Jump to content

KODI......


Recommended Posts

  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С кабела е ясно.Аз даже имам един комп само за това.Сега се сетих, трябва ли за програмите на Булсат(Фюжън АД он) да имам платен абонамент?
Сега ще почвам да се занимавам, да видим какво ще направя.Някакви насоки за прехвърляне чрез ВИ ФИ на телевизора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://kodilive.eu

Ей тва ползвам, от вчера се мъча да подкарам Булсатком, но ми набива някаква грешка Module error или нещо подобно.

В YouTube е пълно с клипове за добавки и IPTV , лошото е, че не всички работят.

Булсатком може да се гледа и ако имате вие или някой познат с абонамент, тогава ви трябва регистрация в сайта им и номер на приемник.

Колега, понеже съм бос и аз още, как се инсталира това чудо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Някакви насоки за прехвърляне чрез ВИ ФИ на телевизора?

Никакъв шанс до колкото ми е известно. Всичките ми експерименти да метна образ от ноутбука на ТВто се провалиха с гръм и трясък. При мен са свързани дори с ЛАН кабел. Има една единствена програма която се твърди че може да го направи това но не я намерих гратис а не ми се дават 30 евра примерно.

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> добавка

ТОВА е програмата за стриимване. В момента е на примоция за 30$

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DLNA сървър се ползва и работи през WiFi. Аз съм ползвал minidlna преди две години нямаше драми. Към онзи момент имах драми със субтитрите на XBMC и Plex. После вторият стана платен и така.

 

Така се прехвърля медия, която имате. Не знам за стрийм дали и как работи.

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows 10 има вградена опция чрез miracast да предава по мрежата картина и звук, все едно сте го вързали с HDMI. Сигнала е с резолюцията, която поддържа ТВ-то, демек Full HD 1920x1080. Който е с 10-ка няма проблеми директно да си го прожектира на ТВ-то. При мен работеше перфектно, но нещо се сбъгяса и сега не иска. Ето клипче как се прави:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Косьо, линка който е в моето мнение не съдържа български канали. Аз го ползвам за немските. ....

Косьо, линка който е в моето мнение не съдържа български канали. Аз го ползвам за немските. ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в културен потрес съм как всеки чете но избирателно  :hilezh:

 

 

Никакъв шанс до колкото ми е известно. Всичките ми експерименти да метна образ от ноутбука на ТВто се провалиха с гръм и трясък. При мен са свързани дори с ЛАН кабел. Има една единствена програма която се твърди че може да го направи това но не я намерих гратис а не ми се дават 30 евра примерно.

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> добавка

ТОВА е програмата за стриимване. В момента е на примоция за 30$

на промоция, но от тия безплатните .... цвък

 

ползвал съм повечето, като най-доволен съм от HMS/Home Media Server. Всеки "прожектира" безпроблемно и по wifi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма на този линк това което трябва PlayOn. То е единственото което може да изпрати ПЦ екрана 1:1 на телевизор. Нямам предвид да шеърна през DLNA медия. Искам да виждам екрана на ПЦто върху ТВто без видео (HDMI/VGA) кабел. Нещо което всеки андроид дивайс го може по рождение.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах кодито и веселбата започна. Промених езика, прибавих БГсубтитри, инсталирах ново хранилище SuperRepo (от него инсталирах 9movies и 123movies, филмите тръгват, опитах да сложа и Fusion, тук май зациклих, не ми излиза във видео. Ползвах инфо от тук - http://www.1lev.com/kodi-xbmc-media-center-instalirane-stapki-saveti.htm.

С телевизията не се оправих. Инсталирах разни адове, но ядец, нищо не тръгва. Другия проблем, ми е че коди-то крашва от време на време, не знам защо. Версията му е 16 jarvis, дали не е някаква бета версия - http://kodi.tv/download/на МАК ОС. 

Някой да каже как да се справя с телевизията и ако има ад за филми с ХД качество.

 

Въпрос към апълюсърите, коя версия на апълТВ да си взема, като изискването ми е да гледам филми с максимално качество и 5+1 звук.

 

Някой знае ли къде има списък на ТВ-та на които може да се инсталира коди.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах кои са ад-оните с бг тв и къде се намират ?

Най-чистия вариант е да имаш юзер и парола за Булшиткома.

