Jump to content

Питане за разхода на 1.8 т при нормално каране


hristo666

Recommended Posts

Сега колата ми гори към 10,6 литра на 100 км , това нормално ли е ?Колата е 180 к.с с чип , и бавно да я карам под 10 разхода непада с 80, 90 ,100 .Като ходя към Бургас там е 10 км грацко и 30км  като се прибирам .Като беше с 15 джанти оригиналните ми е падал разхода на 9,4 на 100 , сега съм с 16 цола.

И звука на турбото ми се струва не такъв какъвто трябва , по нататъка трябва да я закарам на някой да го види. За профилактика на турбини в Бургас някой знае ли сервиз и колко пари е профилактиката ? 

Редактирано от hristo666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е А6 Ц5 180кс без чип куатро е и ръчка. Извън града около 12 13 а в града около 16 18. Говоря за Пловдив с каране на разстояние около 4 5 км и с трафик сутрин и вечер

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори,колко да гори тоя мотор-нормално.Колкото повече го налягаш,качва,трафик,спри-тръгни и т.н.

Слагай газов инжекцион за тънкана или продавай. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на същото мнение,но всеки решава лично за него си. :)

На моята каручка за многото изминати километри вече,по борд комп. и по колонка са почти изравнени разходите,малко над каталожните.

Просто има много фактори от които зависи,от време на време се мачка.

Това за каране само на бензин,газ няма.

 

п..с-За тънкана имам една дизелова барачка с разход 4,5-5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин по добре :).Гаста е за готвене .

Това в някой дападжийско списание ли го прочете? Карай си на бензин,като обичаш да правиш разхищение на пари,твои са си.Аз с 14 лв изминавам 100 км в града и с 9 лв-100 км извънграда на пропан-бутан ,двигателят ми е AJL180+уж 40 кс,колата е quattro 1460 кг,турбото надува до 1.3 бара.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ппенчев, да те предложим за участие в авторския колектив на новото издание на "Старогазни легенди и митове"? Ще вземеш сериозен хонорар за участие. ^_^

Добре де, винаги ми е било интересно, кого убеждавате в небивалицата, себе си ли, четящия ли, кого?

Някой днес постна една тема от БМВ форума, за това, как се изФърлят някои хора и причините за това поведение....., интересна е, не се стига до категорични изводи, няма и как да се стигне, но е интересно да се види :hilezh: , може пък някои от мечтателите да  спрат със станиола и шоколада...

 

Христаки, ти се радвай че падаш под 11-12-13, ако изобщо отчиташ правилно де и не се заблуждаваш, че тоя мотор, и то с чип не е от "пестеливите", нищо че ти е "лека" колата. Я виж ппенчев какво прави, на А6-ца куатро туЧ пада под 9 литра, и то НА ГАЗ :hilezh: :hilezh: :flehan:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A3 1.8Т 150 к.с.-Нормално каране(имам в предвид без ръчки,гонки и т.н.).Лятото градско 10,5л/100км.Лятото извън града 6,8л/100км.Зимата градско 12л/100км.Зимата извън града 7,5л/100км.

 

Относно газта,оправдавам я ако изминаваш на ден десетки километри или си вадиш прехраната с каране по цял ден.Иначе за другите,защо си взимате бегуни като ще им слагате газово?Има много прилични коли,които спокойно ще ви горят значително по-малко или има и дизелаци бре.Много им се чудя на баровците,купува кола за 20 000 + и бам едно газово.Ама всеки си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Niko забавен си "разкри" ме :). За търсещия лятото правих маршрута софия-рим-софия с няколко отклонения по пътя 4100км. точно. Среден разход 10.8л (по колконка) със скорост по магистралите 140км/ч. В Италия по скоростните пътища 100-120км/ч. Ако колата е в кондиция това е нормален разход.

Редактирано от ppenchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заредих догоре бутилката на една петролска, изминах 6 км и допълних на друга петролска още 8 литра,разхода ми идва 75/100,вие за някакви 12/100 ми се оплакате.

Някои колеги може да се сетят причината,писах я в една тема.

PS:Тази тема е за бензин,ние на алтернативно гориво я обърнахме

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам градско и извън градско в бургас и извън 10-11 смесен разход по малко от 8,5 по колонка не съм я свалял а за само градско не съм я засичал това на газ става въпрос

Редактирано от nasko62
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ауди а3 1.8т 180к.с сток в София - средно 14л/100 най-малко съм я докарвал 11.6.
Извънградско 7.6 бензин София - Пловдив, Пловдив - София пълен - пълен.
На газ извънградско под мин ми е давала 8.9л, а средно около 10л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 TURBO, това е расова бегачка и е недопустимо и срамно да се кара на газ :hilezh:

 

Нормално каране 10-11, на скъпото гориво съм я свалял за идеята до 7.5/100    /  А6 1.8т предно /

 

Реално не мога да проумея наистина ли на някой му пука дали харчи 9, 10 или 11-поне на мен НЕ,всичко си е до ден и трафик

Редактирано от turbofen86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...