но ме изненада в това отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Лек ъпдейт, тоо прът Gastroback  който взех му се омаза нещо по платката и го отсвирих,щото платката е 100€. Четох умувах и взех една Gaggia Classik , взех и една мелница Demoka и си реших проблема. 

Днес на един приятел му изгоряла машината и ровейки в нета за нещо за него се заимах с едно такова . Всъщност това е нормална гаджия с интегрирана мелница и странен дизайн. Работи чудесно и прави хубаво еспресо. 

Ако някой иска проста машина за нормални пари и лесна поддръжка (части има навсякъде ),мога спокойно да препоръчам стара гаджия .

 

 

изтеглен файл.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз карам с обикновени машини, задължително без крема диска, ако имат го хвърлям и купувам обикновена цедка.

Преди 10 дни си купих керамична ръчна мелачка за кафе Hario, от бая време се канех, но сега дойде реда й. Много съм доволен, не очаквах да може да мели толков фино. Понеже съм без крема диск, кафето трябва да е фино смляно, за да стане добре. Та трябваше да връщам към по-едрно, защото едвам капеше, по капка на секунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Lavazza ще се продава от "Кока-Кола" вместо от "Софсток"

 

Чух слух, че причината всъщност е някакъв "цех" на Лаваца в Илиянци....за който Лаваца не са знаели.

Нямам идея дали е верен, но е факт, че кафето на Софтсток е (беше) с различен вкус от италианската лаваца. Още не съм купувал от кафето на новия вносител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

939bc84f17ac8de74abc5b2763e974b3.jpg

bb0e4706681b2b618ee8396e028ed427.jpg

Ето и новите кафета. Както казах преди сам си го меля с ръчна мелачка, машината е стандартна Делонги без крема диск. С хубаво и фино смляно кафе прави 1мм плътен каймак, не пяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...