Подробно описано как става е тук: http://bgiphone.com/topic/30817-bulsatcom-fusion-tv-xbmc-kody/

Играх си един път и тръгна без яд, предполагам че за хора, които не са в БГ е идеално решение.

Иначе аз ползвам ХБМЦ (Коди) за мрежов плеър вече втора или трета година и си се справя брилянтно. Това което съм открил е че от FTP стриймва доста по-добре отколкото през SMB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой да помогне с идея или линк за Немските СКАЙ.Свалих един, в който ги има всичките Бундеслига от 1-10, но не тръгва.
В другия, който свалих има само Бундеслига 01. Той тръгва, но не мога да гледам всичките, или по-точно мача, който ме интересува.

Гледах 2 видеа в тубата(

) и от линковете там си свалих файла, който се променя малко за да тръгнат и вътре видях, че на единия ги има 

написани всичките 10, пробвах да копирам текстовете в другия файл, но тогава изобщо не тръгва ад она.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дойде ми тв бокса и от няколко дни не пускам операторското stb, като си ровичкам и гледам предимно kodi.

Само дето нещо ми лазеше по нервите цъкането бутон по бутон на виртуалната клавиатура на приложението. С вързана мишка нещата са по-поносими, но все пак досадни. Днес подкарах yatse (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree), като приложението си намери устройството с коди в същата мрежа и тръгна (след необходимите настройки в коди). С това приложение може да се ползва клавиатурата на телефона за писане в коди, което силно ме зарадва. Даже и кирилицата се прима от коди без проблем. С приложението за дистанционно на коди не намерих такава опция.

Препоръчвам за тези които се мъчат с щатните дистанционни на подобни кутийки.

 

 

p.s.

 

Оказа се че и официалното дистанционно на коди (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kore) има опция за пращане на текст към устройството , само дето е малко завряна опцията. Тъкмо я намерих, малко случайно.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера подкарах Булсатком на KODI, следвайки поне 101 операции, от които разбрах не повече от 4  :icon_eek:

Евала на този, който си бе направил труда да го опише и демонстрира... отдавна не се бях чувствал толкова невеж какво всъщност правя.

 

Въпрос по този повод обаче - според списъка с програми на IPTV на Булсатком би трябвало да фигурират и немски такива (RTL, RTL II, 1LIVE и т.н.). Тях поне до скоро съм ги мяркал и при пускане на телевизия от страницата на Булсатком. В KODI обаче ги няма. Въобще списъка с програми не ми се връзва - има разни руски *итни, има музикални програми, които в нормалните пакети ги няма, но пък няма немски канали и вероятно други....

Каква може да е причината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще се гледа на Коди зависи от това което е платено на абонамент. Има за + 5 лв. IPTV  с което стават повече програмите, но дали ще тръгнат през kоди не съм пробвал за тяхната интернет ТВ - през FUSION. Преди нова година беше безплатно и имаше 210 програми с пакет премиум.

При мен много засича на интересните програми, но интернета не е на булсат, може би затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата в това какво ще е достъпно през Kodi и какво ще е достъпно през интернет страницата на булсатком и през апп-овете им за мобилни устройства? Не става ли дума за същия абонамент (или добавка към абонамент, както и да го наричаме) и съответно за същия набор от канали?

 

Аз също не съм на интернет през Булсатком, насича и при мен, но само през "пик" часовете - между 7 и 10 вечерта. През останалото време работи перфектно. Съдейки по трафика, който регистрирам при гледане, консумира около 500 до 800 кб/сек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През Коди има повече програми, отколкото с мобилното приложение - например мобилното приложение и страницата на була няма евроспорт, това ми трябваше и затова го знам, други не съм сравнявал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално са по-малко обаче. Не знам за спортните, защото не ме интересуват, но дадох пример с чуждите канали. Може би трябва да направя пълно сравнение, но все пка въпросът е защо въобще има разлика!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е EPG списъка http://xmltv.free.bg/epg/който идва с БСК repo-то(генериран)

 

пп: четете BG сайта на KODI разработчиците. Полезно е!

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз от скука се сдобих с Rasberry Pi 2 с аудиофилска звукова карта HiFi Berry DiGi+ 

До момента мога да кажа, че като звук е впечатлително, но всички драми и изнервящи бъгове на опън сорс линукс приложения са налице  :steinigung:

Та все още не съм сигурен дали да не го продам и да си взема все пак едно мрежово Onkyo с вграден Spotify и vTuner .... за сега все още му давам шанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...